
Panasonic viera tx-l42wt50e
Mezi aplikacemi, je třeba listovat, na 3. straně najdeš "Viera Connect nastavení" a tam se nastavuje pořadí aplikací a vypne zvuk.
Nenašel jsem nikde info, že by smart Paňáci podporovaly/fungovaly v nich myši nebo touchpady (často komponované do klávesnice, samotné klávesnice jsou v pohodě). Viera touchpad nemá dobrou citlivost, je to jak ovládat myš jejím obrácením spodem vzhůru a hladit ji po břichu :-D. Dá se to jakštakš slušně ovládat v tabletu (telefonu) přes aplikaci Viera Remote (Android, iOS) - je tam dálkové ovládání v el.podobě, touchpad, klávesnice (napíše se text a odešle do televize, není to živé psaní s okamžitým výsledkem na obrazovce), gamepad, lze z tabletu streamovat média do tv (mělo by to jít i naopak), má to i vlastní web prohlížeč s funkcí odeslání toho co se nastaví-zobrazí, není to živé zobrazení z tabletu.
Youtube aplikace v TV se dá spárovat s tabletem/telefonem (přes web prohlížeč), to je šikovný, TV pak čistě slouží jen jako zobrazovadlo obsahu a veškeré ovládání, hledání, tvorba front se dělá v tel/tabletu.
Youtube aplikace v TV se dá spárovat s tabletem/telefonem (přes web prohlížeč), to je šikovný, TV pak čistě slouží jen jako zobrazovadlo obsahu a veškeré ovládání, hledání, tvorba front se dělá v tel/tabletu.
Cau, funguje je Vam u tohoto modelu HbbTv na kabelovce UPC?? Zkousel jsem CT1 i CT1 HD, ale televize nenabizi zadne moznosti. Nemusi se zas prepinat na jinou zemi??
Nemám UPC, ale oni už šíří v kabelu HbbTV od ČT? Máš v menu TV zapnutu podporu HbbTV?
http://www.upc.cz/televize/novinky/UPC-nabizi-jako-prvni-HbbTV/2099/20994693.html
[QUOTE]Červená značka s textem HbbTV se objeví vždy, když naladíme programy UPC Express, HD+ nebo hudební Fun 1. [/QUOTE]
http://www.upc.cz/televize/novinky/UPC-nabizi-jako-prvni-HbbTV/2099/20994693.html
[QUOTE]Červená značka s textem HbbTV se objeví vždy, když naladíme programy UPC Express, HD+ nebo hudební Fun 1. [/QUOTE]
HELP..HELP..HELP..Prosim o pomoc koupil jsem si tuto telku v te 55-ti palcove verzi jsem s ni max spokojen ale nevim proc a jak mi z nenadani zmizlo logo SMART VIERA pri zapnuti.Drasa me to neskutecne protoze nevim co se deje jestli se to nejak pokazilo nebo jsem to udelal ja nevedomky.Menu jsem prolezal stokrat a aniza boha to tam nikde neni.prosim vas kdo tuto telku mate a mate sajna tak mi poradte dikes predem.
Jestli se nepletu, tak by to mělo být v menu =>nastavení => nastavení zobrazení =>baner Viera connect
Jakou mate v teto telce verzi softwaru.?
---------- Doplněno v 17:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:44 ----------
Jakou mate v teto telce verzi softwaru.?
---------- Doplněno v 17:46 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:44 ----------
Jakou mate v teto telce verzi softwaru.?
Měl jsem taky 6 let starého Panáka plazmu HD ready. Mám teď l55wt50 a musím říct, že obraz je podstatně lepší. Ta černá nevím mě tak špatná nepřipadá, ale to je můj dojem.
