Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

uložení filmů z DVD na HDD v jakém formátu

nettopejr (20)|25.1.2013 18:58
Zdravím..
Situace:
- Mám několik filmových DVD
- Mám Xtreamer Prodigy
- Nefunkční DVD přehrávač :-(
Teď nechci kupovat nový samostatný DVD přehrávač a tak chci DVD uložit na HDD a přehrávat Xtreamerem. Můj dotaz je: V jakém formátu mám DVD uložit (s ohledem na kvalitu a zároveň na místo na disku). Zatím mám ty "nejnutnější" (pro děti) uložený v klasickém ".iso". Jestli má někdo nějakou radu, písněte mi sem i ideální software, neboť po havárii mého původního PC musím něco nacpat do manželčinýho a nechce se mi sem toho cpát moc (u sebe jsem měl na zkoušení DVDfab, MKVmake, DVDSchrink, Formatfactory, a já nevím co ještě..omlouvám se za možná nesprávné názvy)... dík
RossiD (1271)|25.1.2013 19:09
Mno já tedy již nic "nesyslím" kromě rodinných záběrů, ale za sebe bych volil klasiku .iso - kapacita DVD není na dnešní poměry nijak velká a na obyčejný externí HDD se Ti jich vejde "mrak".Pokud bys nechtěl investovat do čistého externího disku, pak nějaký interní plus redukce
[ATTACH=CONFIG]21461[/ATTACH]
a HDD poté můžeš stohovat v krabičkách
[ATTACH=CONFIG]21462[/ATTACH]
jako VHS kazety ;)
premiumcord-usb-2-0-ide.jpg 8442-2-externi_box_icy_box_ib-ac602_ochranny_obal_na_hdd_.jpg
KamilZ (10277)|25.1.2013 19:38
nettopejr: Pokud nepotřebuješ menu apod. tak bych ISO nevolil, bude s ním nejvíce problémů při přehrávání v různých zařízeních. Inspiruj se zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33929-Prevod-DVD-na-MKV nebo zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33779-Ktery-sw-pro-prevod-vetsiho-mnozstvi-DVD-na-HDD
RossiD (1271)|25.1.2013 19:45
Vycházím z toho, že anoncoval vlastnictví Xtreamera a ten s .iso problém rozhodně nemá, samozřejmě pokud by upgradoval svůj vozopark - potíže nastat mohou, ale od toho má PC a dodatečný převod syrového .isa by mu život až zas tak nezkomplikoval ...
interfernet422 (1575)|25.1.2013 21:25
Až se jednou rozhodnu uchovat některé DVD na HDD tak použiju nějaký kompresor do MP4. Kvalita určitě neutrpí a výsledný soubor zabere asi 1/4 místa. Dnešní přehravače nebo MMC umí přehrát téměř všechno, takže v tom bych problém neviděl.
mj007 (34)|25.1.2013 21:56
Zrovna teď také předělávám mladýmu a manželce nějaké ty DVD do MMC (už si na to MMC tak nějak zvykli a maj to raději) a to do MKV (MeGUI + mkvmerge) Kvalita bych řek velmi dobrá jen to zabere nějaký ten čas (záleží na železe).
vivid.sk (11472)|25.1.2013 21:58
[QUOTE=mj007;442608]Kvalita bych řek velmi dobrá jen to zabere nějaký ten čas[/QUOTE]
Strata casu :). Pouzi MakeMKV a mas za 15 minut komplet DVD v mkv kontajneri bez straty kvality (ziadne re-enkodovanie). Pri cene a kapacitach dnesnych HDD nema cenu riesit transcoding.
nettopejr (20)|25.1.2013 23:32
Tak zatím mi to vychází tak, že to budu nadále cpát do ".iso", neb transport do MKV jsem taky zkoušel a žádné pozitivum mi to myslím nepřineslo.
.... ISO přehraji stejně jako MKV, velikost byla takřka stejná (snad si dobře vzpomínám),...a další výhodou ISO: mám 100% kopii DVD bez úprav..
(ještě rozmyslím a něco pohledám o MP4, jestliže by byla zachovaná kvalita s 1/4 velikostí souboru....pak by to bylo dobrý)
interfernet422 (1575)|25.1.2013 23:41
[QUOTE=nettopejr;442627]...a další výhodou ISO: mám 100% kopii DVD bez úprav..[/QUOTE]

