Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UE40D5000, CA, UPC, nové kanály

mitch.mb (9)|22.2.2013 18:39
Zdravím,
mám televizi Samsung UE40D5000 v ní modul CA Conax s kartou od UPC. Problém je takový že když UPC překope obsah kanálu a seřazení tak TV na to nijak nezareaguje. Nezmění se název kanálu ani nenaskočí nové. Ten obyčejný STB který dodávají se bezproblému doladí a názvy se změní, ale tato TV ne.
Nevítě někdo kde by mohl být problém?
Do TV jsem nahrál poslední FW a nic. Televizi jsem uvedl do základního nastavení a provedl nové ladění. Po dokončení ladění mi to našlo 108 kanálu (pouze) mělo by být cca 130 ale pak v seznamu TV to ukáže 149, ale např. tam úplně chybí Prima Cool, Zoom, Love

Díky moc za rady.
Martin
jito (999)|22.2.2013 19:05
Buď dávej při automatickém ladění volbu Síťové vyhledávání,nebo si ručně přidej novou frekvenci.Seznam je zde:
http://www.upczone.cz/download/seznam_muxu.htm
mitch.mb (9)|22.2.2013 23:24
Ten seznam uz jsem taky nasel. Daval jsem plne vyhledavani. Aby TV nasla nove kanaly musel jsem ji dat do tovarniho nastaveni. Zarazi me ze si nenajde sama ty nove kanaly.
Nicmene ted jsem to udelal tak ze jsem tv vymazal naladil seznam seradil v PC. A az pribude dalsi kanal udelam rucni ladeni podle frekvence a pripadne v pc prejmenuji.
Diky za radu
bastlir (3245)|23.2.2013 17:09
[QUOTE=mitch.mb;446509]Ten seznam uz jsem taky nasel. Daval jsem plne vyhledavani. Aby TV nasla nove kanaly musel jsem ji dat do tovarniho nastaveni. Zarazi me ze si nenajde sama ty nove kanaly.
Nicmene ted jsem to udelal tak ze jsem tv vymazal naladil seznam seradil v PC. A az pribude dalsi kanal udelam rucni ladeni podle frekvence a pripadne v pc prejmenuji.
Diky za radu[/QUOTE]

Odpověď je velmi jednoduchá - TV není vybavený funkcí automatického přelaďování. Jednou z cest jak jsi koneckonců i popisoval, je prostřednictvím PC. Jinak stačí jen doplnění TP v seznamu a pak teprve jejich ladění.
Výše popisované síťové ladění ti jen zaprasí seznam kanálů vícenásobným odkazem na stejný kanál.
Jinak Samsungy obecně ladí poměrně rychle a dobře.
jito (999)|23.2.2013 17:59
[QUOTE=bastlir;446554]síťové ladění ti jen zaprasí seznam kanálů vícenásobným odkazem[/QUOTE]
Nevím jakou máš zkušenost s laděním Samsunga,ale takto se to nechová.Takto se chová ladění sat.tuneru,ne DVB-C.
boj3 (5)|12.3.2013 12:34
[QUOTE=jito;446557]Nevím jakou máš zkušenost s laděním Samsunga,ale takto se to nechová.Takto se chová ladění sat.tuneru,ne DVB-C.[/QUOTE]
Pro Samsungy s CA modulem od UPC(bývalý KARNEVAL):
Nastav zemi na Česká republika. Pak je nutno nastavit v menu televize "možnosti vyhledání kabelové sítě" rozsah od 250000 kHz do 650000 kHz.
Poté dát automaticky hledat. Já dal "úplné" hledání. Když proběhlo vyhledávání od 250 MHz do 650 MHz cca 38%, tak jsem dal ukončit vyhledávání. Což nemělo vliv na právě vyhledané a uložené programy v danném rozsahu. Takže ty půlky 170,5 a ten další paskvil na symbol rate 5OOO zmizel a vše je nastaveno stejně jako u použití země "Ostatní". A hlavně: vše je !!!!!česky!!! a mám všechny programy. Pokud to někomu pomůže, tak dobrý. Pokud to je napsaný jinde sorry, doufám že rádoby odborníci, nebudou psát něco jako lama, co neumí hledat. To mě vážně u těch příspěvků drásá nervy, když se někam dopracuju a tam je místo odpovědi na problém, že špatně hledám. Fakt dost dobrý. Každopádně já jsem tento návod, nikde nevygooglil, ale poctivě odpracoval u televize.Mám UE22D5000 s CA modulem u holky v pokojíku, takže si myslím, že je stejné menu. Pokud je budeš chtít seřadit podle UPC, ne podle abecedy, použij samtoolbox, ale je to trochu piplačka na večer, když bude mít někdo zájem, zde je hotový seřazený seznam programů pro samtoolbox dle seznamu muxů pro Čechy od UPC(tedy kromě radií, ty jsem dal na konec seznamu podle abecedy). Pro jiný region je nutno změnit těch několik regionálních programů.
http://boj.sweb.cz/UPC/seznam_kanalu_2013_03_10.chl(dej "uložit odkaz jako")