[QUOTE=SAP!K;455524]Jakou mate v teto telce verzi softwaru?[/QUOTE]
1.624 (1624-10102) na TX-L55WT50E
1.624 (1624-10102) na TX-L55WT50E
Zdravím, chcel som sa spýtať,či neviete poradiť, prečo mi na tomto tv, keď som dal automatické ladenie DVB-C,tak mi našlo všetky tv stanice ako som mal aj na starom LCD tv,ale keď niektoré chcem spustiť tak nejdu a napíše ,že sú to kodované kanále,napr ČT1,ČT2,ale napr. všetky slovenské idú bez problémov,ale na starom LCD-čku mi to ide všetko.V čom môže byť problém?Keď som dal naladiť aj analogové kanály, tak sa dajú spustiľ,ale je zlý obraz a skreslený zvuk.Mám kablovku od UPC.Bol by som rád keby mi niekto pomohol.
Analog od UPC ide bez karty, na digital potrebujes od nich CAM modul a k nemu sparovanu kartu. Bud mas v starom TV tento CAM, alebo si na nom pozeral analogove stanice.
Zdravím chapi,koupil jsem si panasonic wt50 a jsem snim max. spokojem,jem bych potřeboval radu ohledně připojení na net. někdy mi to jde a jindy ne mam wifi připojení doma dobre pokrytí na telefonech signam mam ale na tv nic občas mi to naskočí běží celí den jindy vůbec,mužete mi neak poradit? diky
Zjistete PROSÍM nekdo proc se mi prestalo zobrazovat to velke logo SMART VIERA pri zapnuti televize.DIK DIK DIK.
A napiste taky nekdo jak mate nastavenej obraz a ja si to nastavim podle vas. :-)
A napiste taky nekdo jak mate nastavenej obraz a ja si to nastavim podle vas. :-)
Access point je podobny ako wifi router s tym rozdielom, ze nesmeruje, ale iba pridava wifi pristupovy bod ku kablovej LAN. Krabicka s kablovym vstupom a nejakou tou wifi antenou. Ak nemozes tahat kable (to uz by si asi rovno potiahol az do tv), tak to mozes poslat aj po elektrickej sieti - mam Linksys PLWK400.
Nevím jestli ti k něčemu bude nastavení obrazu někoho jiného. To si musíš udělat pro svoje oči a pro svoji místnost. Každý máme jiné podmínky. Ve dne ti to ukazuje jinak než večer. Já jsem si v každém případě vypnul Eco mod. Dám ti radu, podle které to zkus nastavit: JAS - upravuje tmavé a černé části obrazu. Vlož DVD, které má letterbox pruhy nad a pod obrazem, a najdi scénu, která má zhruba stejné množství světlého a tmavého materiálu. Pak nastavuj jas až letterbox pruhy se začínají objevovat černé, na rozdíl od tmavě šedé. Pokud zjistíš ztrátu detailů stínování - například, když oči lidí mizí do hlubin pod jejich obočí - pak jsi nastavit jas je příliš nízký. KONTRAST - upravuje úroveň bílé, kontrast ovládá intenzitu a detaily světlých a bílých částí obrazu. Zaměř se na tom DVD třeba na někoho kdo má bílou košili s knoflíky. A nastav tak abys viděl ty knoflíky detailně a nebo u ledu praskliny. BARVA - jak intenzivně barvy vypadají. Teplejší jsou lepší. Pak si zobraz někoho, s lehkými, jemnými tóny pleti na DVD. Zvyš řízení barev, až to vypadá, že člověk má úpal, a pak ji snížit, dokud se kůže vypadá přirozeně, aniž by příliš mnoho červené barvy. OSTROST: To přidává umělé hrany objektů, které někdy pomáhá s měkkými signály standardního rozlišení. Zkus si s tím pohrát až se ti to bude líbit :-) A K TOMU DOTAZU SmartViera - Mě se někdy objeví a někdy ne. Myslím, že je to tím jak tu TV pustíš. Moc jsem to nezkoumal. Nějak mě to nevadí.
