Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Montáž TV - husí krk

petrveit (26)|23.1.2013 14:02
Zdravím osazenstvo,

chystám se na montáž LCD na zeď a nevím, kterou z možností zvolit:

1) Za TV na zdi udělám zapuštěnou zásuvku 230V, LAN a anténní konektor od satelitu (TV se SAT tunerem). Zároveň potáhnu husí krk od TV do skříňky pod ní.
2) Od TV potáhnu pouze husí krk za skříňku pod TV a teprve tam TV zapojím kam je třeba (230V, LAN atd.). Zásuvky za TV vůbec nebudou.

Které řešení je více používané, případně výhodnější a proč? Jsem v tomto celkem lajk, tak ať se neutnu hned na začátku.

Díky,
Petr
golfLC (1941)|23.1.2013 14:28
Riešenie č.2 je schodnejšie, či už po stránke vyhotovenia, ale hlavne po praktickej stránke aj do budúcna. Nepíšeš, aký stojan na stenu chceš použiť, s tým spojené odstávanie TV od steny a tým pádom aj voľné miesto pre zásuvku + kábel na 230V, kam stočíš zbytok, za TV? To isté so zásuvkou na net....
Odporúčam nie "husí krk", ale klasickú PVC trubku na odpad + kolená, všetky zásuvky umiestniť za skrinku a len káble potiahnuť v trubke. A keď aj káble už v trubke budeš mať, daj tam maximum HDMI káblov, koľko máš HDMI vstupov na TV, vždy sa niečo dokupuje a k nim ešte do trubky aspoň dva drôty, tie tenké, zvončekové, ak by sa náhodou niečo ešte ťahalo, na spodku trubky len prichytiť nový kábel a vrchom vytiahnuť... zicher je zicher 8-)
petrveit (26)|23.1.2013 14:37
Díky, ta trubka je asi opravdu univerzálnější řešení. Jinak stojan co nejútlejší, aby byla TV co nejvíce u zdi, konkrétně jsem zatím nehledal.
golfLC (1941)|23.1.2013 14:49
Tá trubka je výborná z toho dôvodu, že je z vnútra hladká, tým pádom sa Ti nič pri naťahovaní zadierať nebude.... Ale začni asi takým postupom, že si v prvom rade prichytíš na stenu stojan, následne telku a nájdeš najlepší bod na vyvedenie káblov za telku tak, aby Ti to telka kryla a súčasne nič neodtláčalo TV od steny, keď ju už chceš mať čo najbližšie pri stene8-) Až potom začať vysekávať drážku pre trubku...... radšej aj 3x meraj:-D
Jarda.Bar (1238)|23.1.2013 15:47
Varianta č.2
RossiD (1271)|23.1.2013 20:23
Tak, tak varianta 2, jinak já volil husí krky a to dva vedle sebe - problém s protahováním cable managementu jsem neměl, jednak dvoje potrubí skýtá dostatek prostoru pro opravdu slušnou porci kabelů a protahovací pero je ideální pomocník ;)