To vidíš jako výhodu? Tebe baví sledovat po puštění DVD 10 minut různé upoutávky, loga, varování před pirátstvím? Právě bych vysekal z DVD jen samotný film do mkv a v něm nechal jen požadované zvukové stopy a titulky a všechen ostatní balast pryč. To zmenší velikost i bez rekomprese.
Wintermute (265)|27.1.2013 21:09
ISO je ISO. Než pracně tvořit nějaké zparchantělé ripy, proč si je rovnou nestáhnout? A když stahovat, tak rovnou 720p či lepší BR ripy, logicky :-)
interfernet422 (1575)|27.1.2013 21:16
Nechápu, co je zparchantělého na tom, že si vytáhnu a uložím z DVD jen samotný film v mpg bez reklam a dalších zbytečností? Když pominu legálnost stahování, tak ne vždy je obsažena česká zvuková stopa, není každy student angličtiny a třeba se mu blbě čtou titulky a navíc je začínají z webů na popud určitých organizací správci mazat a ne vše se dá takhle sehnat. Mám třeba slušnou sbírku starých filmů s Burianem a pohádky a ty určitě bude snažší uložit ve vypreparovaném mpegu.
jarino1978 (8045)|27.1.2013 21:36
je úplne jedno, akou formou sa dostanem k výsledku, hlavne nech je kvalita 1:1, čiže žiadne komprimovanie do mpeg4.
tdlmarek (1566)|27.1.2013 21:56
Já si myslím, že se tu střetávají dva odlišené pohledy na DVD. Na jedné straně je typický sběratel, který má rád DVD v krabičce na polici, jde mu o bonusy a special features, menu disku bere jako jeho součást dotvářející celek. No a pak tu máme člověka praktického, který naopak oceňuje jednoduchost uložení filmu jako jediného .mkv souboru, se kterým se daleko lépe manipuluje a neotravuje zbytečnými reklamami a vlastně i menu.

Takže možností je hned několik a nedá se obecně říct, která je "nejlepší". Záleží na osobních prioritách.
Pytkin (7947)|27.1.2013 23:21
este je tu dalsi , ktory si MPEG2 stlaci do H264 a ulozi na svojom NASe 2x tolko filmov v rovnakej kvalite ..
jarino1978 (8045)|28.1.2013 21:01
[QUOTE=Pytkin;442904]este je tu dalsi , ktory si MPEG2 stlaci do H264 a ulozi na svojom NASe 2x tolko filmov v rovnakej kvalite ..[/QUOTE]
pred troma rokmi som strávil celú zimu nad podobným počinom. Dnes by som sa na to už vydrbal. Ten stratený čas nestojí za to. Radšej zbehnem do shopu a za 30 Euro kúpim HDD...:-)-
Pytkin (7947)|28.1.2013 22:55
no ale ked do NASu nejde dat vacsi disk ako 2TB a da sa tam dat len jeden ? :)

Ale inak s tebou suhlasim :)
vivid.sk (11472)|28.1.2013 22:58
Treba kupit vacsi/novsi NAS :). Skor ci neskor bude potrebny.
ai (2993)|28.1.2013 23:16
ja mam takovou story,
tak pred 10 lety jsem uvazoval koupit Star Trek, filmy, TV epizody, muze se to sledovat i pred deckama, dneska je tezke neco najit co by nemely videt,, nebavilo me porad byt u TV v ten spravny cas, na reprizy apod., .., potom to zacli restaurovat, porad jsem odolal, nekupoval BD atd., pak prisel Netflix a je to tam vsechno na jedne hromade ...., krome par filmu, doufam, ze to vydrzi jeste par let, nez stacim dohlednout vsechny TV episody .... ted jsem nekde u "Deep Space nine" ..., k cemu by jsem mel toto vsechno v supliku nebo na disku, preci se nebudu divat na takovou spoustu porad dokola. Shlednuto, zivot jde dal. Na par skalnich vyjimek si to zkopirovat, proc ne.
To bude i v Evrope, proc by nemelo byt, myslim streaming starych titulu a vseho podobneho, navic ty evropske produkce nejsou tak nenazrane jako v US, takze to bude vice dostupne (filmy, serialy). V Evrope si to ale kazdy vsechno nahrava nebo stahuje, kde je ten streaming, proc se k tomu nikdo nema?
Heartwork (2358)|28.1.2013 23:23
[QUOTE=ai;443067] V Evrope si to ale kazdy vsechno nahrava nebo stahuje, kde je ten streaming?[/QUOTE]

Tam kde celá Evropa... v ... :)
Pytkin (7947)|29.1.2013 00:35
a este tu mame nenazranu SOZU ..