Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Philips 55PFL7007

Ladys (1829)|28.1.2013 14:06
Tak uz mi dorazila a mam prvotni nastaveni za sebou.

Obraz jsem nastavil dle kalibrace z flatpanelshd.com a trochu jsem ho upravil.Filmy na BD jsou paradni, zadne trhani obrazu, zadne mazani obrazu a musim rict, ze obraz je o trochu lepsi nez na me puvodni full direct led LG 47LX9500.Takze povidacky o tom, ze Philips ma opravdu paradni obraz...nelzou :)
TV vysilani mam zatim ze SAT receiveru.Zde opet musim uznat, ze po nastaveni je obraz o neco lepsi nez na me puvodni TV.Zkousel jsem i rychle sportovni sceny z tenisu a naprosto v pohode, zadne mazani, obraz krasne plynuly.Pak jsem zkousel pri skocich na lyzich prechody svetlych ploch a bila me mile prekvapila, zde je bila stale bila, zadne cmouhy atd.

Vecer se mrknu na clouding apod, ale zatim muzu s klidem rict, ze obraz je opravdu paradni a jsem nadsen.

TV jako takova ma naprosto super design.

Casem vyzkousim ostatni vymozenosti typu smart, 3D, net atd.Nejsou pro me dulezite, ale vim ze Philips mam trochu problemy se softem, tak to vemu pekne poporadku.
Jarin1 (72)|28.1.2013 14:39
Gratuluji , myslím že to je dobrá volba , budu čekat na tvá další zjištění ohledně tohoto modelu
Heartwork (2358)|28.1.2013 14:47


Gratulace za odvahu a bezvadný obraz přeji. :)

S plynulostí obrazu Philips, pokud vím, problémy neměl - spíš naopak, trošku telenovela (soap opera effect) + artefakty.

Mně bude pak spíše zajímat ten clouding, banding, dirty screen effect, artefakty..., testuj, testuj... budeme se těšit.

Pokud budeš mít chuť, otestuj různá nastavení pro ta "kurvítka obrazu" ala "Clear LCD" a "Perfect Natural Motion" nebo jak se to u Philipse jmenuje, zajímalo by mě, jak se to chová. :)
Co to dělá můžeš testnout třeba na kyvadle (Testbild Pendel Schwarz x264 1080p) a taky na scéně s projíždějícím vlakem + dalších "scénách" na Hi-Definition Reference Disc (2008), tam se ukáže dost.

Tak s chutí do toho a půl je hotovo... Jsem s tebou :cool:
Ladys (1829)|28.1.2013 15:02
Reknu na rovinu, ze jsem vsechny ty kurvitka natvrdo vypnul...tedy aspon na filmy, bo ty si kazit nehodlam.Co se tyce bezneho TV vysilani, tam jsem je nechal zapnute na stredni uroven a zadne artefakty ani telenovelu nepozoruji.
Philips ma v sobe integrovany system techto vymozenosti a ukazuje vedle sebe jaky je rozdil v zapnutem a vypnutem stavu.Rozdily jsou jednoznacne videt.

Zkousel jsem i SD a opet lepsi vysledek nez na me puvodni TV.Philips vykazuje jeho bezne kostickovani pri nizsim datovem toku, ale celkove obraz pusobi i na tak velke uhlopricce velmi prirozene a je to koukatelne.

Dalsi poznatek, nebojte se pozorovacich uhlu.Vsude v recenzich uvadeji negativni odchylku jiz u 45°, nicmene ja tedka sedim "skoro" rovnobezne a super obraz.

PS: mam ji doma paar hodin a uz bych snad sel do vetsi :-)
Heartwork (2358)|28.1.2013 15:08
[QUOTE=Ladys;442975]Reknu na rovinu, ze jsem vsechny ty kurvitka natvrdo vypnul... [/QUOTE]
+++ 8-)
Ladys (1829)|28.1.2013 15:35
HD programy jsou opravdu paradni, koukam tedka na Eurosport HD a to je poastva pro oci, uz abych mel TV na zdi.

