Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Signál televize náhle nefunguje

Neregistrovaný (0)|18.2.2013 22:58
Tazatel: Franta

Znění dotazu: Zdravím,
mám starou CRT phillips televizi, napojenou kabelem na centrální anténu, nebo jak se tomu říká, tzn. že nemám set top box, ale anténový z kabel z TV mi vede proste do zasuvky a tim to konci. No a najednou koukám na TV a zničeho nic jakoby vypadl signal, nic nefunguje. Chtěl jsem se zeptat na různé pravděpodobné možné příčiny problému. Dekuji mnohokrát

Technika, které se dotaz týká: Phillips CRT TV
interfernet422 (1575)|18.2.2013 23:02
Nemáš set-top-box, takže jsi musel chytat analogový signál a ten asi skončil. Jaký máte zdroj pro společný rozvod? Anténu na střeše, nebo nějakého kabelového poskytovatele? Zeptej se sousedů v baráku, zda-li jim hraje TV. Jelikož analog už skončil dávno, tak předpokládám, že vám kabelový provider převáděl DVB-T do analogu a ten dávál do rozvodu a asi se rozhodl s tímto převodem skončit. Musíš napsat více detailů. Jaké programy jsi dříve chytal, která kabelovka je u vás atd.
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 00:22
Bydlím v Praze v byte v devatem patre. Bez settopboxu mi šlo docela dost programu - čt1, čt2, nova, prima family, barrandov, prima cool, prima love, markíza, očko, Metropol, k tomu asi dva německé programy, a nakonec UPC program, to s tim asi souvisí že? Dříve jsem mel set top box kde bylo více programů, ten jsem ale musel vrátit známému, ale TV mi fungovala dál, i když méně programů.
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 00:27
[QUOTE=interfernet422;445983]Jaký máte zdroj pro společný rozvod? Anténu na střeše, nebo nějakého kabelového poskytovatele? Zeptej se sousedů v baráku, zda-li jim hraje TV. [/QUOTE]
Doplneni k mému předešlému příspěvku:

Bohužel nevím jesli máme společný zdroj anténu nebo kabelovku. Nebydlím zde dlouho, tak jsem se ještě nesesnámil se vším. Je nějaká možnost jak to zjistit podle oka?...
Jinak sousedů je asi zbytečné se ptát, kdo dnes nemá set top box že..
interfernet422 (1575)|19.2.2013 07:04
Tak se to zdá být jasné. UPC + neplatíš = nekoukáš.
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 07:31
Pokud máš v televizi kanál UPC, tak přijímaš kabelovku UPC. A pokud toho přijímáš méně, než dříve, tak:
1) nemáš v TV kabelový tuner (DVB-C), tudíž chytáš analog
2) nebo jsi nezaregistroval, že UPC provádělo v minulých dnech "harakiri" v přesunech celých multiplexů, a tudíž budeš muset provést kompletní přeladění. Ty kanály jsem ti dal do přílohy *pdf
Samozřejmě, že budeš chytat jen ty, co máš placené. Pokud neplatíš UPC nic, budeš chytat jen holý základ, který je free
interfernet422 (1575)|19.2.2013 08:16
Franta ani neví jistě, že tam má UPC, jen tuší, protože měl UPC kanál, takže předpokládám, že ani neplatí. A že by UPC dávala někde nějaký signál úplně zadarmo? To se mi v dnešní době nechce věřit... Spíš to byl pozůstatek nějakého dřívějšího příjmu, Franta se nastěhoval po někom, kdo UPC měl, ten mu na chvíli nechal stb, který mu následně musel vrátit, protože UPC jej požaduje zpět, a UPC přívod do bytu odstřihla. Takže Frantovi, pokud se bude chtít koukat na TV, nezbude než zajít na pobočku UPC a vyjednat si příjem a platit...
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 10:58
[QUOTE=interfernet422;446000]Spíš to byl pozůstatek nějakého dřívějšího příjmu, Franta se nastěhoval po někom, kdo UPC měl, ten mu na chvíli nechal stb, který mu následně musel vrátit, protože UPC jej požaduje zpět[/QUOTE]Tady máš naprostou pravdu, jsi jasnovidec.

