Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG HX806CM a LG 50PM680S - nefunguje zvuk u TV

s.komarek (22)|29.1.2013 17:56
Zdravím,

koupil jsem si televizi LG 50 PM680S, se kterou jsem už delší dobu víceméně spokojen. Problém je v tom, že jsem k ní dnes dokoupil domácí kino LG HX806CM. S televizí jsem kino propojil pomocí HDMI. Problém je v tom, že zvuk z televize se do kina nedostane. Není problém s přehráním filmu na BluRay, nebo integrovaným rádiem, ale obyčejný zvuk z TV prostě nejde.

Přijde mi taky trošku divný, že v nastavení vstupů u kina vidím jen AUX, FM, optiku a "přenosné". Nemělo by tam někde být právě to HDMI?

Udělal jsem chybu v tom, že jsem koupil nějaký nejlevnější HDMI metrový kabel, který umí jen obraz, ale nezvládne zvuk?

Je mi asi jasné, že se to tu muselo řešit mnohokrát přede mnou, ale totožný problém jsem tu nenašel, takže se dopředu omlouvám za duplicitu...

Díky za každou odpověď.

---------- Doplněno v 17:56 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 17:51 ----------

Částečně si odpovím sám, kabel podle výrobce podporuje i zvuk, a snad právě tady jsem četl, že to dnes umí snad každý HDMI kabel...
KamilZ (10277)|29.1.2013 18:18
Viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-nez-se-zeptate-hdmi-3d-zvuk-lan-dlna-hbbtv-dalkove-ovladace#post434489 , druhý odstavec, takže se podle něj zařiď a proveď potřebné - zkontroluj vyžadované parametry (HDMI 1.4 + ARC) a proveď nastavení CEC. U LG HDMI CEC nazývají SimpLink.
Martyy (11)|29.1.2013 18:27
Zdravím, mám to samé kino. Bohužel neumí zpětný kanál ARC, takže aby ti šel zvuk i při sledování TV, tak to musíš propojit ještě optikou. V TV v nastavení zvuku je pak ještě nastavení výstupu digitálního audia. Buď PCM (klasické stereo) nebo AUTO (pak ti pojede zvuk vysílaný v Dolby Digital).
s.komarek (22)|29.1.2013 18:46
Díky moc oběma. Zítra nakráčím do Czechcomputeru, a vyžádám si toho s prominutím zmrda, kterej přísahal že stačí HDMI kabel...
s.komarek (22)|29.1.2013 23:20
Ještě se zeptám, pokud mohu.

1.) Je potřeba mít internet natáhlej i do domácího kina? Myslim, že kvůli DLNA mi bude bohatě stačit jenom kabel co jde do TV...
2.) Je hezký, že se kino vypne v okamžiku, kdy vypnu TV, ale jak docílit toho, aby se kino samo zapnulo?

Děkuju.
Martyy (11)|30.1.2013 07:41
1. Stačí ti jen připojená TV, mám to taky tak a ještě k tomu jen přes wi-fi. Jen si to kino občas připoj a zkontroluj aktualizace fw a nebo si to mužeš stáhnout ze stránek a nainstalovat přes flešku.
2. Mělo by se i zapnout, projdi nastavení simplink v TV. Jinak tam je asi 10 vteřin zpoždění po zapnutí TV.

Až to všechno rozchodíš, tak tě poprosím o malou pomoc. Mám s TV ve spojení s tímhle kinem menší problém viz.: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34282-vypadavani-zvuku-lcd-domaci-kino
KamilZ (10277)|30.1.2013 09:01
s.komarek: Ad 1) pleteš hrušku a jablka, DLNA a internet nemá nic společného. Internet do DK přitáhni pokud má DK nějakou funkčnost, kterou TV nemá a potřebuješ ji. Případně si prověř, zda DK nemá lepší přehrávač než TV.
s.komarek (22)|2.2.2013 14:10
Tak už otravuju zase. Ať dělám co dělám, nenašel jsem žádné nastavení Simplinku v TV, aby se kino zapnulo spolu s televizí. Poradíte?
KamilZ (10277)|2.2.2013 14:36
Uživatelská příručka, strana 62+63 a dál: http://www.lg.com/cz/podpora-vyrobek/lg-50PM680S
s.komarek (22)|3.3.2013 13:05
Možná se zeptám jako úplnej idiot, tak promiňte. Můžu k tomu kinu připojit nějaké 200W Toshiba repráky? Se zvukem jsem víceméně spokojen, jen mi jde o vizuální efekt - velká TV, malý repráky. Tyhle Toshiby maj asi 50 cm na výšku, tak by u toho vypadaly lépe. A pokud by to tedy šlo (připojují se dvěmi dráty, stejně jako ty současné repro), tak šly by ty malé repráky od kina narvat do zesilovače, na kterém jsou teď připojeny ty Toshiby? Je to Technics SU-V40. Děkuju všem za rady.
KamilZ (10277)|3.3.2013 18:54
Ono "nějaké 200W" je docela široký pojem. Nicméně já bych tohle křížové přepojení nedělal (určitě ne repráky z toho kina k zesilovači).

PS: Předchozí odpověď jsem smazal, přehled jsem ve Tvém dotazu kino
s.komarek (22)|22.11.2013 12:07
Zdravíčko, po dlouhý době zas jeden dotaz. S tímhle problémem se potýkám defakto od té doby, co jsem k televizi připojil kino. U filmů puštěných přes DLNA, BluRay nebo USB je zvuk v pořádku, ale když se dívám na televizi (rozuměj DVB-C), tak každých cirka 50-70 sekund vypadne na vteřinu zvuk. Ve stejný okamžik se na displeji kina objeví D.D 2.1 (nebo možná něco jiného, píšu to zpaměti, ale rozhodně to je nějaké označení zvukového standardu, něco jako D.D 5.1). Kino je propojeno s televizí optikou a HDMI kabelem, ale v tom asi problém nebude, když DLNA a ostatních je zvuk v pořádku. Máte nějaké možné vysvětlení? Díky.
RoPo (6061)|22.11.2013 14:42
Možná je problém v TV či distributora DVB-C signálu.
s.komarek (22)|28.11.2013 19:47
A jak zjistim co z toho to je?
vivid.sk (11472)|28.11.2013 19:52
Staci akykolvek chybny paket v audio streame a bude sa to prejavovat tak, ako pises (cize audio dorazi do AVR/DK poskodene). Pozri si uroven chyby bitov v prijimanom signale (ak nieco taketo TV umoznuje zistit). Registrujes nejake obrazove artefakty aj v obraze?