Tam ji ale dam az vsechno vyzkousim a budu si 100% jisty, ze si ji necham.

Jiste najdu nejaka negativa a rad se s nima pochlubim, ale zatim spokojenost.Jen mozna mala drobnost, TV nedokaze po prepnuti detekovat SAT receiver a i kdyz uz programy davno bezi, po chvilce napise TV info, ze nenaslo zarizeni a clovek tohle info na obrazovce musi "exitovat".
Jan10 (836)|28.1.2013 15:38
Zajímaly by mě ty pozorovací úhly. Když tam dáš třeba čt24 záběr ze studia, tak se při úhlu 45° od kolmé osy nesnižuje saturace obličejů? Nebo když tam dáš Prima Zoom - ta černá obrazovka s bílým nápisem, tak se z úhlu nemění do šeda? To musí mít dobrý panel ... Mohl bys napsat co je na štítku, nebo v service menu? Díky
Heartwork (2358)|28.1.2013 15:45
[QUOTE=Ladys;442980]TV nedokaze po prepnuti detekovat SAT receiver a i kdyz uz programy davno bezi, po chvilce napise TV info, ze nenaslo zarizeni a clovek tohle info na obrazovce musi "exitovat".[/QUOTE]
Tak pokud to nelze odstranit nějakým nastavením, tak první nepříjemnost - že by též jedna z filipsích soft "lahůdek"?!
Ladys (1829)|28.1.2013 15:50
[QUOTE=Jan10;442981]Zajímaly by mě ty pozorovací úhly. Když tam dáš třeba čt24 záběr ze studia, tak se při úhlu 45° od kolmé osy nesnižuje saturace obličejů? Nebo když tam dáš Prima Zoom - ta černá obrazovka s bílým nápisem, tak se z úhlu nemění do šeda? To musí mít dobrý panel ... Mohl bys napsat co je na štítku, nebo v service menu? Díky[/QUOTE]

Tedka koukam na CT24 z cca. 30°, cili hodne z uhlu a obraz vypada temer jako ze predu.

Hlavne je to zpusobene si myslim i lesklou obrazovkou.

Mimochodem ja jsem chtel TV pouze s glossy screen, bo pres den ma obraz neuveritelnou hloubku a cerna je naprosto famozni.

Panel nevim, ale vyrobeno v Hungary.

---------- Doplněno v 15:50 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 15:45 ----------

[QUOTE=Heartwork;442982]Tak pokud to nelze odstranit nějakým nastavením, tak první nepříjemnost - že by též jedna z filipsích soft "lahůdek"?![/QUOTE]

Tak pokud tahle drobnost bude opravdu jedina soft nepovedena kravina, tak to preziju.Ale je fakt, ze to clovek nepochopi, TV s takovym obrazem a neumi zakladni parovaci mechanizmy.

Stejne planuji koupit CA modul a vyuzit SAT v TV.
Heartwork (2358)|28.1.2013 17:02
[QUOTE=Ladys;442983]
Stejne planuji koupit CA modul a vyuzit SAT v TV.[/QUOTE]
Tohle považuji za krok zpět - to by mě zabilo. :)
Jan10 (836)|28.1.2013 17:07
Super!! - ty úhly. A když máš připojenej satelit, tak se projeví při zpracování obrazu elektronika té televize, nebo prostě zobrazí obraz tak jak to ten satelit posílá, jako kdyby to byl monitor?
Heartwork (2358)|28.1.2013 18:26
Jan10 - zda-li obraz upravovat nebo ho pouze zobrazit tak, jak jej posílá satelitní přijímač, MMC... je otázkou konfigurace konkrétního (HDMI) vstupu - alespoň u normální TV tedy. :)
Jarin1 (72)|28.1.2013 18:38
A jak velký je tedy rozdíl mezi tímto modelem a modelem 6007 , je to opravdu tak velký skok , nebo je tam o hodně více elektroniky která je vlastně k ničemu podle ohlasu
Ladys (1829)|28.1.2013 18:49
[QUOTE=Heartwork;442997]Tohle považuji za krok zpět - to by mě zabilo. :)[/QUOTE]

Nejakych 800kc za CA modul me nezabije a aspon vyzkousim kvalitu interniho DVB-S2, v pripade horsiho obrazu a ovladani se mile rad vratim k externimu receiveru.

