Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12
Zobrazené výsledky: 16 až 22 z 22

Téma: Editace záznamu ze set-topboxu STRONG (MPEG2)

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Po zformátování na NTFS jde nahráný video v pohodě stříhat (zatím teda jenom jedna zkouška...). Bohužel je pořád dělí po 925MB.

V prvním videu jsem vystříhal reklamy a uložil. V druhým totéž. Jako třetí projekt jsem je spojil a uložil. Rozjíždí se zvuk, asi o vteřinu později než má být (Ve všech třech finálních videích - v původních/nahraných ne.) Zkusil bych možná jiný editor, doporučíš nějaký?
    Odpovídat lze po přihlášení

Moderátor Avatar uživatele KamilZ
    Registrace
    Feb 2011

Pro zajímavost - řešil jsem s StD obdobný problém rozjetí zvuku od videa, nakonec vyřešeno změnou reenkódovacího SW, protože ten první (MediaCoder x64) kašlal na informace o zpoždění v hlavičce: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...a-v-TS-streamu (ale zas uměl reenkódovat pomocí GPU). Spojení rozdělených souborů se ještě probíralo zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthr...l=1#post396269 (s čímž ale zřejmě problém nemáš).
    Naposledy upraveno uživatelem KamilZ: 25-01-2013 v 15:45

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Díky za vlákna. Chtělo by to asi nějaký soft na oddělení zvukové stopy. Každý soubor se rozchází jinak:

000.mpg

Audio
    ID : 192 (0xC0)
    Format : MPEG Audio
    Format version : Version 1
    Format profile : Layer 2
    Duration : 38mn 50s
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 192 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Compression mode : Lossy
    Delay relative to video : -339ms
    Stream size : 53.3 MiB (6%)

001.mpg

Audio
    ID : 192 (0xC0)
    Format : MPEG Audio
    Format version : Version 1
    Format profile : Layer 2
    Duration : 21mn 9s
    Bit rate mode : Constant
    Bit rate : 192 Kbps
    Channel(s) : 2 channels
    Sampling rate : 48.0 KHz
    Compression mode : Lossy
    Delay relative to video : -414ms
    Stream size : 29.1 MiB (6%)

Mimochodem co znamená ta volba u "Poř. oblasti" - "A top first" a proč je lepší a dávat ji vždy?
    Naposledy upraveno uživatelem sedlv: 25-01-2013 v 16:07

StD StD je offline
    Je tu pořád Avatar uživatele StD
    Registrace
    Mar 2004

Citace Původně odesláno od sedlv Zobrazit příspěvek
    Po zformátování na NTFS jde nahráný video v pohodě stříhat (zatím teda jenom jedna zkouška...). Bohužel je pořád dělí po 925MB.

V prvním videu jsem vystříhal reklamy a uložil. V druhým totéž. Jako třetí projekt jsem je spojil a uložil. Rozjíždí se zvuk, asi o vteřinu později než má být (Ve všech třech finálních videích - v původních/nahraných ne.) Zkusil bych možná jiný editor, doporučíš nějaký?
    Ad 1) - dělení, to je teda pěkný krám, když to pořád dělí po GB...
    Ad 2) Proč to děláš na 3x, když to můžeš vše udělat v jednom??? Otevřu si projekt a načtu si postupně všechna videa co chci dávat do jednoho do okna Project. Pak si na levé okno natáhnu první video v pořadí, vystřižené kusy přetáhnu postupně na Timeline a potom dám na levé náhledové okno pravý klik a zvolím Close-zavřít (nebo zkratka Ctrl+X); přetáhnu na levé náhledové okno druhé video v pořadí a postup opakuji až do alelujah, až mám na Timeline všechno co chci mít pospolu. Zkontroluji si jak to hraje (hlavně v přechodech) v pravém náhledovém okně a pak následuje Export celku. Pokud ve videu nejsou výpadky (drop-outy), tak musí audio sedět jako v originální nahrávce. Osobně neznám nic lepčího pro Mpeg2 jak Womble a za žádný jiný editor bych ho neměnil.

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Ntřikrát jsem to dělal, až když jsem zjistli, že když to dělám normálně (ad 2)), tak se rozchází zvuk. Rozchází se při obou způsobech.

Ty delaye v těch videích tedy nic neznamenají? V čem by se to dalo demuxnout a znovu muxnout bez rekomprese, abych tam nastavil ten delay a vyzkoušel jestli se to nezpožďuje kvůli tomu?

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

No tohle se opravuje pracně, ale jde to - musíš si poznamenat přesné časy (na frame) těch míst spojů a ty delaye pak opravit v tom celku. Tzn. když tam máš na druhé části nějakých -320 ms, tak musíš tuto délku audia ubrat o osm frames na konci první části atd. Dělal jsem to naštěstí zatím jenom jednou u jednoho dílu seriálu, ve kterém byly dropy pro bouřku. V Adobe Auditionu ve WAVu, protože pracuji s demuxnutými streamy M2V a WAV.

Druhá možnost je - jestli ti v samostatně ustřižené a uložené části audio sedí, tak to při autorisaci na DVD-Video formát poskládat z nich jako souvisle hrající díly, což není problem mimo to, že se bude čas na timeline zobrazovat jen pro daný Title, nikoli celý film.

StD StD je offline
    Registrace
    Mar 2004

...jo a kdyby jsi chtěl jenom spojovat jednotlivé díly, tak tady je dnes náhodou zadarmo jedno superrychlé všeználkovské udělátko:
    Giveaway of the Day - Video Joiner

ale musíš si to stáhnout a nainstalovat do 24 hodin.

Strana 2 z 2 PrvníPrvní 12

Podobná témata

1. Reakcí: 14
    Poslední příspěvek: 24-01-2008, 18:34
  2. Editace MPEG2
    Od imported_fireboy v sekci Editace videa
    Reakcí: 4
    Poslední příspěvek: 06-02-2006, 15:34
  3. Editace souborů MPEG2 - začátečník
    Od bond007 v sekci Editace videa
    Reakcí: 61