[QUOTE=interfernet422;446000]Franta ani neví jistě, že tam má UPC, jen tuší, protože měl UPC kanál, takže předpokládám, že ani neplatí. A že by UPC dávala někde nějaký signál úplně zadarmo? To se mi v dnešní době nechce věřit... Takže Frantovi, pokud se bude chtít koukat na TV, nezbude než zajít na pobočku UPC a vyjednat si příjem a platit...[/QUOTE]
To mě teda zajímá, to se v dnešní době nemůžu koukat ani na TV aniž bych musel platit naky kabelovce? Jinak já mám od UPC jen internet, ten jsem teda taky moc neplatil poslední dobou (opravdu finanční problémy), ale když mám od UPC jen internet, tak by to nemělo s TV souviset ne? Rodiče mají taky TV bez kabelovky, a jdou jim tam základní programy. Mě nejde nic, nebo musím tu TV připojit nějak jinak?
interfernet422 (1575)|19.2.2013 11:14
Máš-li doma přitažen kabel, tak ti kabelovka do něj zadarmo nic nepustí. Zadarmo nemáš ani signál ze společné antény - taky platíš v nájmu příspěvek na antény a jejich údržbu, však koukni do rozpisu, tam to uvidíš, pokud nejsi v pronájmu. Jo a když se už tady v tom hrabem, tak koncesionářský poplatek za TV platíš? A to není totéž co kabelkovka, ten platíš jakmile máš doma zařízení schopné příjmu TV signálu, takže stačí abys měl TV kartu do PC, nebo tablet s DVB-T tunerem a platit!
Lidi by chtěli všechno zadarmo, ale komunismus skončil v roce 1989...
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 11:21
[QUOTE=interfernet422;446015]Máš-li doma přitažen kabel, tak ti kabelovka do něj zadarmo nic nepustí. Zadarmo nemáš ani signál ze společné antény - taky platíš v nájmu příspěvek na antény a jejich údržbu, však koukni do rozpisu, tam to uvidíš, pokud nejsi v pronájmu. Jo a když se už tady v tom hrabem, tak koncesionářský poplatek za TV platíš? A to není totéž co kabelkovka, ten platíš jakmile máš doma zařízení schopné příjmu TV signálu, takže stačí abys měl TV kartu do PC, nebo tablet s DVB-T tunerem a platit!
Lidi by chtěli všechno zadarmo, ale komunismus skončil v roce 1989...[/QUOTE]

Je to trošku složitější, otec byt koupil (není napsaný na mě) a zatím mi platí vše (aspoň doufám), dokud si nenajdu práci. Samozřejmě vím, že komunismus není, a já nic zadarmo nechci. Jen nechci platit kabelovku, když mi stačí cca 5 základních programů (hlavně všechny ČT), to je snad normální ne? Ještě mě teda napadlo, že mi tu TV odpojili docela pozdě, když jsem ten STB vrátil asi před 3 měsíci.

Takže moje otázka, jak zprovoznit základní TV programy bez kabelovky? Nemusí být zadarmo..
interfernet422 (1575)|19.2.2013 11:26
Nejlevnějším (nikoli optimálním) řešením bude pořídit nějaký stb a pokojovou anténu např. na aukru.

Technik nechodí po barácích ihned po odhlášení, ale až jde kolem, tak přípojku vypne. Zapnutí taky nebude hned ten den, co se s nima domluvíš.
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 11:28
1) můžeš si nainstalovat vlastní antenu někam za okno, nebo na balkon a zdarma (když vynechám koncesionářský poplatek) chytat digitální terestial, tedy DVB-T (tvá televize ovšem musí mít v sobě tuner DVB-T., pokud nemá, tak zakoupit set-top-box pro příjem DVB-T)
2) pokud chceš využívat služeb televize od UPC (když už to tam, ten kabel, je zavedeno), máš tyto možnosti (tdarma to ale není):
a) http://www.upc.cz/televize/analogova-televize/mini/
b) http://www.upc.cz/televize/mini/
c) http://www.upc.cz/televize/klasik/
d) http://www.upc.cz/televize/komfort/
Pokud máš v televizi už od výrobce televize zabudovaný DVB-C tuner, tak potom ti od UPC stačí toto: http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-zarizeni-digitalni-televize/ca_modul/
Pokud nemáš v televizi tuner DVB-C, pak budeš potřebovat od UPC nějaký ten set-top-box:
a) http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-zarizeni-digitalni-televize/set_top_box/ (je levný, ale neumí HD kanály, umí pouze SD kanály)
b) http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-zarizeni-digitalni-televize/hd_pvr/ (umí jak SD, tak i HD kanály)
c) http://www.upc.cz/televize/Prijimaci-zarizeni-digitalni-televize/hd_box/ (umí jak SD, tak i HD kanály)
Podrobnosti jsou popsány na příslušných odkazech.
Lze použít i svů set-top-box (musí umět DVB-C), který si můžeš zakoupit mimo prodejní okruh UPC. Zatím bych tě tímto nezatěžoval (tohle neber ve zlým - ono je to pak už komplikovanější)
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 11:40
Tak to ste mě teda dostali, to je dobrej kšeft zrušit analog a nutit lidi kupovat STB a antény a já nevím co.

No jak teda zjistit jaký DVB mi ta TV podporuje? Asi to není jen tak, to už si budu muset zjistit sám že, google a tak...

A není to tak, že když mi šel kabel od UPC napojit rovnou do TV, že mám naky ty DVB a Settopbox tudíž nepotřebuju?

