Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tvorba pop up menu pro blu ray v Adobe Encore

BEPE (539)|14.2.2013 19:05
Pustil jsem se tvorby menu pro BD Encore 5. V stařecké nevědomosti jsem jsem ho udělal stejným postupem jako DVD. Ale ouha. Když jsem hotový BD dal do přehravače, tak se dostal sice až k nabídce menu a dal se vybrat odkaz na jeden ze třech klipů, ale museli dohrát až do konce, aby se vrátil do výběrového menu. Taky jsem klip nemohl přerušit a přes ovladač se nemohl vrátit zpět do menu. Pop up menu na ovladači prostě nereagovalo. Po pročítání manuálu k Encore jsem se později dovtípil, že jsem měl asi udělat Pop Up Menu namísto klasického menu jak jsem dělával pro DVD. Podle manuálu jsem se pokoušel pop up menu vytvořit. Formálně podle návodu jsem ho nějak vytvořil, ale ať jsem dělal co jsem dělal přes preview jsem ho nedokázal zaktivovat, aby to pracovalo obdobně jako menu u DVD. Vždycky mě vyskočí "general error" Může někdo poradit jak na to? Asi někde dělám nějakou chybu, kterou nedokážu objevit. V tutorialech to totiž vždycky skončí v okamžiku vzájemného slinkování s timeline. Už se s tím morduju třetí den a nevím jak dál.
ai (2993)|14.2.2013 19:49
tak me napada hned, nevypada to, ze to bylo zakazano nekde (prohibited operation nebo tak nejak) ?, nejprve bych hledal v menu, kde se nastavuji tyto veci a tam to zkontrolovat nebo povolit vse
KamilZ (10277)|15.2.2013 18:15
Zkouším v Adobe Encore CS6 udělat primitivní BD se dvěma menu (normální a popup) a po vygenerování BD jde v přehrávači (Power DVD + TotalMedia Theatre, stolní BD nemám) zobrazit během přehrávání jak základní menu (přehrávání se zastaví), tak popup menu přes přehrávání. Žádnou specialitu jsem tam nedělal, pouze z ruky naklikal. Nahrál jsem to zde, je tam projekt pro Encore CS6 a vygenerovaná struktura finálního disku a k tomu ISO, zkus, jestli Ti to pojede ve stolním BD: http://ulozto.cz/xQUBu7g/bd-menu-zip

ai myslel předpokládám tohle: http://www.freeimagehosting.net/56lof
BEPE (539)|16.2.2013 18:49
2 KamilZ: dík a vyzkouším. Jinak já to přehrávám záměrně v BD přehravači, aby to bylo prezentováno jako za "normálních" podmínek. Pop up menu asi začínám trochu chápat, už jsem si udělal jakous takous představu o co jde :-), ale nedaří se mi na BD vytvořit takové nastavení, aby se mi vrátilo přehrávání do základního menu při přerušení přehrávaného klipu tak jako u běžného DVD. Na ovladači jsou tlačítka "Pop up menu", kterými se pop menu dá vyvolat, což se mi po určitých pokus podařilo. Ale tlačítko "Top menu" adekvátně reaguje pouze na DVD, ale ne už na BD které mám stejně strukturované jak jsem byl zvyklý u DVD, kde všechno fungovalo jak mělo. Kde by mohl být ten problém? Zatím s mi vždy při při aktivaci "Top menu" vyskočí hlášení "Function not available".