SAP!K: logo - většina lidí se snaží tyhle kraviny vypnout, ne zapínat. Co se týká nastavení obrazu, tak si příklady můžeš sám vygooglovat, namátkou http://www.avsforum.com/t/1421230/panasonic-tc-l55wt50, http://forums.cnet.com/7723-19410_102-568200/panasonic-tc-lwt50-picture-settings/
[QUOTE=jaja.ptak;457129]KONTRAST - upravuje úroveň bílé, kontrast ovládá intenzitu a detaily světlých a bílých částí obrazu.[/QUOTE]
Bacha na ty pojmy. Úprava jasu zvyšuje nebo snižuje jas v celé scéně o stejnou hodnotu (až do limitů), zvýšení kontrastu více zesvětluje světlejší a více ztmavuje tmavší (samozřejmě opět jen v daných mantinelech možného jasového rozsahu) a naopak, a se "střední šedou" se nehýbe, laicky napsáno... Takže i kontrast ovlivňuje černou a detaily v tmavě šedé, ne jen v "bílé".
Tohle jsou základy, které se sice dají snadno vygooglit, ale jsou natolik důležité a stěžejní, že by to mohlo viset někde i tady třeba v té sekci "než se zeptáte", i když zrovna tohle by si zasloužilo vlastní vlákno. A pokud se s tím někdo nechce psát, stačí tam dát alespoň linky na kvalitní weby. Mám trochu dojem, že dost lidí jen podvědomně a nepřesně tuší, co se vlastně s obrazem děje, když ho na své TV nějak upravují. Mimo to se takové informace hodí k tomu, aby si byl člověk schopen přečíst recenzi TV, uměl číst v CIE grafech a věděl, co to vůbec je, co a k čemu je gamma křivka apod.
Bacha na ty pojmy. Úprava jasu zvyšuje nebo snižuje jas v celé scéně o stejnou hodnotu (až do limitů), zvýšení kontrastu více zesvětluje světlejší a více ztmavuje tmavší (samozřejmě opět jen v daných mantinelech možného jasového rozsahu) a naopak, a se "střední šedou" se nehýbe, laicky napsáno... Takže i kontrast ovlivňuje černou a detaily v tmavě šedé, ne jen v "bílé".
Tohle jsou základy, které se sice dají snadno vygooglit, ale jsou natolik důležité a stěžejní, že by to mohlo viset někde i tady třeba v té sekci "než se zeptáte", i když zrovna tohle by si zasloužilo vlastní vlákno. A pokud se s tím někdo nechce psát, stačí tam dát alespoň linky na kvalitní weby. Mám trochu dojem, že dost lidí jen podvědomně a nepřesně tuší, co se vlastně s obrazem děje, když ho na své TV nějak upravují. Mimo to se takové informace hodí k tomu, aby si byl člověk schopen přečíst recenzi TV, uměl číst v CIE grafech a věděl, co to vůbec je, co a k čemu je gamma křivka apod.
Takhle by to správně mělo být, ale v té televizní hantýrce je to většinou tak jak píše jaja.ptak
"kontrast" = low pass
"jas" = high pass
"kontrast" = low pass
"jas" = high pass
Jaký je prosím Vás zásadní rozdíl mezi TX-l42wt50e a TX-L42DT50E? Wt je novější typ s lepším obrazem? DT50 teď klesla pod 20tisíc a tak se ptám jestli je to už dobrá koupě a nebo je si lepší připlatit. smart funkce nepotřebuji a 3D je sice pěkné, ale jak tu někdo psal je to asi hračka na pár dnů :-) Jediné co bych rád bylo to aby to mělo tuner pro satelit pro skylink, karta v TV dobře fungovala, šel připojit externí disk a TV aby přehrával veškeré filmy a měla dobrý obraz při sledování sportu a nebo hraní na Xboxu. Zvažoval jsem LG ale tam píšou že se Skylinkem se zatím moc rádi nemají.