Predem nic nezatracuji dokud to nevyzkousim.
emmerityx (210)|28.1.2013 19:38
Proti 6007 je rozdíl jasně viditelný, 6xxx má panel LG. Jinak elektronika je v podstatě stejná (Fusion), 6007 má ale v sw vypnuté některé algoritmy v postprc. Do CA Ird Smit chodí v 6/7/8 bez problémů.
Jan10 (836)|29.1.2013 06:47
A v 5. řadě je taky stejná elektronika jako v 7. ?
Ladys (1829)|29.1.2013 06:54
Tak dalsi poznatky, tentokrat z vecerniho sledovani:

Obraz za tmy...kvalita obrazu nestratila nic ze sledovani ve dne.Famozni cerna, krasne barvy a opet lepsi nez na me predchozi a to byla full led.Zadny rusivy local dimming, ktery musel napomahat pro lepsi cernou.Tady mam ty Philips vychytavky zapnute na stredni uroven a zadne rusive radkovani.Prechody na bile plose plynule, bez mazani a cmouh.

Clouding...tato TV tento pojem nezna.Tedy az na jednu vyjimku, pri prepinani na jiny zdroj kdyz je obrazovka tmava se objevi trochu nerovnomerne podsviceni, ale pri prepinani programu a pri beznem zobrazeni cerne ani naznak, takze za tohle Philips chvalim.

3D...trpi mene crosstalkem nez ma predesla LG LX9500 a co se hloubky 3D tyce, tak asi na stejno.Vyzkouseno asi na nejlepsim moznem 3D materialu...lichtmond 3D.

Smart/net...pripojeni nabehlo ihned po prikazu pripojit pres kabel, stejne svizne najelo i pres spojeni pres wifi.Zadny soft zadrhel jsem zatim nezaznamenal.Nicmene neprehraje flash videa, pro nekoho mozna minus.

Ovladac...ten je super, bo ma z druhe strany klavesnici, takze za tuhle vychytavku Philips take chvalim.

Takze stale pretrvava opravdove nadseni a vrele tento model doporucuji.
Jarin1 (72)|29.1.2013 06:59
No tak supr , zatím to tedy vypadá že dám na tvé doporučení a tento model si také zakoupím , budu dále sledovat tvé příspěvky a poznatky o tomto modelu a příští týden by to mohlo klapnout, co jinak ten ambilight , jak s touto hračkou jsi spokojen
Ladys (1829)|29.1.2013 07:02
[QUOTE=Jan10;443078]A v 5. řadě je taky stejná elektronika jako v 7. ?[/QUOTE]

Tak predevsim je to o panelu, v 7 a 8 rade je jiny nez v 5 a 6 rade.Uz to ti da rozdil v podani cerne, zobrazovacich uhlech atd.

Dale je rozdil v elektronice a rozdil je viditelny.V ruznych recenzi 5 a 6 rada trpela trochu DSE a obraz se trochu mazal.Vyssi rady maji ty Philips vychytavky, ktere tohle vice eliminuji.

[QUOTE=Jarin1;443080]No tak supr , zatím to tedy vypadá že dám na tvé doporučení a tento model si také zakoupím , budu dále sledovat tvé příspěvky a poznatky o tomto modelu a příští týden by to mohlo klapnout, co jinak ten ambilight , jak s touto hračkou jsi spokojen[/QUOTE]

Urcite budu testovat az do patku, abych si byl na 100% jisty.
Ambilight zatim jako jediny nemuzu komentovat, bo mam TV zatim na jeho podstavci a je to dale od zdi, cili ambilight sviti a reaguje, ale jak je to dale od zdi, tak v podstate bez barevneho vysledku.

