Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problém s vypálením DVD+R DL v Adobe Encore CS

2212igor (1)|5.2.2013 22:32
Mám problém s vypálením disku DVD+R DL v Adobe Encore 5. Bez problémov mi vypaľuje DVD-R aj Blue Ray. Ale pri pokuse vypáliť projekt na DVD DL napíše access denied. Vypalovačka pritom namá problém z vypálením DVD+R DL. Napr. Nero ich vypaľuje bez problémov. Je to napaľovačka HL-DT-ST BD-RE BH10LS38 ATA vyrobca LG. Myslel som že to môže byť vec ovládača alebo Firmwaru, ale nikde som nenašiel ani ovládač ani firmware a dokonca ani na stranke LG ani tento typ napaľovačky. Na hotline LG mi dokonca povedali že podpora starších typov je minimálna a že mi pomôcť nevedia. Napaľovačku som kúpil pre pol rokom. Myslím, že to je problém softvérový, ale neviem si s tým poradiť. Mám hotový projekt a nemôžem ho ukončiť...
Vopred ďakujem za radu.
StD (8612)|6.2.2013 00:27
Tak to vypaluj v programu, který to umí (a dobře) = ImgBurn. Encore je krám a ve spojení s druhým krámem (Nero) to musí být lahůdka takový system. Brrr!
JanDoma (11)|8.2.2013 17:26
Spusti Encore ako admin a pôjde to.
StD (8612)|8.2.2013 17:47
A to jako má u toho krámu nějaký vliv na to, jak odlišně nastavovat způsob pálení PLUS a MINUS DL a nastavení Layer-breaku??? U ImgBurnu to může nastavovat každá užovka. :-I
Foolproof (2713)|9.2.2013 15:36
Osobně vždy, zejména u DL (cena nosiče) dělám napřed image (ISO) a teprve poté co ověřím funkčnost a správnost, vypaluji.
Samozřejmě ImgBurnem.