Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 10 z 10

Téma: GrabovÁnÍ do notebook

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Přeji krásný večer vespolek. Mám problém s grabováním videa z kamery Canon xh a1s do notebooku Lenovo Y 570 ideapad bez external card slot a bez firewire.
    Můžete poradit jakým způsobem natáhnu video z mini DV pásky z canonu? Existuje nějaký zařízení? děkuji za případné odpovědi.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Díky za návrh. Ted jsem našel i pinnacle movie box viz http://www.pinnaclesys.com/PublicSit...version+14.htm . Mám ještě dotaz ohledně kvality takto přetáhnutého videa z kamery skrz box do PC. Zůstane stále kvalitní HD z HDV kamery?
    POdle Vašeho názoru bylo by lepší investovat do tohoto boxu nebo spíše do pc s firewire portem? Díky

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

nepochopil som ci ten pinnacle HW vie preniest DV/HDV video bez zmeny .. nejak to tam neni napisane .. ak nevie , tak by som do toho nesiel a radsej siel do dakeho pocitaca s FW ..

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Pinnacle budeš těžko shánět, spíš bazar.Je to model, který se už nedělá a nové už nemají IEEE 1394. Ale nechápu, jak u té staré verze dokázali všechno nacpat do krabičky za 99$, když převodník z IEEE 1394 na USB jsem nikde neviděl (není to jen "redukce", ale musí to být inteligentní zařízení). Redukce za pár šupů z IEEE 1394 na USB nefungují, resp. jsou pouze pro napájení, nic víc.
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 08-03-2013 v 05:55

Nováček
    Registrace
    Dec 2010

Citace Původně odesláno od petrisku Zobrazit příspěvek
    Díky za návrh. Ted jsem našel i pinnacle movie box viz http://www.pinnaclesys.com/PublicSit...version+14.htm . Mám ještě dotaz ohledně kvality takto přetáhnutého videa z kamery skrz box do PC. Zůstane stále kvalitní HD z HDV kamery?
    POdle Vašeho názoru bylo by lepší investovat do tohoto boxu nebo spíše do pc s firewire portem? Díky
    ahoj, zkus se podívat na http://www.gefen.com/kvm/dproduct.jsp?prod_id=5281 mohlo by to grabnout pomocí HDMI . u nás to možná dodává http://www.avidshop.cz/produkt-gefen...onvertory-1691 vyjde to levněji než nový NTB, ale myslím že by to byla lepší, i když dražší volba.

Nováček
    Registrace
    Jan 2012

Ahoj Díky moc za příspěvky. myslel jsem, že to bude jednodušší ikdyž mám docela nadupaný NTB tak stejně do něj jen tak nedostanu video z nadupané kamery

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Toho Pinnacla jsem si kdysi také koupil, ale válí se mi to doma, protože to je na prd. A hlavně, je to jen pro digitalizaci analogového signálu (z VHS, kamer apod.)
    Zkoušel jsem stahovat z půjčené kamery DV video přes USB 2.0, ale to se mi nelíbilo. Ačkoliv tuto techniku už nesleduji, předpokládám, že se asi nedělají kamery s USB 3, protože jako médium už používají karty, které jsou přenosné do čteček v PC.
    Mimochodem ... jeden ze zásadních parametrů pro výběr mého noťasu byl port pro zásuvná rozhraní (tzv. picmic).

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

nemyslis PCMCIA ? to uz sa 100 rokov nepouziva .. nahradil ho express card slot , kery sa uz tiez moc nepouziva ..

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    DV video přes USB 2.0, ale to se mi nelíbilo.
    Specifikacia USB 2.0 je daleko nad firewire. Kapacitne s tym nemoze byt problem, cize USB 3.0 nieje nutne (resp je zbytocne). Bitrate, ktory sa prenasa pri stahovani DV "on the fly" je len cca 29Mbit/s.
    Skor je problem v tom, ze len zopar kamier umoznovalo priamo stahovat stream cez USB. Boli to napriklad Panasonic miniDV kamerky (NV-GS320/330/230 a pod). Vysledok bol totozny ako cez FW.
    Naposledy upraveno uživatelem vivid.sk: 12-03-2013 v 22:11

Podobná témata

1. grabování v Premiere Pro
    Od stanix v sekci DV/HDV
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 29-09-2009, 11:05
  2. Grabování z DV kamery
    Od Karel Polívka v sekci Videokamery
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 09-09-2009, 10:13
  3. Grabovani v EDIUSu