Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Panasonic vs Canon - objektivy

kasuha (26)|10.5.2004 07:21
Zdar, koupili jsme novou digitální kameru Panasonic NV-GS11 a při porovnání se starou analogovou (taky Panasonic) která nám tu leží rozbitá jsem zkonstatoval, že ty nové mají _horší_ objektivy než ty staré. Narazil jsem na tři vady:

- horší chování ve tmě - stačí trochu menší osvětlení a kamera si už stěžuje že má málo světla. Je mi jasný, že s čtvrtinovou plochou objektivu proti té analogové nemůžu čekat zázraky, ale zamrzí to. Stará analogová si poradila i s místností osvětlenou 60W žárovkou, tady to šumí i při 100W osvětlení.

- když ji namířím do protisvětla, třeba točím něco proti oknu, tak ani nemusím používat funkci pro korekci protisvětla a přes všechno jsou hnusné svislé bílé pruhy. To ta stará jednoznačně neměla vůbec

- když vytočím zoom na maximum (24x), tak má obraz tmavé rohy. Tady si nejsem jist jesli to ta stará měla nebo ne, ale nikdy jsem si u ní ničeho podobného nevšiml.

Mám ještě pořád možnost ji vrátit a koupit jinou ve stejné cenové hladině - což mě nechává na jediné možnosti, tedy Canon MV-700. Chtěl bych se zeptat, jestli tady někdo tu kameru má, jestli má taky stejné vady objektivu nebo jestli je v tomhle lepší.
Hawkey_tvf (434)|10.5.2004 07:35
To co spominas nie su vady objektivu, resp. IBA objektivu.
Spravanie pri slabom svetle suvisi s plochou CCD v prvom rade, takze tie krpate kamery pre sliepky do kabelky su na tom najblbsie... 1/6" CCD je zverstvo, treba vzdy hladat co najvacsi chip. Alebo rovno 3, skoda, ze bezny clovek na to nema peniaze.
Inak plati aj ze cim viac kpix/Mpix pri rovnakej ploche chipu, tym mas sice lepsie podanie farieb, ale vacsi sum pri slabom osvetleni. Hovorim o 1CCD kamere hlavne.
24nasobny zoom? To co vidis sa vola vinetacia a ma to kazdy objektiv (viacmenej) a tym viac cim viac ho vytacas na vysoke zoomy. Moj nazor je ze rozsah zoomu nad 10x je zverstvo, tak sa tomu necuduj a opat, bud najdes vacsiu kameru s vacsou vstupnou pupilou (hrubo povedane priemer objektivu) a vacsou svetelnostou (a mensim rozsahom zoomu, hento je uz beztak z ruky neudrzatelne a vseobecne nepouzitelne) alebo...
No a protisvetlo... to moze byt reflexami vnutri optickej sustavy, CCDckom alebo ktovie cim este, vo vseobecnosti ak mas silne protisvetlo, pokial by si bol profik, tak dosvietis reflektorom, ak nie si, tak ti zostava jedine skusat nejake ucinne modlitby aby to ako-tak vyslo.
kasuha (26)|10.5.2004 10:06
Chápu to dobře že s tím Canonem bych si teda nepolepšil?
Hawkey_tvf (434)|10.5.2004 13:41
asi nie, pozri si technicku specifikaciu - hlavne rozmer CCD a kolko pixlov, a zoom od-do... mensi rozsah je lepsi a vacsia svetelnost... a este je zaujimave ze tie ohniskove vzdialenosti kolko robia v prepocte na kinofilm, ja by som si skor vybral poriadne sirokouhly ako ten co ma pre zmenu "dlhsi teleobjektiv"... tele ti je na rit, sirokac sa bohovsky uzivi

trosku sa to da vyskusat aj v obchode, ale necakaj zazraky
navyse u Canonu je dost pocut v nahravke zvuk motora, neviem, ako to maju tieto novsie, plus povest bumerangov... neviem neviem