Jeste bych zminil naprosto vychytany stojan, ktery nejen ze ma v sobe zabudovane dva repraky, ale lze pouzit i pro montaz na zed !!!
Jarin1 (72)|29.1.2013 07:35
No tak to by se mi docela líbilo s tím repro pod tv , koukal jsem že někde se dá sehnat už do těch 40t. tak se uvidí, testuj, testuj, budu čekat na další tvé poznatky a reference o tomto modelu
emmerityx (210)|29.1.2013 07:52
[QUOTE=Jan10;443078]A v 5. řadě je taky stejná elektronika jako v 7. ?[/QUOTE]
Philips používá ve 2012 v podstatě 3 různé základy - 3 řada (nebrat), 4/5 řada (TV550) a 6/7/8/9 (Fusion). 5 řada tedy má úplně odlišný chipset i software, ale na kvalitu obrazu tu má podstatně větší vliv panel - verze se Sharp jsou o třídu lepší než se Samsung. Jinak TV550 může dosahovat stejné obrazové kvality jako Fusion, ten z ní vychází - má integrovaný postprocesor a rychlejší aplikační procesor (v korejské terminologii dvoujádrový).
bavorak (1494)|29.1.2013 09:42
mam dotaz, myslite, ze takto kvalitne televizory su este vysledkom vyvoja Philipsu, alebo sa uz mohol prejavit vplyv noveho vlastnika. Jedna sa mi o to, ci sa to bude zlepsovat, alebo zhorsovat, a treba kupovat co njskor, kym je to este dobre?
Gratulujem Ladysovi samozrejme !!!
emmerityx (210)|29.1.2013 09:52
Philips převedl na společný podnik všechny zaměstnace Tv divize (cca 4000), TPV jich dodalo minimum, takže se dá říct řady 2012 i 13 vyvíjí a vyrábí stejní lidé. Jak to bude dál ví bůh....TV branže je v krizi.
Jan10 (836)|29.1.2013 09:52
Asi to sem moc nepatří - ale ta 5. řada tedy nemá tak ostré zobrazení pohybu? Předpokládám, že si tao asi tak dobře neporadí s interpolací na 100 fps - a z toho pak plyne ta neostrost a artefakty. Myslíte, že 32" v 5. řadě na SD vysílání je dobrá volba?
Jinak k tématu - podle digitalversus - jestli si to dobře vybavuji - bude ve Philipsu 55PFL8007 zřejmě panel PSA (Samsung) stejně jako v Sony HX750 ... Takže kdyby někdo vybíral mezi těmito ... Nevím jestli v 7. řadě Philipsu je stejný panel jako v 8.
Heartwork (2358)|29.1.2013 10:06
Philips jsem dlouho přehlížel (asi kvůli neodladěnému softwaru), možná nějaký model taky nakonec prubnu - nejvíc by mě bavila PFL9607, ale 46" je málo a 60" drahá, 100.000 Kč se mi dávat fakt nechce. :)
Ladys (1829)|29.1.2013 10:10
Ja mel velke obavy ze softu, bo cca. 50% lidi si na to v uzivatelskych recenzi stezuje.Co s tim vyvadeji netusim, ja na zadny velky zadrhel neprisel.Ale mam ji teprve den, takze treba se neco jeste projevi.