Tak Vás prosím o radu jestli DT50 a nebo raději WT50 která je teda o dost dražší :)
Díky
Tak Vás prosím o radu jestli DT50 a nebo raději WT50 která je teda o dost dražší :)
Díky
Rozdíl Panasonic DT50 vs WT50 v obrazu zásadní nebude. WT50: dual-core pro4 procesor ( asi by mohli být rychlejší reakce v Viera Connect a při multitaskingu), plnohodnotné surfování na internetu (i Flash náročné webové stránky), nahrávání na SD kartu, zálohování naladěných programů na SD, dostaneš 2 brýle a touch ovladač ( nějak jsem mu nepřišel na chuť). Mám wt50 a používám skylink. Žádný problém. Obraz jako fík:-)
[QUOTE=McT84;457205] šel připojit externí disk a TV aby přehrával veškeré filmy[/QUOTE]
Tohle zcela nepochybně neumí.
Obrazově je WT50 a DT50 stejně.
Tohle zcela nepochybně neumí.
Obrazově je WT50 a DT50 stejně.
[QUOTE=SAP!K;457226]Takze vsem za reakce dekuji a hluboce se u toho klanim.DIKY MOC!!!!![/QUOTE]
SAP!K - logo Smart - a/ skus zap./vyp. diodu loga, b/ reset tv, c/ aktual. firmware
SAP!K - logo Smart - a/ skus zap./vyp. diodu loga, b/ reset tv, c/ aktual. firmware
aha,jasny diky,malinko jsem si dal bliž wifi router a hned mi najel signal ale druhy den zas nic tak že to bude rešit kabelem na přímo
[QUOTE=KamilZ;457208]Tohle zcela nepochybně neumí.
Obrazově je WT50 a DT50 stejně.[/QUOTE]
tak ale základní formáty jako AVI, MP4, MKV s podporou titulku zvladne, ne?
stejně pořád váhám mezi těmito dvěmi, LG860 a samsungem 7000. Dle všeho od těchto řad je obraz relativně dobrý. Bohužel 3D a smart jsou zde jako nepotřebný bonus za který musím zaplatit :) A žádnou jinou TV jsem zatím neobjevil
Obrazově je WT50 a DT50 stejně.[/QUOTE]
tak ale základní formáty jako AVI, MP4, MKV s podporou titulku zvladne, ne?
stejně pořád váhám mezi těmito dvěmi, LG860 a samsungem 7000. Dle všeho od těchto řad je obraz relativně dobrý. Bohužel 3D a smart jsou zde jako nepotřebný bonus za který musím zaplatit :) A žádnou jinou TV jsem zatím neobjevil
Přečti si tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post437173
Zrovna nejrozšířenější MKV nebo staré AVI žádný "formát" není, z čehož plynou přímé důsledky.
Zrovna nejrozšířenější MKV nebo staré AVI žádný "formát" není, z čehož plynou přímé důsledky.
[QUOTE=joeh;457230]SAP!K - logo Smart - a/ skus zap./vyp. diodu loga, b/ reset tv, c/ aktual. firmware[/QUOTE]
Krome resetu tv jsem uz vse zkusil.na reset telky se necitim......pak je s tim hafo prace. :-(......vam to vsem funguje stale.
Krome resetu tv jsem uz vse zkusil.na reset telky se necitim......pak je s tim hafo prace. :-(......vam to vsem funguje stale.
To JAJA.PTAK "A K TOMU DOTAZU SmartViera - Mě se někdy objeví a někdy ne. Myslím, že je to tím jak tu TV pustíš. Moc jsem to nezkoumal. Nějak mě to nevadí." Jak jsi to myslel s tim jak tu TV pustis.......poustim ji asi jako kazdej.na ovladaci podrzim par sekund takove to cervene kulate tlacitko v levo nahore"Power" jinak to neumim.
