Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Příjem satelitních kanalů na TV Samsung UE40ES5500W

sedli03 (1)|21.1.2013 16:12
Dobrý den.

I když se mé téma týká spíš DVB-T/C píši o radu zde, protože zde chodí nejvíce návštevníku.
Zeptám se jako úplný lajk.

Prarodiče si koupili televizi Samsunung UE40ES5500W ( http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE40ES5500WXXH ), která je vybavena DVB-T/C a vzadu má zástrčku na nějakou televizní kartu. Zprvu jsem si myslel, že se jedná o zástrčku, do které lze vložit satelitní kartu a přijímat tak další kanály, ovšem zjistil jsem, že pro příjem satelitních programů je potřeba mít TV s DVB-S.

U staré televize měli ještě zvlášt SET-TOP box, který teď ale mít nemusí, protože digitální příjem lze provést přímo přes TV. Naladili jsme klasické programy jako CT, Nova, Prima, Nova Cinema atd. Rádi by však naladili si lovenské programy jako Markízu, STV, Joj apod.

DOTAZ: Chtěl bych se zeptat, jestli to lze nějak provést přímo přes tuto uvedou TV, například pomocí té zástrčky, do které by se vložila nějaká předplacená karta, nebo jestli musí mít samostatně satelitní příjmač? Rádi by se vyhnuli dalšímu přístroji, který spotřebovává el. proud. Proto potřebuji vědět, jestli je nějaká možnost naladit uvedené programy přímo přes tuto TV která nemá v sobě DVB-S. Byl bych rád za rady. Děkuji.

PS: Možná to zní neodborně, ale proč by tam ta zástrčka na kartu byla, když by přes ní nešly naladit další placené programy?
KamilZ (10277)|21.1.2013 17:16
CI slot je tam i pro DVB-T (pozemní vysílání) nebo DVB-C (kabelovku). U nás v DVB-T nic placeného nevysílá, ale kabelovka (např. UPC) tento slot využívá. Tolik na vysvětlenou.

Pro Tvojí TV pro příjem DVB-S potřebuješ externí přijímač, to nijak neobejdeš.
Retiree (659)|21.1.2013 17:22
Nejprve by bylo vhodné ujasnit si, o jaký příjem DVB se jedná. Existuje satelitní příjem DVB-S/S2, terestrický (pozemní) DVB-T a kabelový DVB-C.
Pro kterýkoli příje z uvených tří musí televizor obsahovat i příslušný tuner (nebo jejich kombinaci). Sám uvádíš, že tv je vybaven DVB-T/C, čili obsahuje tuner(y) přo příjem pozemní (na anténu) nebo kabelový příjem. Pro příjem ze satelitu tedy musíš v každém případě použít další zařízení, set-top-box. Pro pozemní příjem musíš připojit venkovní anténu, ovšem příjem slovenských programů je omezen jen na lokality blízko hranice. Pro příjem z kabelu musíš být zákazníkem některého kabelového operátora. Ta "zástrčka vzadu" je konektor pro připojení speciálního slotu (taky v podstatě konektor) pro vložení dekódovacího modulu (CA Modulu), který slouží k dekódování placených programů. Ty se vyskytují v satelitním vysílání (které uvedený tv neumí) a také v kabelovém vysílání. Takže si to ujasni a vyber, případně polož další dotazy...

Byl jsem pomalejší a ukecaný...
bastlir (3245)|21.1.2013 19:33
Jak je popsáno ve specifikaci tohoto produktu v položce "Tuner/Broadcasting" je uvedeno - "DVB-T/C". Tím už není co víc dodat.
vsp (704)|3.2.2013 04:15
Dodat zbyva, ze kdyz jsem liny si precist navod, tak mohu zavolat na bezplatny telefon: 800SAMSUN
A poradit se tam a nepsat litanie do fora, jak to obejit (obejit system podmineneho pristupu? :-). Cislo se vyplati ulozit si do telefonu.
Pokud je mi znamo, DVBS2 tuner mivaly modely =>65 rady. A tuner DVBT2 nema dodnes zadny model Samsungu.