Obraz je kazdopadne jako vino a velmi mile me prekvapil :-)

Je fakt, ze prave v recenzi na 8007 kritizovali pozorovaci uhly, konkretne ztrata textur a slivani barev jiz u 45° a u 7007 naopak povazovali pozorovaci uhly za nadstandardni.Ale ze by davali do vyssi rady "horsi" panel se mi nechce verit.Ja ale vcera koukal z cca.20-30° a v obraze ani naznak nejake zmeny.Jak jsem jiz psal, vyrobeno v Madarsku, vic o panelu zminka nebyla, kdyztak mrknu na service.
Heartwork (2358)|29.1.2013 10:18
Pozorovací úhly jsou o panelu - VA jsou na tom špatně a IPS lépe.
Já preferuji i přesto VA panely pro jejich podání obrazu a lepší černou. IPS (LG) panely nemám prostě rád.
Ladys (1829)|29.1.2013 10:51
V tom pripade ta moje Philipska ma kombinaci obou, bo cerna je super a pozorovaci uhly take.

Zkusim nekde zjistit ten panel.
bavorak (1494)|29.1.2013 11:18
[QUOTE=Ladys;443116]ja na zadny velky zadrhel neprisel[/QUOTE]

no co je to velky problem .... blbe hlasky vyskakujuce na obrazovku obtazuju, ale to dufam nejako zvladnes.
Ladys (1829)|29.1.2013 11:30
...tak nejake hlasky, ktere musim "exitovat" nejsou problem a rozhodne tim nebudu hanit jinak skvelou TV.

Objednal jsem CA modul, vyzkousim interni DVB-S2 a nejake hlasky mi muzou...

Jeste musim poradne vyzkouset zvukovy delay na filmech pres AV receiver, bo jsem cetl nejake negativni recenze, ze zvuk nee vzdy koresponduje s obrazem, pokud clovek vyuziva AV receiver.Nicmene vim, ze TV ma v sobe primo system na doladeni zpozdeneho zvuku a to same mam ja i v AV receiveru.
Heartwork (2358)|29.1.2013 11:46
[QUOTE=Ladys;443131]...tak nejake hlasky, ktere musim "exitovat" nejsou problem a rozhodne tim nebudu hanit jinak skvelou TV.

Objednal jsem CA modul, vyzkousim interni DVB-S2 a nejake hlasky mi muzou...
[/QUOTE]

Bych to zase tak nezlehčoval - čekali jsme objektivní "recenzi". :)

Stále mě zajímá jak je na tom tvůj Philips s DSE můžeš to pro mě prosím testnout?
Tady jsem ti nahrál grayscale - projeď to a měl bys to vidět.
http://uloz.to/xMoHDEb/5-grayscale-mp4

Případně tam můžeš pustit nějakou pohyblivou scénu s jednolitější světlou plochou, např. sníh, nebe, mlha, tráva... tam případný dirty screen effect obtěžuje nejvíce.

Pak se podívej, jak si na tom při tvém nastavení s jasem a kontrastem, tady máš test:
http://uloz.to/x2ew182/brightness-contrast-mp4

... a tady máš bonusem kyvadlo:
http://uloz.to/xGBz182/testbild-pendel-x264-1080p-23-976fps-hd-dvd-settings-mkv
a motion test:
http://uloz.to/xDgGH88/motion-test-mkv
Ladys (1829)|29.1.2013 12:16
Vis co, nekdo povazuje nejakou hlasku za velky problem, pro me je priorita obraz a nemam problem tu hlasku exitovat.Pripominam, ze se tomu tak deje pouze pri prepnuti zdroje na SAT receiver, jinak pak uz pri prepinani programu apod nikoliv.Takze v podstate jednou za den a to opravdu nepovazuji za takovy problem, abych tuto TV kritizoval.

Zkusim vecer testnout tve odkazy.
Jinak snih jsem zkousel vcera kdyz bylo lyzovani a skoky na lyzich a zadny problem s prechodem ci mazanim bile barvy jsem nezaznamenal.