Postup by dle mého názoru fungoval i u UPC na frekvencích 658-794MHz.
Retiree (659)|12.3.2013 13:31
Jenom si dovolím doplnit. V současné době probíhá sjednocení kmitočtů původní sítě Karneval se sítí UPC, sjednocování probíhá postupně po oblastech. Podle nového kmitočtového plánu jsou (budou) pro DVB-C použity kanály K40 až K61 (626 MHz až 794 MHz) v UHF pásmu (resp. v V. tv pásmu), všechny s SR 6900 a 64QAM.
Ještě doplním, že po kabelu UPC šíří i programy ve standardu DVB-T na K21 až K28 (474 MHz - 530 MHz). Poslední tři kanály nejsou zatím obsazené...
Nade mnou uvedený postup rozhodně zkoušet nebudu, ale, jak se říká, proti gustu žádný dišputát...
boj3 (5)|14.3.2013 09:16
[QUOTE=Retiree;448747]Jenom si dovolím doplnit. V současné době probíhá sjednocení kmitočtů......[/QUOTE]



Takže ještě vysvětlení, jak jsem k tomuto postupu dospěl. Ladil jsem programy dle dostupných návodů, včetně ručního vyhledání frekvencí 170,5 a 163,5, moje TV sice programy na těchto frekvencích našla, ale v mizerné kvalitě, nebo mi jen suše oznámila, že je slabý signál. Pokud jsem nastavil zemi na "ostatní" , naladil jsem všechny programy bez problémů. Opsal jsem si tedy všechny frekvence v režimu země "ostatní", na kterých TV programy našla . Bylo to 20 frekvencí počínaje 250MHz a konče 650MHz. Žádná 170,5 a 163,5. Zkusil jsem tedy nastavit rozsah frekvencí, dle mnou sepsaného seznamu v režimu země "Česká republika", a světe div se: TV mi ukládala programy až do tolik touženého počtu 173, tedy všech programů v nabídce TV a rádií v daném čase. Poté dále vyhledávala na jiných frekvencích, proto jsem vyhledávání při cca 38% rozsahu ukončil. Pokud tam ještě byly nějaké programy v DVB-T nebo analog, mi je celkem ukradené. Samozřejmě, že nemusíte nic zkoušet, pokud Vám vše funguje jak má, a já nemusím rozumět tomu, co jsem v té televizi udělal, ale věřte, že mě se rozhodně nechtělo poslouchat moji dceru, že to "GUJDE", jak ona říká, není česky, protože režim země ostatní, bohužel nezná českou diaktriku.
Hodiny strávené u PC a následně u TV hledáním možných řešení, mi už nikdo nevrátí. Mě bohužel nepomohly pro mnoho lidí určitě cenné rady ve fórech a všude možně na netu,a toto mé řešení, jsem nikde nenašel, a tak jsem si dovolil ho prezentovat. A budu rád, pokud někomu pomůže bez problémů a elegantně naladit všechny programy na Samsunga.

