Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): TX-L55WT50E vs UE55ES6800 vs 55PFL6007K/12

Neregistrovaný (0)|27.2.2013 09:34
Tazatel: GoodWill

Znění dotazu: Kupujem TV a toto su moji predbezny kandidati.

Preco LCD? Lebo pri plazme sa bojim vypalovania (na deti sa spolahnut neda).

Ohladom 3D: Hlavna je pre mna kvalita 2D obrazu. 3D si pustim cas od casu, pre efekt a dobry pocit. Recenzie obycajne uprednostnuju pasivne 3D, ale neviem. Vadi mi obmedzenie uhlu pozorovania + co ak chcem pozerat v lahu? :) Toto trochu diskvalifikuje philips, ale ten ma zase ambilight, co sa mi paci (da sa ambilight "dokupit" k inym tv?)

Zaujimaju ma hlavne nazory ludi co tieto TV maju (nepotrebujem kopirovat recenzie z netu).

Pripadne ma zaujima ake ine modely odporucate ak nie tieto (chcem 55") a preco.
Ladys (1829)|27.2.2013 10:22
Diky pasivnimu 3D jsi odkazan spise na LG = horsi pozorovaci uhly.Model LM760 bych dal na srovnatelnou uroven s tvym vyberem.

Ale k tvym modelum:
Philips 6007 neni spatna volba, ale u 55" uz bych se bal vice problemu, ktery tento model trpi....horsi plynulost obrazu, banding, DSE.Obraz v HD parada, SD bude na takto velke uhlopricce take horsi.

Samsung 6800 bude nastejno s vyse uvedenym Philipsem.

Z tech tri modelu jasna volba na Panasonic WT50, ktery sice ma horsi cernou, ale jinak s nim rozhodne neslapnes vedle.Kort za dnesni cenu jasna volba.

Pak uz bys musel lovit ve vyssich vodach s aktivnim 3D a za vice penez.
KamilZ (10277)|27.2.2013 10:37
Jen pro jistotu - WT50 má aktivní 3D.
GoodWill (0)|27.2.2013 11:32
Vdaka za rady. Panasonic je o 200 eur drahsi ako ostatne modely co som spomenul... do tej ceny sa uz zmesti samsung 7000. Ten ma navyse kameru na ktoru si nepotrpim (asi ju nevyuzijem)... otazne je ako sa pohne kvalita obrazu oproti 6800.... zrejme velmi nie.

Zial, stale vaham... ze ma panasonic lepsi obraz pisu/hovoria vsade/vsetci. Ale treba priplatit 200 eur za samotny televizor + dalsie 3D okuliare (jedny su naozaj malo).

Samsung mam rad ako znacku a aj ich ponuka smart obsahu je sirsia. Udajne vdaka dvojprocesoru prehravaju aj youtube videa v HD bez sekania (nizsie modely a ine znacky maju s youtube udajne problem... otazne je ci kvoli procesoru alebo kvoli wifi).

Philips ma uz spominany ambilight, ktory je podla mna super vec.

Asi mi neostane ine ako ist zase porovnavat obraz v obchodoch...
Ladys (1829)|27.2.2013 11:41
Nevim kde beres informace ohledne cen, ale Samsung 55ES6800 je od 35tis, Panasonic 55WT50 od 36tis (super cena), hodne klesla i Sony 55HX850 na 39tis a to uz je tez super kauf.

Jinak obrazovy rozdil mezi Samsung ES6800 a ES7000 je vice nez markantni, za to dam hlavu na spalek :D

Do obchodu si urcite zajdi, nicmene budou zacinat nove modely, takze nemusis mit stesti na vsechny.

Byt tebou, dam si cenovy strop a k tomu odpovidajici kvalitu, nespekuluj ze ta je o ??? Eur drazsi atd.V pripade srovnani wt50 vuci es6800 neni o cem.
GoodWill (0)|27.2.2013 12:27
ceny mam z najnakup.sk
- TX-L55WT50E od 1531,63 €
- UE55ES6800 od 1302 €
- 55PFL6007K/12 od 1296,9 €

Z recenzii na nete vychadza najlepsie philips (panasonic trpi kvoli cene). Chvalia 2D aj 3D kvalitu philipsu (na pasivne 3d vraj prekvapivo dobre).
Neviem ci do dotazu nedoplnit aj Sony ktory casto spominaju ako referencny (top). Konkretne KDL-55HX853.

Nakoniec si asi hodim mincou :)
Ladys (1829)|27.2.2013 12:33
Sorry, nedoslo mi zes cerpal z cen u vas :D
Evidentne k vam jeste nedoslo to vetsi zlevneni modelu wt50.

Jak jsem psal, Sony HX850/853 je opravdu TOP 2012.Tam mas cenu ale tez kolem 1500€.Ale v rozpeti 1200-1500€ uz budes mit vice modelu, proto si ujasnit bud cenu nebo kvalitu.

Treba ti bude stacit Philips 6007, zalezi na kazdem co vidi a s cim se smiri.
GoodWill (0)|27.2.2013 12:52
Nie som ziaden maniak do top kvality, ani pri TV netravime hodiny denne... ked dojdem z prace tak si pozriem spravy a vecer is rad pozriem nejaky film so zenou, detom na rozpravky tiez vela netreba.
Ale nechcem zase nieco na co sa nebude dat pozerat. Striktnu cenovu hranicu nemam +- 100 eur ma nezabije. TV co mame teraz pouzivame 5 rokov a keby som sa nestahoval tak ho pouzivam mozno dalsich 5... cize chcem TV co nieco vydrzi a nebudem si o par rokov ked bude v HD vsetko trieskat hlavu.