A ta možnost společné antény už teda není možná? že bych se napojil nějakým způsobem na ní...
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 11:46
- Proč se v celém světě ruší analog a přechází se na digitál, to je na dlouhé povídání, ale je to tak správné
- když napíšeš přesný název televizoru, možná se nějaký dobrák najde, co ti zjistí, zda v něm máš tuner DVB-T (a možná i tuner DVB-C, DVB-S)
- UPC v Čechách (na Slovensku nikoli) šíří po kabelu i DVB-T. Ale pokud neplatíš - nemáš (fakt to oblbnout nejde)
- pokud ve vašem baráku existuje společná antena (STA se tomu říká) a někdo je správcem toho zázraku, tak lze televizi zapojit do příslušné TV zásuvky někde v bytě (pokud je udělaný rozvod STA, ta zásuvka tam být musí). Ovšem, opět je to vysílání v digitálu, konkrétně DVB-T
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 11:53
[QUOTE=Ivo Mašek;446022]- Proč se v celém světě ruší analog a přechází se na digitál, to je na dlouhé povídání, ale je to tak správné
- když napíšeš přesný název televizoru, možná se nějaký dobrák najde, co ti zjistí, zda v něm máš tuner DVB-T (a možná i tuner DVB-C, DVB-S)
- UPC v Čechách (na Slovensku nikoli) šíří po kabelu i DVB-T. Ale pokud neplatíš - nemáš (fakt to oblbnout nejde)
- pokud ve vašem baráku existuje společná antena (STA se tomu říká) a někdo je správcem toho zázraku, tak lze televizi zapojit do příslušné TV zásuvky někde v bytě (pokud je udělaný rozvod STA, ta zásuvka tam být musí). Ovšem, opět je to vysílání v digitálu, konkrétně DVB-T[/QUOTE]

No zrovna se podívám vedle sebe na zeď a vidím tu nevyužitou zásuvku s dvěma "porty" TV a R. Takže to asi zkusím jestli to funguje, a to by bylo uplně nejlepší řešení. Tenhle panelák je starej takže bych řekl že tu STA asi bude. Potřebuju na to nějaký spešl kabel nebo stačí ten co jsem měl připojený k UPC?
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 11:58
[QUOTE]vedle sebe na zeď a vidím tu nevyužitou zásuvku s dvěma "porty" TV a R.[/QUOTE]
Ano, to je STA. Stačí ti koaxiál, který teď používáš ke kabelovce. Ta STA samozřejmě šíří DVB-T (doufej, že je v pořádku funkční, tedy že existuje její správce)
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 12:21
No je to naky divný, v tý zdířce je koaxial "výstupní" a já mám taky "výstupní" kabel takže vlastně do sebe nezapadaj, a ještě k tomu je šroubovací.
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 12:31
Na všech zásuvkách jsou výstupní koncovky. je to logické - signál vystupuje ven. Záraží mě, že jsou šroubovací - zřejmě nově provedeno.
Jinak, i ten tvůj koax by měl mít dva druhy koncovek. jednu vstupní a jednu výstupní
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 12:38
[QUOTE=Ivo Mašek;446031]Na všech zásuvkách jsou výstupní koncovky. je to logické - signál vystupuje ven. Záraží mě, že jsou šroubovací - zřejmě nově provedeno.
Jinak, i ten tvůj koax by měl mít dva druhy koncovek. jednu vstupní a jednu výstupní[/QUOTE]

No já vzal koax, který vedl z TV do takového rozbočovače, který je zde ještě kvůli modemu, a z rozbočovače vede vlastně ven z bytu přes vyvrtanou zeď,schéma níže. Asi budu muset koupit nějaký standardní koax nebo nevim..


TV <----------> rozbočovač <--------------- zeď (ven z bytu)

šipky znazornuji kam vede výstup, u zdi to nevím, protože to vede ven z bytu a tam se nedostanu.

Snad je to pochopitelný
interfernet422 (1575)|19.2.2013 12:40
Nemáš na té stěně klasické IEC konektory? A šroubovací F konektor na kabelu k tomu rozbočovači??
[ATTACH=CONFIG]21841[/ATTACH]
pctdetail.814-072.1.jpg
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 12:42
Na to propojení STA a tvé TV kup obyčejný koax (já sice zásadně neradím koupi koaxu z různých super/hyper marketů - naopak, varuji před tím., ale v tomto případě udělám výjimku, protože nějakým krátkým propojením takovým již udělaným koaxem se u STA nic nepokazí - a stojí to pár drobných)
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 12:49
[QUOTE=interfernet422;446036]Nemáš na té stěně klasické IEC konektory? A šroubovací F konektor na kabelu k tomu rozbočovači??
[ATTACH=CONFIG]21841[/ATTACH][/QUOTE]Ano to je velice pravděpodobné (aspon co jsem vyzvídal na googlu).
takhle nejak vypadá ten konektor v zásuvce na TV http://www.omko.cz/img_karty/APUZEU1XSATN_v.jpg (koukejte jen na TV zdírku)

No a já mám koax kabel který má na obou stranách výstupy..
Ivo Mašek (10205)|19.2.2013 12:55
Aha, tak to ten šroubovací je právě na ten modem (což je ta třetí zdířka u UPC zásuvky). Budeš muset zakoupit obyčejný krátký, již udělaný koax v obchodě
Neregistrovaný (0)|19.2.2013 13:03
OK, díky všem za pomoc, snahu a trpělivost a za rychlost odpovědí!! Teď jsem zase o trochu chytřejší.

Kdyby byl nějaký problém, tak sem zase napíšu.

Ještě jednou díky.
Retiree (659)|19.2.2013 13:45