A pokud tento postup někomu pomohl, prosím, dejte vědět příspěvkem sem..
Retiree (659)|14.3.2013 10:10
I u stejného výrobce (Samsung) se způsob vyhledávání kanálů (ladění) liší podle roku uvedení na trh, podle lokalizace a samozřejmě i podle cenové kategorie. Bohužel i Ty se asi v dohledné době nevyhneš dalšímu přelaďování, viz "Podle nového kmitočtového plánu jsou (budou) pro DVB-C použity kanály K40 až K61 (626 MHz až 794 MHz)...", na frekvencích pod 626 MHz bude prozatím "mrtvo" (ve standardu DVB-C)... Takže přeju úspěch i při dalším ladění.
UPC bohužel nepovažuje za potřebné své zákazníky o změnách kmitočtů včas informovat (pokud vůbec...).
boj3 (5)|14.3.2013 13:19
[QUOTE=Retiree;448967]I u stejného výrobce (Samsung) se způsob vyhledávání kanálů (ladění) liší .....[/QUOTE]

V tom případě budete mít stejný problém. Až to nastane, já to budu řešit stejně jako předtím. Zjistím si rozsah kmitočtů při nastavení na zemi ostatní, a podle toho se zařídím na zemi Česká republika. Mám takový pocit, že prostě jen nejste schopen uznat, že existuje poměrně jednoduché a efektivní řešení, jak se poprat s "levnou" televizí od Samsungu. Přesto mám naladěny všechny programy, a kromě těch zakódovaných Hustlerů a dalších podobných mi všechny hrají. Pokud budu hledat vysvětlení, mohu se dostat do fáze, kdy se mi bude vařit mozek. Mám trochu podezření, že frekvenci si u samsungu pletou s něčím jiným, nejsem odborník, nebudu soudit ani rozvíjet nějaké teorie. Vycházím proto z jednoduchého faktu: Pokud je něco funkční pro ostatní země bez české diaktriky v daném kmitočtovém rozsahu, to samé je funkční pro Českou republiku. Hawk.
Retiree (659)|14.3.2013 14:44
Zcela s Vámi souhlasím, že nepřítomnost české diakritiky může být pro většinu, včetně mě, frustrující, rovněž nekritizuju Vámi uvedený způsob naladění, prostě jen mám o problematice poněkud větší povědomí a nepovažuji jej ani za jednoduchý, ani za efektivní. Z tohoto důvodu jsem i uvedl (dokonce dvakrát), na kterých kmitočtech bude UPC ve své síti v nejbližší budoucnosti šířit programy. Tyto informace by měly být i pro Vás cenné a ušetřily by Vám významný čas při jejich zjišťování...
[QUOTE=boj3;448985] Zjistím si rozsah kmitočtů při nastavení na zemi ostatní, a podle toho se zařídím na zemi Česká republika. [/QUOTE]
V každém případě budete mít práci jednodušší, neboť mimo sjednocení kmitočtů se sjednotí i další parametry příjmu.

Edit> Po opětném pročtení příspěvků ještě upřesním:
Šířka každého kanálu (nebo odstup jednotlivých kanálů) je 8 MHz, kanál=multiplex stanic (programů)
1. kanál je na frekvenci je 626 MHz
2. kanál je na frekvenci 626+8=634 MHz
.....
19. kanál 770 MHz
20. kanál 770+8=778 MHz

Tím se ladění zjednodušuje, neb v minulosti měly (mimo jiného) některé kanály šířku jenom 7 MHz.
boj3 (5)|16.3.2013 14:25
[QUOTE=Retiree;448996]Zcela s Vámi souhlasím, že nepřítomnost české diakritiky může být pro většinu, včetně mě, frustrující...[/QUOTE]