PS: doufam ze neco tim testovanim neobjevim a pak me to bude stvat :-!!!
Heartwork (2358)|29.1.2013 12:40
[QUOTE=Ladys;443133]PS: doufam ze neco tim testovanim neobjevim a pak me to bude stvat :-!!![/QUOTE]

Tohle je právě typický příklad špatného přístupu - nám jde přeci o to, abys to (pokud tam něco je) objevil teď a ne až po uplynutí 14ti denní lhůty na vrácení.
Lepší se nechat naštvat teď, než být naštvaný "do konce života", né?! Nikdo nechce být za vola - alespoň doufám. :)

Jinak DSE, který bych si přál otestovat, je toto:
http://www.google.cz/search?um=1&hl=cs&client=opera&tbo=d&channel=suggest&biw=1408&bih=917&tbm=isch&sa=1&q=dirty+screen+effect&oq=dirty+screen+effect&gs_l=img.12...0.0.0.8460.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1c.ywSKUnqPgwg

Já měl na Toshiba 55ZL1 zhruba toto:
[ATTACH=CONFIG]21494[/ATTACH]
test cca. 35-40% grayscale

Vrátil jsem ji - za necelých 7 pětek jsem to nezkousnul, rušilo mě to při hokeji, lyžování, fotbalu, zasněžené krajině... šlendrián podporovat nebudu. 8-)

Je to samozřejmě jen a pouze přístup můj - každý ať si za své peníze ponechá jakoukoli TV s libovolnými vadami.
toshiba-zl1-error.JPG
Ladys (1829)|29.1.2013 13:35
Ja jsem spise narazel na to, ze clovek spousty veci neresi a nevnima do te doby, nez ho na ne nekdo upozorni a pak to vidi porad.

Proto jsem napsal ze ja nic takoveho nepozoruji a pokud bych se tedka na to detailne zameril, tak bych treba neco nasel, co mi driv nevadilo a nyni bych to povazoval za vadu.

Ale i tak se samozrejme na to zamerim a dam vedet.
bavorak (1494)|29.1.2013 13:48
vsak ano, ale pod tarchou tunajsich prispevkov by si mohol na to prist aj na patnasty den a co potom :-) ???
Ladys (1829)|29.1.2013 13:59
Tomu ja rozumim a taky to ozkousim, mam TV teprve den, takze vse postupne.Jiste chapete, ze me nejdriv zajima obraz jako takovy a pak clovek hleda mouchy.Na prvni pohled jsem nic beznym lidskym okem nevidel.
Heartwork (2358)|29.1.2013 15:41
[QUOTE=Ladys;443145]Jiste chapete, ze me nejdriv zajima obraz jako takovy a pak clovek hleda mouchy.[/QUOTE]

Jdeš na to přesně obráceně neboli tak, jak výrobci potřebují. Je třeba počítat s tím, že dnes je mnoho produktů tzv. "na vrch huj, uvnitř fuj" a tomu se přizpůsobit.

Takže hodím samozřejmě oko, zda-li TV dorazila v pořádku / bez poškození a pak se hned pustím do práce. Otestuji všechny známé i neznámé neduhy a když to dopadne dobře - tak se teprve kochám obrazem.
V opačném případě se stává, že se člověk nechá unést (v tomto případě prvním dojmem z obrazu) a pak přehlédne či odpustí vady, které by obvykle netoleroval, což může v konečném důsledku i dosti bolet.

Homo sapiens se nenechá opít rohlíkem. :-D
Jarda.Bar (1238)|29.1.2013 15:59
Heartwork: Nekoupíš TV bez chyb. Taková neexistuje. Chyby které chceš hledat najdeš na každé LCD TV a je jen otázka v jaké míře. A vzhledem k tomu, že každý z nás bude výsledek vnímat jinak, pak takový subjektivní názor skoro postrádá význam.
Heartwork (2358)|29.1.2013 16:34
Chápu..., ale o tu "míru" tak nějak právě jde. Nechci hledat chyby - jen je včas odhalit. :)

Nabízím jen vodítko pro snadnější a rychlejší identifikaci "LCD neduhů" a tím možnost předejít možnému zármutku, zklamání...
Do jaké míry je kterýkoli jedinec poté ochoten tyto neduhy akceptovat a jak má nastaveny své limity - je už čistě individuální záležitost, s tím souhlasím.

