Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Win8 + NAS + MPEG-2

JMS (33)|21.1.2013 12:28
Ahoj,
mám drobný problém. Koupil jsem tablet s Win8Pro, doma mám NAS (synology) a na něm videa ve formátu mpeg-2 (přípona VOB či mpg) z důvodu přehrávání pomocí DLNA na TV Panasonic (jiné formáty TV přes DLNA neumí). Na ostatních domácích PC s WinXP a Win7 přehrávám ta videa bez problémů z NASu pomocí KMP i VLC.
Zkoušel jsem na tablet s Win8 poslední verzi KMP i VLC i MPC-HC a nic nefunguje. Buď vyhlásí chybu nebo "vytuhne", v nejlepším případě se spustí stahování filmu do tabletu, ale to jsem vždy přerušil, protože to není řešení.
Na androidu s VLC to funguje také bez problémů.
Může někdo poradit?
KamilZ (10277)|21.1.2013 12:36
Windows 8 (na rozdíl od Windows 7 a atd.) v sobě nemají podporu pro MPEG-2, je potřeba ji doinstalovat.

Ale na MPC-HC by to vliv mít nemělo, takže jestli Ti tuhne, tak bude ještě i problém jinde. Předpokládám že máš poslední verzi MPC-HC a že máš nainstalované aktuální drivery ke grafické kartě (přímo od výrobce Intel/ATI/NVidia, ne z Windows).
JMS (33)|21.1.2013 13:23
Dík za odpověď.
To jsem již četl dříve, ale jestli jsem dobře tomu porozuměl, tak Media Center bude gratis pouze do konce ledna a pak bude třeba zakoupit licenci. Pokud jsem to špatně pochopil, tak to rád hned vyzkouším stáhnout.
Zkoušel jsem poslední verzi MPC-HC, ale drivery jsou z Windows. Zkusím tedy ještě dohledat ovladače přímo od výrobce grafiky.
KamilZ (10277)|21.1.2013 13:38
Pokud si teď MC stáhneš, tak je navěky zdarma.
JMS (33)|21.1.2013 13:59
Dík za tip.