TO SAP!K - myslel jsem, jestli ze stand-by modu nebo vypínačem. Nebo možná tím červeným nebo rovnou číslem kanálu. Já to moc neřeším. Zrovna včera jsem to pustil dálkou a objevil se ten nápis. Den před tím se neobjevil. Nevím.
Možná je to vlastnost :-) Jestli tě to nějakhodně netrápí tak se na to vykašli. Já to taky neřeším. Důležité aby ti fungovalo vše ostatní.
[QUOTE=Jan10;457145]Takhle by to správně mělo být, ale v té televizní hantýrce je to většinou tak jak píše jaja.ptak[/QUOTE]
Jas je jas a kontrast je kontrast. To, co nastavuješ na své TV, nemá s nějakou hantýrkou nic společného. Další důvod, proč kvalitní informace o tomto nashromáždit na jednom místě.
Jas je jas a kontrast je kontrast. To, co nastavuješ na své TV, nemá s nějakou hantýrkou nic společného. Další důvod, proč kvalitní informace o tomto nashromáždit na jednom místě.
Mam jeste jeden dotaz na majitele teto TV.Sorry za mozna divne prirovnani ale deje se vam take takove to vlneni treba za rychle se pohybujci se osobou.Vypada to jako voda.je to v casti kde okraj toho objektu konci a za nim je treba pozadi.prijde mi jako kdyby ta televize to nestihala dokreslovat......doufam ze to pujde trochu pochopit jak to myslim.diky vsem za reakce predem.
Chci se zeptat majitelu teto TV jak jsou spokojeni, hlavne mi jde o obraz, jestli nepozorujete tmave vertikalni pruhy ci clouding, ale jak jsem dnes koukal v obchode, tak kazda LED Tv ma takovou nejakou obrazovou nedokonalost a potvrdil mi to i prodavac,ale nic spatneho zde napsane neni, tak předpokladam, ze tato vysoka modelova rada bude celkem dobra. Ma jeste cenu kupovat tuto Tv z roku 2012, kdyz ted jdou do prodeje modely roku 2013, konkretne bych kupoval uhlopricku 47 asi za 26.990,- ? Trochu jeste vaham, protoze je tady aktivni 3D a ten stojanek taky neni moc pekny.
2012 boli panely od Panasonicu, 2013 je uz myslim LG. Ja som s obrazom spokojny s vynimkou pozerania v uplnej tme, takze mame vzdy zapnute aspon 1 svetlo a je to ok.
Dnes se jedu podívat do EW na 47WT50. Za 24k. Můžete mi doporučit, jak nejlépe zjistit (co si vzít na flashku), že jde o "dobrý" kus? Aby netrpěl cloudingem, blendingem a podobnými zvěrstvy.
EDIT: A za jakou dobu člověk zjistí, že mu vadí aktivní 3D? Je to otázka minut nebo déle?
EDIT: A za jakou dobu člověk zjistí, že mu vadí aktivní 3D? Je to otázka minut nebo déle?
3d nezjistí třeba nikdy nebo ihned po nasazení...je to individuální...co na flašku, jen to co máš rád a nejčastěji koukáš
Na letošních pouze TOP modelech Panasoniků je lákavý dvojitýtuner - např. dívat se na jeden kanál a druhý jiný kanál streamovat pres DLNA po síti do tabletu/PC/telefonu anebo nahrávat nebo mít plnohodnotý PIP bez externího vstupu(tuneru). :-) Nemusím snad říkat, že tahle TV umí streamovat aktivní sledovaný kanál do sítě (v nastavení povolit DLNA), lze ho jednoduše odchytit v PC ve VLC.
o kolik je dražší ten TOP model? Já jen, že streamovat TV do tabletu jde za cenu už pod 2.000 Kč (Tivizen iPlug nebo Tivizen nano, který to umí i na baterie na dece u vody), osobně používám USB tuner v NAS serveru (cca 1.500 Kč), který zvládne navíc i nahrávat a tipuji, že je to levnější a provozně úspornější.