Ani tych 200 eur navyse za panasonic nie je problem. Priplatim si ak budem vediet ze to za to stoji. Ale ako si sam napisal, to uz radsej sony, lebo je top 2012.
KamilZ (10277)|27.2.2013 13:01
[QUOTE=Ladys;447006]Jinak obrazovy rozdil mezi Samsung ES6800 a ES7000 je vice nez markantni, za to dam hlavu na spalek[/QUOTE]
Tak to já zase nedám. Mezi ES65xx a ES7xxx ano, ale od ES68xx ne.

Z uvedeného výběru je ale i pro mě WT50 z hlediska obrazu jednoznačná volba.
Ladys (1829)|27.2.2013 13:19
Kdybych je nevidel primo vedle sebe, taky bych netvrdil nic s hlavou na spalku :D

Pokud v nejblizsi dobe i u nasich slovenskych sousedu neklesne cena u wt50 nejak vyrazne, sel bych do te Sony HX850.

Na TV nemusis koukat denne 5h, abys vedel, ze tohle doma sneses nebo ne.Je to spise o tom, ze kdyz uz na ni chces koukat a vychutnat si nejaky film, tak spis ocekavas kvalitni obraz.Kazdy mame samozrejme jine priority a moznosti, ale...
Travis666 (9)|28.2.2013 15:06
Já ji objednal včera TX-L55WT50E,v sobotu dorazí tak jsem na ni zvědav.
Byl jsem se na ni podívat v krámě a luxus.....
GoodWill (0)|1.3.2013 17:33
To mna zase obraz toho panasonicu v obchode az tak neoslovil... mozno to mali zle nastavene, ale v porovnani s tym ziarenim televizorov okolo to bol taky priemer. Musim to skuknut este v inom obchode, ale to hlavne preco pisem... od teba Travis666 ocakavam dojmy z pozerania cez den a v noci ;) Asi budu zvedavy viacery, tak si daj zalezat :D
GoodWill (0)|10.4.2013 13:21
Nakoniec som objednal Philips. Zavazila nizka cena, ambilight, pozitivne recenzie a pre mna prekvapivy fakt ze pasivne 3d je v televizoroch novsou technologiou ako aktivne.
Neskor pridam aj dojmy, ale budu subjektivne, kedze nebudem mat s cim porovnavat :)
Ivo Mašek (10205)|10.4.2013 16:57
Philips nejsou špatné televize. Umí "vyrobit" tzv. křišťálový obraz. Ale je tam rozdíl v tom, že cenově levné TV nedosahují toho, co dražší modely
GoodWill (0)|15.4.2013 10:02
Tak... podme na to. Pripominam ze som kupil 55PFL6007K/12 za 1192 eur.

2D:
S kvalitou obrazu som nadmieru spokojny. Velmi dobre vyzera aj 720p. Dokonca aj velmi nizke rozlisenia (videa z youtube) posobia prekvapivo dobre. Cierna je v ramci moznosti dobra. Rozhodne to nie je sklamanie.

3D:
Hlbka vas vtiahne, je to ciste, ostre, nic neblika, ziadny duchovia ani nic podobne nie je pozorovane. Pozorovaci uhol ktoreho som sa najviac obaval je dostatocny. 4 ludia mozu kludne sediet vedla seba (v primeranej vzdialenosti) a vsetci vidia dobry obraz. Zo zaciatku som mal pocit, ze minimalna vzdialenost na pozeranie 3d je prilis velka (ze treba byt daleko), ale bolo to videom ktore som pozeral. Inymi slovami, minimalna vzdialenost pri ktorej je obraz pekny a ostry je rozna podla toho co pozerate. Velky rozdiel je v tom ci pozerate nieco co bolo tocene 3d kamerou (super), alebo bolo 3d vyrabane dodatocne v studiu (pocit ako z prveho duke nukem, kde su 2d objekty v roznych vzdialenostiach).
Konverzia 2D do 3D je uplna parada. Neviem sa zbavit dojmu ze to obraz aj doostruje. Ked som pocas pozerania prepol spat do 2D, nudil som sa. Nevidim dovod pozerat cokolvek v 2D, vsetko prepinam do 3D. Je to uplne iny level sledovania.

Zvuk:
Najcastejsie kritizovana vec v recenziach... ale moj subjektivny nazor je pozitivny. Hra to lepsie ako to co som mal doteraz (nejaka stara Viera). Na to ake to je tenke to hra dobre (aj hlbky je pocut). Audiofil si aj tak kupi domace kino.

Problemy/nedostatky a slabe stranky:
- Po instalacii sa nedalo dostat k smart funkciam (nenaslo to server). Pokus o upgrade softveru skoncil s hlasenim ze je aktualny a nic upgradovat netreba. Bolo potrebne stiahnut novu verziu na usb kluc a instalovat odtial. Potom uz vsetko fungovalo krasne.
- Smart funkcie: je ich naozaj malo... uplna bieda. Ale na druhu stranu, mne staci youtube (zatial) a ten ide.
- Nema obraz v obraze :(

Celkovy dojem:
Velmi pozitivny. Som spokojny. Ambilight vyzera skvelo (hlavne na mojej, bielym kamenom oblozenej stene :) )
Za tie peniaze to bola dobra volba.

To je zatial vsetko co k tomu mam. Ak sa casom vyskytne nieco dolezite, dopisem.