Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Nastaveni DVB-S

Neregistrovaný (0)|5.2.2013 00:26
Tazatel: marty

Znění dotazu: Dobrý večer, prosím vás o pomoc při řešení nasledujícího problému s nastavením příjmu SAT z Astry A3 (23,5°E). nemohu naladit žádný CS program ani FTA (CT24, NOE), ikdyž naldím příslušné TP nezobrazí se mi ani seznam českých placených i neplacených prg. většinou vidím UKR, FR a SWE prg. zkoušel jsem různé jemné doladění paraboly, vycházel jsem ze zde uvedených návodů ale nedaří se. Příjem se snažím Naladit na nově zakoupeném recieveru Ariva HD250 Combo PVR, s kartou IRDETO, nechápu proč na TP kde by se měly nacházet české prg. nenajdu kromě zahraničních žádný CS. Nevím proč nejde na Arivě nastavit třeba FEC, když jsem ladil prabolu zkoušel jsem také A1 (19,2°E) ale ani tady nic, jen samé DE prg., dříve jsem používal AZBOX na Digi TV na Intelsatu, ale dosloužil tak jsem na té samé parabole i s LNB chtěl migrovat na Astru a Skylink, ale bohužel se to nedaří. Pokoušel jsem také nahrát setting do Arivy od lososa na příslušnou verzi FW: V1.21B6, ale vůbec se to nedařilo, nevím zda jsem zcela pochopil systém nahrání DB a FW do recieveru. Není pro mne zcela jasný, zkoušel jsem celkem 3x a vůbec nic se nezměnilo žádné prg. žádná nastavení prostě nic v recieveru nebylo. Prosím eventuelně podrobnější popis přenosu přes USB. Jinak už nevím jak bych do příjímače dostal CZ prg. v HD jinak, prohledáváním jak uváděl prodejce přes funkci fast scan a providera Skylink, prostě nenajde taky nic, už jsem bezradný, začínám podezdřívat tuner příjímače, ale říkám si: "to by nešly naladit jiné zahraniční prg. na stejných kmitočtech" ..., fakt nevím. Budu rád kdyby měl někdo podobnou zkušenost, nebo nápad co s tím. Díky moc

Technika, které se dotaz týká: Ferguson Ariva HD 250 Combo, PVR
Foolproof (2713)|5.2.2013 00:42
Podívej se na frekvenci některého z naladěných kanálů, případně identifikuj jeho název a porovnej se seznamem třeba na http://cz.kingofsat.net/, podle toho zjistíš, kde na orbitu jsi.

Nejspíš máš špatně nasměrovanou parabolu.
jito (999)|5.2.2013 15:11
Na 100% jiná pozice
Hodnota TP není unikátní-jsou běžně shodné.Proto ti na frekvenci ČT naladí třeba švédský program.
Neregistrovaný marty (0)|5.2.2013 17:04
[QUOTE=jito;444322]Na 100% jiná pozice
Hodnota TP není unikátní-jsou běžně shodné.Proto ti na frekvenci ČT naladí třeba švédský program.[/QUOTE]

Zdravím a děkuji za radu, potvrzuji, že to byl správný odhad pánové, byl jsem o 5° jinde (eutelsat 28°), kždopádně mě zmátly ty traspondery a název satelitu, který mi DVB-S udával resp. zobrazoval a bohužel není nijak řešena detekce satelitu. No nevadí každopádně teď je vše naprosto OK a jede vše tak jak má i v HD, přiznávám že mě to trochu vykostilo, ale i chybama se člověk učí a nenastavuji parabolu každý den, nicméně dopručuji vzít do ruky kompas a orientace azimutu je potom brnkačkou. Mým způsobem odhadu je to trochu na nervy: vzít satelitní snímek, určit jih a otáčet obrázkem s pomocí úhloměru do požadovaného azimutu, potom teorii přenést na střechu, maželku s telefonem k televizi a ladit podle intenzity ..., asi to zná každý kdo ladí svépomocí, ale řeknu vám to vítězné tažení když to naskočí je skvělé a HD rozlišení je SUPER! TV mám plazmu Changchong HD ready 107" a přijímač jak jsem psal výše ARIVA HD250 Combo, PVR, kompatibilita s IRDETO - bez problému - možná jenom u recieveru je horší připojení po síti LAN Youtube atd. možná proto, že jsem připojen přes WI-FI a kapacitě 5GHz/12288/2048Kbit sdílené ...
Takže ještě pro upřesnění jak jsem dosáhnul orienatce na orbitu, podle kolegy shora vyhledat název programu s jeho příslušností k satelitu a podle toho jsem na střeše s úhloměrem ubral 5° a byl jsem tam napoprvé! Ještě jednou díky.
Ještě možná nastuduji, ten setting a jeho přenos pomocí USB do Arivy .., ale pokud to chodí nebudu se v tom "šťourat" :-)

Přeji všem úspěšné ladění a pěkný den. Marty