Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr LCD 3D 40" televice + domácího kina

Shoter (12)|1.3.2013 19:38
Dobrý den,
prosím o radu při výběru televize LCD 3D televize a k tomu domácí kino. Jsem vyloženě lajk s určitou představou, tak mne prosím neukamenujte:

Představa televize:

SONY KDL-40HX855
Samsung UE40ES7000

Rád bych slyšel porovnání a Vaše doporučení, mám tyto favority, ale třeba poradíte lepší ve stejné cenové kategorii.

Ohledně domácího kina jsem musel svůj požadavek zapsat do nového vlákna v sekci Audia - odkaz v dalším příspěvku, tak mi snad někdo poradíte .. děkuji
KamilZ (10277)|1.3.2013 19:50
K TV si přečti tohle, máš tam porovnání i doporučení a další tipy ve Tvé kategorii (WT50, PFL7007), nemá smysl se zde znovu rozepisovat:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34530-LCD-do-panelaku-40-42-palcu
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34527-Televizory-CRT-LCD-PDP-TX-L55WT50E-vs-UE55ES6800-vs-55PFL6007K12

Sony - obrazově super, horší Smart voloviny, přehrávání atd.
Samsung - opačně (s tím že obraz zase tak horší nebude, nicméně Samsung více trpívá na vady v obraze typu clouding)

Co se týká 3D, tak 40" je stejně na prd. Dále bych obecně radil:
- zvaž větší úhlopříčku (nepíšeš důležité informace jako typ zdroje, pozorovací vzdálenost, podmínky (světlo), ....)
- s větší úhlopříčkou zvaž i plazmu
- pročíst tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434789&viewfull=1#post434789

Co se týká AVR, tak napiš dotaz do sekce https://www.tvfreak.cz/forum/forumdisplay.php/42-Multimedialni-centra-DVD-Blu-ray a zde tu část odmaž
Shoter (12)|1.3.2013 20:01
Plazmu určitě nechci, měli jsme 46" a dost vypalovala místa .. navíc po 5 letech odešla na věčnost .. plazmu ne, to vím určitě. Televizi mám do bytu, v budoucnu třeba do baráčku a pozorovací vzdálenost si klidně určím dle televize - budu předělávat byt. Zvětšení úhlopříčky by mne stálo dalších cca 8tis. a to se mi dávat nechce a pokud by to šlo, rád bych porovnání právě těchto 2 televizí, jelikož jsem tak na 90% rozhodnutý koupit právě jednu z nich a zatím jsem preferovat spíše toho Samsunga
KamilZ (10277)|1.3.2013 20:11
V případě HD (DVB-S, BluRay apod.) je pro 40" adekvátní vzdálenost tak 1.5-2m....

Srovnatelné modely Samsungu i Sony se v těch vláknech probírají... Když koupíš 47WT50, tak budeš mít větší úhlopříčku a ještě ušetříš. Moc nevidím smysl kupovat takové TOP modely ve 40", tam stejně obraz nevynikne.
Ladys (1829)|1.3.2013 20:20
Obrazove budou super obe, Sony vernejsi barvy, Samsung zase vice prepalene.Kazdopadne obe doporucuji.

Jak ti radil KamilZ, zvaz vetsi uhlopricku, i kdyz je 3D "mrtve", kdyz uz to ma byt, tak opravdu orientacne na 3m aspon 50" !!!

Tve vybrane stoji kolem 23tis, tak myslim ze vyber v 46/47" uz neni o tolik drazsi.
viz treba tyto velmi dobre modely:
Panasonic wt50...26tis
Philips 7007...28tis
Shoter (12)|2.3.2013 21:48
Dobrá a poradíte mi někdo jak s výběrem toho domácího kina? O tom nikdo nenapsal ani čárku .. díky
Jan10 (836)|2.3.2013 22:58
Ten Panák má nesrovnatelně nižší kontrast oproti ostatním tady uvedeným TV. Sony má panel od Samsungu, takže s cloudingem na tom může být podobně jako ten Samsung. Samsung má lepší menu a obecně ovládání a hlavně je levnější. Philips 7007 taky nemusí být špatná volba, ale ze všech uvedených TV bude mít asi nejhorší ovládání - software ...
KamilZ (10277)|3.3.2013 06:39
Shoter: psal jsem Ti v první odpovědi, že máš dát dotaz na audio do správné sekce.
Shoter (12)|3.3.2013 14:36
Já už vybírám televizi 2 roky a nějak pořád nevím jakou .. Philips jsem chtěl původně, líbí se mi to její podsvícení na stěnu, ale když jsem ho loni vybíral, v každé prodejně se mi vysmáli že je neprodávají, protože to jsou shitky .. tak jsem víceméně přešel na Samsung a když už, tak jsem si chtěl koupit něco, co mi vydrží "navěky" .. což jsem zjistil, že je jen má namyšlenost při to, jak to vše dneska vydrží .. a pak mi někdo řekl o té Sony 855, tak mne zajímalo porovnání těchto modelů, protože v obchodě mi tvrdili, že je to v podstatě úplně to samé Jako Samsung 7000
sibelius (329)|3.3.2013 16:37
Es7000 mam a podle mych oci je obrazovy rozdil ve prospech hx855. Ta telka a uz jsem to tady psal, je pro nejlepsi LCD,ktere jsem z lonskych modelu videl.
A jinak nedej moc na reci prodavacu, ti chteji prodat podle jinych kriterii nez je obraz;-) a vzdy vybirej podle svych oci... A vybirat dva roky je blbost, s takovou novou TV mit nebude, vzdy budes cekat, co pristi rok bude "noveho"
Shoter (12)|3.3.2013 17:57
Nejde o to, že bych čekal, jde o to, že nevím co koupit (jakou telku a jaké repro k tomu a pod.) .. vždy když si něco vyberu, tak mi to někdo pohaní :) Čekal jsem jen na to jestli Apple vyjde s televizí a to se nestalo, tak na to kašlu :)