Omlouvám se, rozsah mnou daných frekvencí je vlastně pro bývalý Karneval. Nějak jsem byl příliš zahleděn do značky UPC, ale roky jsem byl u Karnevalu, tudíž ten rozsah se bude zřejmě lišit dle původního poskytovatele služeb. Takže trochu LAMA, ale ten postup by určitě fungoval pro všechny, jen ten rozsah frekvencí by byl jiný. Trochu jsem upravil předchozí příspěvky.
Přemýšlel jsem nad tím, něco přečetl a dospěl jsem k tomuto:
Poté, co jsem zvolil po nastavení rozsahu 250-650 MHz ladění "úplné", jsem vlastně dal televizi příkaz vyhledávat nejdříve frekvence mnou nastavené a potom všechny ostatní. Pokud si dobře vzpomínám, divil jsem se, proč poté, co se ukončilo vyhledávání na 650 MHz, televize ještě hledala tuším od 133 MHz a dále, stejně jako v případě továrního nastavení od počátku. Proto jsem to stopl, a jak se ukázalo, nemělo to vliv na právě uložené programy. Televize by nejspíš doladila programy v DVB-T, ale to je jen teorie. Je možné že na 163,5 a 170,5 MHz při nastavení země na "Českou republiku" bez dalších parametrů, si TV uložila programy na těchto frekvencích, nicméně nebyla schopna je přepsat stejnými, nicméně duplicitními programy na 626 a 634 MHz. Jenže ani v programech, ani v souboru na editaci seznamu pro Samtoolbox, tyto programy nebyly. Ruční hledání Na 163,5 a 170,5 sice programy následně nalezla nebo zviditelnila, ale na tu kostičkovanou nádheru se nedalo koukat. A když mi napsala "slabý nebo žádný signál", tak mi frekvenci vyhodila ze seznamu. A při hledání na 626 a 634 MHz tv nic nenašla. Takže jsem přesně tam, kde jsem nechtěl být. Jistě si vzpomínáte na tu narážku s mozkem. No už se vaří.... Nejspíš je pro "Českou republiku" nastaven striktně rozsah frekvencí, a tv prostě na kmitočtu 626 a 634 nechce nic hledat. Fakt nevím.
Ještě se musím omluvit kolegovi Retiree, který mi vysvětloval ten rozsah frekvencí. Byl jsem tak zahleděn do svého "objevení Ameriky", že jsem nechápal, co těmi frekvencemi neustále chce říci. Ano, dnes bych ten rozsah frekvencí nastavil asi jinak, podle Seznamu multiplexů od UPC (nenižší-nejvyšší /včetně frekvencí v závorkách/), kde je to jasně a přehledně napsané (blik), tedy bez těch půlek 170.5 a 163,5. Pak by byl můj postup univerzálnější. Ale to bych musel vyzkoušet, a na to zas tolik času nemám. Ale prosím pochopte, že lidem, kteří se tímto nezabývají denně, uniká spousta zákonitostí a věcí, které vy považujete za zcela normální. Proto mám rád návody typu: stáhni, nastav, přepiš, restartuj, hotovo.

Zde je mnou naladěná televize: http://boj.sweb.cz/UPC/UPC_UE22D5000.jpg
boj3 (5)|21.3.2013 20:56
Dnes jsem byl nucen přeladit mého Samsunga. UPC sjednotila frekvence na 626 - 778 MHz, přesně tak jak předvídal Retiree. V mém postupu jsem změnil pouze rozsah frekvencí právě uvedené v menu "možnosti vyhledání kabelové sítě". Dále jsem dal vyhledávat síť. TV hledala jen v danných frekvencích a opět plný počet digitálních programů. Faktem asi je, že pokud přeladíte v továrním nastavení, problém 163,5 a 170,5 MHz již pominul, nicméně nevím zda při nastavení země na "Česká republika" bude vyhledávat na všech nových frekvencích. Takže zde je alespoň upravený a odzkoušený seznam kanálů pro region Čechy pro Samtoolbox, kde je na pozicích 104 a 105 malá kosmetická změna.

Celá transakce k radosti mé dcery trvala cca 5 minut i s editací seznamu. A to je, myslím si, fakt dobrý.

http://boj.sweb.cz/UPC/seznam_kanalu_2013_03_21.chl