Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední
Zobrazené výsledky: 1 až 15 z 20

Téma: uložení filmů z DVD na HDD v jakém formátu

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Zdravím..
    Situace:
    - Mám několik filmových DVD
    - Mám Xtreamer Prodigy
    - Nefunkční DVD přehrávač
    Teď nechci kupovat nový samostatný DVD přehrávač a tak chci DVD uložit na HDD a přehrávat Xtreamerem. Můj dotaz je: V jakém formátu mám DVD uložit (s ohledem na kvalitu a zároveň na místo na disku). Zatím mám ty "nejnutnější" (pro děti) uložený v klasickém ".iso". Jestli má někdo nějakou radu, písněte mi sem i ideální software, neboť po havárii mého původního PC musím něco nacpat do manželčinýho a nechce se mi sem toho cpát moc (u sebe jsem měl na zkoušení DVDfab, MKVmake, DVDSchrink, Formatfactory, a já nevím co ještě..omlouvám se za možná nesprávné názvy)... dík
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele RossiD
    Registrace
    Aug 2008

Mno já tedy již nic "nesyslím" kromě rodinných záběrů, ale za sebe bych volil klasiku .iso - kapacita DVD není na dnešní poměry nijak velká a na obyčejný externí HDD se Ti jich vejde "mrak".Pokud bys nechtěl investovat do čistého externího disku, pak nějaký interní plus redukce
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: premiumcord-usb-2-0-ide.jpg 
Zobrazení: 265 
Velikost: 9.3 KB 
ID: 21461
    a HDD poté můžeš stohovat v krabičkách
    Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: 8442-2-externi_box_icy_box_ib-ac602_ochranny_obal_na_hdd_.jpg 
Zobrazení: 284 
Velikost: 20.3 KB 
ID: 21462
    jako VHS kazety

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

nettopejr: Pokud nepotřebuješ menu apod. tak bych ISO nevolil, bude s ním nejvíce problémů při přehrávání v různých zařízeních. Inspiruj se zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...vod-DVD-na-MKV nebo zde https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...tvi-DVD-na-HDD

Je tu pořád Avatar uživatele RossiD
    Registrace
    Aug 2008

Vycházím z toho, že anoncoval vlastnictví Xtreamera a ten s .iso problém rozhodně nemá, samozřejmě pokud by upgradoval svůj vozopark - potíže nastat mohou, ale od toho má PC a dodatečný převod syrového .isa by mu život až zas tak nezkomplikoval ...

Je tu pořád Avatar uživatele interfernet422
    Registrace
    Apr 2009

Až se jednou rozhodnu uchovat některé DVD na HDD tak použiju nějaký kompresor do MP4. Kvalita určitě neutrpí a výsledný soubor zabere asi 1/4 místa. Dnešní přehravače nebo MMC umí přehrát téměř všechno, takže v tom bych problém neviděl.

Nováček Avatar uživatele mj007
    Registrace
    May 2011

Zrovna teď také předělávám mladýmu a manželce nějaké ty DVD do MMC (už si na to MMC tak nějak zvykli a maj to raději) a to do MKV (MeGUI + mkvmerge) Kvalita bych řek velmi dobrá jen to zabere nějaký ten čas (záleží na železe).

Je tu pořád Avatar uživatele vivid.sk
    Registrace
    May 2009

Citace Původně odesláno od mj007 Zobrazit příspěvek
    Kvalita bych řek velmi dobrá jen to zabere nějaký ten čas
    Strata casu . Pouzi MakeMKV a mas za 15 minut komplet DVD v mkv kontajneri bez straty kvality (ziadne re-enkodovanie). Pri cene a kapacitach dnesnych HDD nema cenu riesit transcoding.

