Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 11 z 11

Téma: Výběr LCD 3D 40" televice + domácího kina

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Dobrý den,
    prosím o radu při výběru televize LCD 3D televize a k tomu domácí kino. Jsem vyloženě lajk s určitou představou, tak mne prosím neukamenujte:

Představa televize:

SONY KDL-40HX855
    Samsung UE40ES7000

Rád bych slyšel porovnání a Vaše doporučení, mám tyto favority, ale třeba poradíte lepší ve stejné cenové kategorii.

Ohledně domácího kina jsem musel svůj požadavek zapsat do nového vlákna v sekci Audia - odkaz v dalším příspěvku, tak mi snad někdo poradíte .. děkuji
    Naposledy upraveno uživatelem Shoter: 03-03-2013 v 12:58
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

K TV si přečti tohle, máš tam porovnání i doporučení a další tipy ve Tvé kategorii (WT50, PFL7007), nemá smysl se zde znovu rozepisovat:
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...ku-40-42-palcu
    https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...s-55PFL6007K12

Sony - obrazově super, horší Smart voloviny, přehrávání atd.
    Samsung - opačně (s tím že obraz zase tak horší nebude, nicméně Samsung více trpívá na vady v obraze typu clouding)

Co se týká 3D, tak 40" je stejně na prd. Dále bych obecně radil:
    - zvaž větší úhlopříčku (nepíšeš důležité informace jako typ zdroje, pozorovací vzdálenost, podmínky (světlo), ....)
    - s větší úhlopříčkou zvaž i plazmu
    - pročíst tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post434789

Co se týká AVR, tak napiš dotaz do sekce https://www.tvfreak.cz/forum/forumdi...ra-DVD-Blu-ray a zde tu část odmaž
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 01-03-2013 v 19:02

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Plazmu určitě nechci, měli jsme 46" a dost vypalovala místa .. navíc po 5 letech odešla na věčnost .. plazmu ne, to vím určitě. Televizi mám do bytu, v budoucnu třeba do baráčku a pozorovací vzdálenost si klidně určím dle televize - budu předělávat byt. Zvětšení úhlopříčky by mne stálo dalších cca 8tis. a to se mi dávat nechce a pokud by to šlo, rád bych porovnání právě těchto 2 televizí, jelikož jsem tak na 90% rozhodnutý koupit právě jednu z nich a zatím jsem preferovat spíše toho Samsunga

Registrace
    Feb 2011

V případě HD (DVB-S, BluRay apod.) je pro 40" adekvátní vzdálenost tak 1.5-2m....

Srovnatelné modely Samsungu i Sony se v těch vláknech probírají... Když koupíš 47WT50, tak budeš mít větší úhlopříčku a ještě ušetříš. Moc nevidím smysl kupovat takové TOP modely ve 40", tam stejně obraz nevynikne.

Je tu pořád Avatar uživatele Ladys
    Registrace
    Apr 2009

Obrazove budou super obe, Sony vernejsi barvy, Samsung zase vice prepalene.Kazdopadne obe doporucuji.

Jak ti radil KamilZ, zvaz vetsi uhlopricku, i kdyz je 3D "mrtve", kdyz uz to ma byt, tak opravdu orientacne na 3m aspon 50" !!!

Tve vybrane stoji kolem 23tis, tak myslim ze vyber v 46/47" uz neni o tolik drazsi.
    viz treba tyto velmi dobre modely:
    Panasonic wt50...26tis
    Philips 7007...28tis

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Dobrá a poradíte mi někdo jak s výběrem toho domácího kina? O tom nikdo nenapsal ani čárku .. díky

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2010

Ten Panák má nesrovnatelně nižší kontrast oproti ostatním tady uvedeným TV. Sony má panel od Samsungu, takže s cloudingem na tom může být podobně jako ten Samsung. Samsung má lepší menu a obecně ovládání a hlavně je levnější. Philips 7007 taky nemusí být špatná volba, ale ze všech uvedených TV bude mít asi nejhorší ovládání - software ...

Registrace
    Feb 2011

Shoter: psal jsem Ti v první odpovědi, že máš dát dotaz na audio do správné sekce.

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Já už vybírám televizi 2 roky a nějak pořád nevím jakou .. Philips jsem chtěl původně, líbí se mi to její podsvícení na stěnu, ale když jsem ho loni vybíral, v každé prodejně se mi vysmáli že je neprodávají, protože to jsou shitky .. tak jsem víceméně přešel na Samsung a když už, tak jsem si chtěl koupit něco, co mi vydrží "navěky" .. což jsem zjistil, že je jen má namyšlenost při to, jak to vše dneska vydrží .. a pak mi někdo řekl o té Sony 855, tak mne zajímalo porovnání těchto modelů, protože v obchodě mi tvrdili, že je to v podstatě úplně to samé Jako Samsung 7000

Je tu pravidelně
    Registrace
    Aug 2012

Es7000 mam a podle mych oci je obrazovy rozdil ve prospech hx855. Ta telka a uz jsem to tady psal, je pro nejlepsi LCD,ktere jsem z lonskych modelu videl.
    A jinak nedej moc na reci prodavacu, ti chteji prodat podle jinych kriterii nez je obraz;-) a vzdy vybirej podle svych oci... A vybirat dva roky je blbost, s takovou novou TV mit nebude, vzdy budes cekat, co pristi rok bude "noveho"

Nováček
    Registrace
    Feb 2013

Nejde o to, že bych čekal, jde o to, že nevím co koupit (jakou telku a jaké repro k tomu a pod.) .. vždy když si něco vyberu, tak mi to někdo pohaní Čekal jsem jen na to jestli Apple vyjde s televizí a to se nestalo, tak na to kašlu

Podobná témata

1. Propojení domácího kina s TV
    Od ernyyyy v sekci Bastlení
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 22-02-2021, 14:48
  2. Propojení TV a domácího kina (ARC)
    Od Pepino100 v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 39
    Poslední příspěvek: 15-06-2017, 06:33
  3. Výběr domácího kina k LG 50PK750
    Od jnm v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray