Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Ještě jednou MPC HC

kivo (2)|31.1.2013 01:01
Pořídil jsem si velmi jednoduhý netbook Acer aspire one 722 s C60 a grafikou AMD Radeon 6290, který by měl stačit pro přehrávaní HD videa na W7. Což se mi také potvrdilo a úspěšně jsem V MPC hc přehrával plynule video MPEG4 (H264)1280x720p. Zvednul jsem laťku a začal jsem používat formát MPEG4 (H264) 1920x1080i. Jaké bylo moje překvapení když MPC hc toto video začal přehrávat velmi trhavě. Usoudil jsem že i při podporované akceleraci grafické karty prostě na to už hardware již nestačí. Můj údiv sklidil přehrávač media player od microsoftu, který tento formát přehrál naprosto bez trhání. Problém bude žřejmě v nastavení MPC hc, ale zatím jsem na nic nepřišel. Všechny rady získané z uveřejněných návodů situaci nezlepšily pokud jí hezhoršily. Mou doměnku podpořil starší počítač osazený Intel pentium 4 s grafickou kartou GeForce 210, který uvedené video na Windows XP bez problémů přehrává. Je tedy možné, že media player od microsoftu je lepší přehrávač než MPC hc ? Nebo jde MPC hc (verse 1.6.5.6366) opravdu nějak nastavit ?
tdlmarek (1566)|31.1.2013 10:40
Tady podle mě bude problém spíš s prokládaným videem (1080i). Měl jsem doma taky jeden takový soubor, který jsem ani při vyzkoušení několika různých nastavení i přehrávačů nebyl schopen uspokojivě přehrát. Buď se video sekalo, nebo bylo v rychlých scénách vidět řádkování. S hardwarovým výkonem to (alespoň v mém případě) nemělo nic společného. Pokud se s tím chceš trápit, tak hledej nastavení ohledně prokládaného videa - (de)interlacing. Ale myslím, že jednodušší bude stáhnout raději 1080p :)