Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Prenos systemu (?)

bobbix (67)|4.5.2005 18:08
Pri startovani Win XP professional dojdem iba po pasaz, kde pobehuju tie tri modre bodky z lava do prava - a zasek. Dal som teda tento systemovy HDD do ineho PC, tam skonci este skor, ale sa v kuse restartuje. Avsak ak ho nedam ako systemovy HDD, tak sa riadne ukaze ( dokonca ako 3, kedze je tak rozdeleny ). Je mozne z neho preniest instalaciu Win na iny HDD ?? A je mozne mu este verit, ak ho nebudem pouzivat ako systemovy ??
Miuvek (858)|4.5.2005 19:20
to, že se okna seknou při startu neznamená, že je chyba čitelnosti disku. spíš bych to viděl na rozes*ané windows. O disku můžeš něco usuzovat, až ho projedeš nějakou kontrolou, třeba na tom PC, do kterého jsi ho přestěhoval. Rozhašenou instalaci windows nemá smysl obnovovat - zazálohuj z něho data a reinstall
bobbix (67)|4.5.2005 19:31
tiez by som si to myslel, keby sa to nestalo z nicoho nic. Jeden den PC ide, na druhy uz nie. Hoci musim podotknut, ze za tie 2 tyzdne, co nechce ist sa parkrat chytil a spraval sa uplne normalne, az na predposledny krat, ked sa nastartoval bez klavesnice. Dal som mu inu a sie. V ten den. A potom uz nic - asi 5 dni.
Miuvek (858)|4.5.2005 19:37
no, hoď ten disk do jiného sčotu a prověř ho a budeš chytřejší
taky bych zkusil virový test
bobbix (67)|4.5.2005 19:43
vir by tam nemal byt, vsetko nove sa filtruje na tomto PC, az potom ide do druheho PC. Uz ho mam )ten disk ) v tomto PC, len som asi nezvladol jumper, tak idem cosi pomenit
bobbix (67)|4.5.2005 19:56
tak uz ho vidim a da sa z neho aj kopirovat, teraz by bodol prenos systemu
Miuvek (858)|4.5.2005 20:20
já bych dal reinstall
bobbix (67)|4.5.2005 20:28
prave cistim iny disk a dam instal na iny, ale vobec mato netesi, to budem robit tyzden, preto som chcel preniest. Ale co s tymto diskom, bude este spolahlivy ?
Este moze byt prekvapko, ked dam do PC cisty disk a nebude chciet instalovat.
Doom (2331)|5.5.2005 07:40
stav disku můžeš ověřit například programem SpinRite - umí docela dobře testovat vadné sektory na HDD + opravit lecjaké chyby v logické struktuře. já jsem si ho vydyndal od našeho admina a už jsem s ním pár podezřelých disků testoval.

to, že se rozjede instalace windows ještě neznamená poškození HDD, windows mají občas sebevražedné sklony :-)
bobbix (67)|5.5.2005 20:41
Po piatich hodinach pokusov o instalaciu systemu na iny HDD, kedy sa BIOS z neznamych pricin hybal asi 5 percentnou rychlostou svojej obvyklej rychlosti, som zalozil povodny sys. disk na jeho povodne miesto a pocitac sa rozbehol jak za mlada. Vsetko funguje, ako ma. Zatial. Uz 20 hodin.