Nejsem generál, kvůli mě nikdo svou TV testovat nemusí - já si tu svou, ale vždy důkladně proklepnu. Nejsem ochoten tolerovat šlendrián, koukat se pak celé roky na flekatou obrazovku, trhavý obraz apod.

Každý to má nastaveno jinak - vím, co je to vydělat peníze, ale taky vím, co jsem musel obětovat. Takže já své peníze (čas) za zmetky a nedodělky dobrovolně měnit nebudu. :-k
jarava (34)|29.1.2013 16:54
Zdravím ladys.Z jaké dálky sleduješ tv?Ten Phillips mě začíná zajímat,ale stále řeším velikost na 2,5m.Jak s ty vzdálenosti vypadá ta 55 u sd.Dá se to?Ještě jsem uvažoval o Toshiba --VL963G.Dík.
Ladys (1829)|29.1.2013 17:12
[QUOTE=Heartwork;443167]Chápu..., ale o tu "míru" tak nějak právě jde. Nechci hledat chyby - jen je včas odhalit. :)

Nabízím jen vodítko pro snadnější a rychlejší identifikaci "LCD neduhů" a tím možnost předejít možnému zármutku, zklamání...
Do jaké míry je kterýkoli jedinec poté ochoten tyto neduhy akceptovat a jak má nastaveny své limity - je už čistě individuální záležitost, s tím souhlasím.

Nejsem generál, kvůli mě nikdo svou TV testovat nemusí - já si tu svou, ale vždy důkladně proklepnu. Nejsem ochoten tolerovat šlendrián, koukat se pak celé roky na flekatou obrazovku, trhavý obraz apod.

Každý to má nastaveno jinak - vím, co je to vydělat peníze, ale taky vím, co jsem musel obětovat. Takže já své peníze (čas) za zmetky a nedodělky dobrovolně měnit nebudu. :-k[/QUOTE]

Tez chapu, nicmene jak uz naznacil Jarda.Bar, zda se mi, ze hledas na TV chyby, ktere jsou v podstate nedilnou soucasti dnesnich TV a dokonaly obraz je jen utopie.
Ladys (1829)|29.1.2013 17:14
[QUOTE=jarava;443170]Zdravím ladys.Z jaké dálky sleduješ tv?Ten Phillips mě začíná zajímat,ale stále řeším velikost na 2,5m.Jak s ty vzdálenosti vypadá ta 55 u sd.Dá se to?Ještě jsem uvažoval o Toshiba --VL963G.Dík.[/QUOTE]

Koukam z 3m a klidne bych snesl vetsi.Na tech 2,5m bych se nebal BD filmu, HD bude v pohode a SD holt nutne zlo, ale da se, ....zalezi co preferujes.
Jarin1 (72)|29.1.2013 17:16
Mě by zase Ladys zajímalo , zda by si nenafotil tu tv a to repro jak to vypadá a dá se to dát pod tu tv, Jinak se musím po té tv podívat někde naživo kolem Pardubic, snad se mi to poštěstí.
Big_jesus (17)|29.1.2013 17:45
Zdravim. Jak uz jsem psal, tak mam 55pfl6007. Zkousel jsem ty ctyri testy zhora a musim rict, ze to kyvadlo a ten film je pekna drbarna. Po zapnuti kurvitka HD motion na min, str, max je to pryc, ale samozrejme nastava neprirozeny pohyb...Tak by me zajimal vzsledek na te 7007 bez HD motion. predem dik za reakci :)
bavorak (1494)|29.1.2013 18:31
[QUOTE=Ladys;443174]Koukam z 3m a klidne bych snesl vetsi.[/QUOTE]

:-) :-) :-)
Heartwork (2358)|29.1.2013 18:38
[QUOTE=Big_jesus;443181]Zkousel jsem ty ctyri testy zhora a musim rict, ze to kyvadlo a ten film je pekna drbarna. [/QUOTE]

Jde taky možná o to, z čeho to přehráváš - jak kyvadlo, tak motion test jsou s 23.976fps (24p). Pokud z nějakého MMC, tak je snad tato stránka v pořádku - zbývající je tedy poté již na TV. Jak je to u Philipsu s přehráváním mkv z USB a podporou 24p netuším.