Nováček
    Registrace
    Jun 2008

Tak zatím mi to vychází tak, že to budu nadále cpát do ".iso", neb transport do MKV jsem taky zkoušel a žádné pozitivum mi to myslím nepřineslo.
    .... ISO přehraji stejně jako MKV, velikost byla takřka stejná (snad si dobře vzpomínám),...a další výhodou ISO: mám 100% kopii DVD bez úprav..
    (ještě rozmyslím a něco pohledám o MP4, jestliže by byla zachovaná kvalita s 1/4 velikostí souboru....pak by to bylo dobrý)

Registrace
    Apr 2009

Citace Původně odesláno od nettopejr Zobrazit příspěvek
    ...a další výhodou ISO: mám 100% kopii DVD bez úprav..
    To vidíš jako výhodu? Tebe baví sledovat po puštění DVD 10 minut různé upoutávky, loga, varování před pirátstvím? Právě bych vysekal z DVD jen samotný film do mkv a v něm nechal jen požadované zvukové stopy a titulky a všechen ostatní balast pryč. To zmenší velikost i bez rekomprese.

Je tu občas
    Registrace
    Feb 2007

ISO je ISO. Než pracně tvořit nějaké zparchantělé ripy, proč si je rovnou nestáhnout? A když stahovat, tak rovnou 720p či lepší BR ripy, logicky

Registrace
    Apr 2009

Nechápu, co je zparchantělého na tom, že si vytáhnu a uložím z DVD jen samotný film v mpg bez reklam a dalších zbytečností? Když pominu legálnost stahování, tak ne vždy je obsažena česká zvuková stopa, není každy student angličtiny a třeba se mu blbě čtou titulky a navíc je začínají z webů na popud určitých organizací správci mazat a ne vše se dá takhle sehnat. Mám třeba slušnou sbírku starých filmů s Burianem a pohádky a ty určitě bude snažší uložit ve vypreparovaném mpegu.
    Naposledy upraveno uživatelem interfernet422: 27-01-2013 v 20:20

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

je úplne jedno, akou formou sa dostanem k výsledku, hlavne nech je kvalita 1:1, čiže žiadne komprimovanie do mpeg4.

Je tu pořád
    Registrace
    Jun 2012

Já si myslím, že se tu střetávají dva odlišené pohledy na DVD. Na jedné straně je typický sběratel, který má rád DVD v krabičce na polici, jde mu o bonusy a special features, menu disku bere jako jeho součást dotvářející celek. No a pak tu máme člověka praktického, který naopak oceňuje jednoduchost uložení filmu jako jediného .mkv souboru, se kterým se daleko lépe manipuluje a neotravuje zbytečnými reklamami a vlastně i menu.

Takže možností je hned několik a nedá se obecně říct, která je "nejlepší". Záleží na osobních prioritách.

Je tu pořád
    Registrace
    Jan 2008

este je tu dalsi , ktory si MPEG2 stlaci do H264 a ulozi na svojom NASe 2x tolko filmov v rovnakej kvalite ..

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007

Citace Původně odesláno od Pytkin Zobrazit příspěvek
    este je tu dalsi , ktory si MPEG2 stlaci do H264 a ulozi na svojom NASe 2x tolko filmov v rovnakej kvalite ..
    pred troma rokmi som strávil celú zimu nad podobným počinom. Dnes by som sa na to už vydrbal. Ten stratený čas nestojí za to. Radšej zbehnem do shopu a za 30 Euro kúpim HDD...

Strana 1 z 2 12 PosledníPoslední

Podobná témata

1. V jakem formatu ulozit?
    Od badbadman v sekci Editace videa
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 11-08-2009, 21:35
  2. V jakém formátu ukládají kamery s hardiskem?
    Od Istvan.Homolka v sekci Videokamery
    Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 04-09-2007, 10:40
  3. V jakém formátu zálohovat domácí video
    Od cartas v sekci Editace videa
    Reakcí: 12
    Poslední příspěvek: 11-09-2006, 06:59
  4. V jakém formátu pálí DVD recorder LG s HDD ?
    Od pee.tr v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 18
    Poslední příspěvek: 21-04-2006, 11:58
  5. Reakcí: 1
    Poslední příspěvek: 20-11-2004, 20:24