Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kvalitní a jednoduchý střih pro MPG, VRO (DVD-VR, RAM), VOB?

delay (159)|3.5.2005 11:20
Dovede někdo poradit...?
Potřebuji jednoduše, ale kvalitně střihat video z DVD rekordéru.
Zatím jsem pohužel nenašel jednoduchý program, který by umožňoval kvalitní přesný střih. Chtěl by stříhat přesněji, než po I-Framech (což je ca. 0,5 sekundy) a překvapilo mne, že i takový, již poměrně složitý program DVD Lab umí střihat právě jen po I-Frame. Taktéž, jinak můj oblíbený program TMPG DVD-Author to umí jen po I-Frame.
Důležitým kritériem však zůstává, aby střihový program zbytečně nepřepočítával kvalitu videa, které je již nahrané na DVD (RAM nebo VR režim, MPG), takže potřebuje opravdu jen trochu sestříhat.
Nejedná se mi ani o menu... max. označení kapitol.

Díky moc za odpovědi... :-!!!
freezeJCavi (199)|3.5.2005 12:28
[quote=delay]Dovede někdo poradit...?
Potřebuji jednoduše, ale kvalitně střihat video z DVD rekordéru.
Zatím jsem pohužel nenašel jednoduchý program, který by umožňoval kvalitní přesný střih. Chtěl by stříhat přesněji, než po I-Framech (což je ca. 0,5 sekundy) a překvapilo mne, že i takový, již poměrně složitý program DVD Lab umí střihat právě jen po I-Frame. Taktéž, jinak můj oblíbený program TMPG DVD-Author to umí jen po I-Frame.
Důležitým kritériem však zůstává, aby střihový program zbytečně nepřepočítával kvalitu videa, které je již nahrané na DVD (RAM nebo VR režim, MPG), takže potřebuje opravdu jen trochu sestříhat.
Nejedná se mi ani o menu... max. označení kapitol.

Díky moc za odpovědi... :-!!![/quote]

ahoj já používám toto a je to úplně v poho

http://www.womble.com/download/
delay (159)|3.5.2005 13:00
Díky, před chvíli jsem to stáhl z netu, tak musím počkat domů a pak to vyzkouším. Ale díky moc.
ODSakEda (2278)|3.5.2005 13:53
delay -jde použít i jakási vylučovací metoda v authoringovejch programech na vytvoření DVDvideo kompatibilní z již původního mpg video zdroje a to tak, že vezmeš video soubor a vybereš z něj část, pak ten samý soubor a vybereš jen jinou část, po uložení jako DVDvideo kompatibilní se nic nepřepočítává znovu.

Nebo celej soubor přepočítej na soubor s více I frame a dále se již přepočítávat nebude a tedy ke ztrátě dojde, ale jen jednou.
Pitomec (10211)|3.5.2005 16:46
[quote=delay]Dovede někdo poradit...?
Potřebuji jednoduše, ale kvalitně střihat video z DVD rekordéru.
Zatím jsem pohužel nenašel jednoduchý program, který by umožňoval kvalitní přesný střih. Chtěl by stříhat přesněji, než po I-Framech (což je ca. 0,5 sekundy) a překvapilo mne, že i takový, již poměrně složitý program DVD Lab umí střihat právě jen po I-Frame. Taktéž, jinak můj oblíbený program TMPG DVD-Author to umí jen po I-Frame.
Důležitým kritériem však zůstává, aby střihový program zbytečně nepřepočítával kvalitu videa, které je již nahrané na DVD (RAM nebo VR režim, MPG), takže potřebuje opravdu jen trochu sestříhat.
Nejedná se mi ani o menu... max. označení kapitol.

Díky moc za odpovědi... :-!!![/quote]
No přesněji, než po I framech, to samozřejmě nejde. A že DVD rekordér nemá jenom I framy, je snad jasný. To sis měl koupit DV rekordér a vyhnul by ses těm problémům...
delay (159)|4.5.2005 06:59
To Pitomec:
Já teda nevím, ale myslím, že to lze střihat přesněji, než po I-Frame, jsou ještě P-Frame atd... I-Frame je tototiž každý 12-13 snímek, nebo si to myslím špatně (opravte mě někdo), čili jak jsem již psal - střih zhruba po 0,5 s. Jenže pak jsou programy, které umožňují sříhat po snímcích, a těch je do minuty 25. A takovej program jsem již sehnal, je to ten jak tady psal FreezeJ, nebo to lze také provést v TMPGEnc Edit, ten taky vyhovuje.
Pitomec (10211)|4.5.2005 08:17
Abys stříhal co nejpřesněji (t.j. po I framech), tak by ten samotný MPEG-2 taky musel jenom I framy obsahovat - pokud obsahuje IBP (což je prakticky každý MPEG-2 určený do home sféry), tak s tím prostě nenaděláš nic. Popis je tady: https://www.tvfreak.cz/recenze-jak-funguje-mpeg/1760
freezeJCavi (199)|4.5.2005 09:42
[quote=delay]To Pitomec:
Já teda nevím, ale myslím, že to lze střihat přesněji, než po I-Frame, jsou ještě P-Frame atd... I-Frame je tototiž každý 12-13 snímek, nebo si to myslím špatně (opravte mě někdo), čili jak jsem již psal - střih zhruba po 0,5 s. Jenže pak jsou programy, které umožňují sříhat po snímcích, a těch je do minuty 25. A takovej program jsem již sehnal, je to ten jak tady psal FreezeJ, nebo to lze také provést v TMPGEnc Edit, ten taky vyhovuje.[/quote]

ten TMPGENC MPEG Editor jsem taky mám (od minulého týdne), ale ten Womble je lepší