Jsou to takové nejjednodušší testy na pohyb.
Big_jesus (17)|29.1.2013 18:54
Hele nemyslim jako, ze se to trha kvuli FPS, jen ta spodni 1/3 kyvadla se pri kyvani rozkmitá(roztrese)...to same u te filmove ukázky - pri prechodu sceny, se pozadi (lidi, steny..atd)rozkmitá(roztrese) a abych pravdu rekl, kdybych na to koukal pul hodiny, tak dostanu snad epilepsii :) jinak sem to daval pres notebooka - HDMI vystup a zkousel jsem to i pres USB flash disk...a je to uplne jedno...jo a poustel jsem to taky na tom notebooku a je to to same, jen samozrejme v mensim a proto se to zda, ze je to koukatelnejsi :)
Jo a trochu me stve, ze kdyz TV vypnu a znova zapnu, tak uz TV usb flash disk nenajde, musim ho vzdy vyndat a zandat...
Heartwork (2358)|29.1.2013 18:55
[QUOTE=Ladys;443171]zda se mi, ze hledas na TV chyby, ktere jsou v podstate nedilnou soucasti dnesnich TV.[/QUOTE]

Nemáš naštěstí pravdu..., všechny TV nemají DSE, všechny TV nemají clouding, všechny TV nemají vertical banding, všechny TV nemají nesprávnou interpretaci barev, všechny TV nemají...

Měl si v plánu novou TV proklepnout, tak jsem ti to chtěl trošku usnadnit, ale vypadá to, že už spíš vystrkuješ růžky na její obranu - já s tebou ovšem neválčím. :)

[QUOTE=Ladys;442488]Jak uz jsem psal, jakmile mi neco bude vadit nebo dokonce sr.., tak TV pujde z domu.
Jsem na tolik narocny divak, ze vyzkousim naprosto vsechno a budu hledat opravdu jakekkoliv negativni detaily, ktere by me vedly k vraceni TV.[/QUOTE]
Heartwork (2358)|29.1.2013 19:10
[QUOTE=Big_jesus;443197]jen ta spodni 1/3 kyvadla se pri kyvani rozkmitá(roztrese)...to same u te filmove ukázky - pri prechodu sceny, se pozadi (lidi, steny..atd)rozkmitá(roztrese)[/QUOTE]

Musíš najít polohu (nastavení), pokud taková existuje, ve které je to koukatelné. :) Philips mívá trošku problém, že ty jeho soft berličky pro lepší pohyb sice pomáhají, ale vytvářejí trošku "telenovelu".

Ten "třes" je viditelný při vypnutých nebo zapnutých "kurvítkách obrazu"?
Ta šipka, co prochází tím obrazcem, tvoří při tom kolem sebe nějaké artefakty nebo je to kolem ní při všech nastaveních čisté?

p.s.
můžeš zkusit ještě černou šipku, ta jede na rovných 24,000 fps
http://uloz.to/xyU82fM/testbild-pendel-schwarz-x264-1080p-24fps-hd-dvd-settings-mkv
Jan10 (836)|29.1.2013 19:32
Já zkoušel tu černou šipku na LG 32LH5000 a s vypnutým tumotion je to mázlý, trhaný, ale klidný a se zapnutým trumotion je to sice plynulý a ostřejší, ale ty vertikální hustý čárky se úplně rozpadají do artefaktů jak kolem nich jede to kyvadlo ...