Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung Ps51e550 nekvalitní zobrazeni černé?

cujou2 (106)|17.1.2013 09:22
Zdravím všechny. Po dlouhém rozhodování mezi LG 47LM620S a zmíněným Samsungem jsem se rozhodl, hlavně kvůli hlubší černé pro Samsung. Televizi mám od pondělí, pořad ji" seřizuji obraz, ale stále nemohu docílit aby večer byla černá černá a ne šedá. Jak píšu, podání černé bylo pro mne prioritou ( jsem rozmazlen černou v mobilech - galaxy S2,S3,Note 2, a monitorem Benq GW2750HM displej A-MVA)
Použil jsem nastavení obrazu z různých recenzí s obrazem jsem spokojený ale ta černá.....
Proto se chci zeptat jak docílit opravdu černé barvy - vrátit televizi a koupit jinou? Nebo je zde nějaké zázračné nastavení? Nebo se to časem zlepší? To asi těžko. Zdá se mi že 7let stará plasma LG hod ready ma lepší černou než můj nový Samsung a to mě neskutečně štve.
Jinak s 3D jsem překvapivě spokojen......
Máte nějaké tipy,nebo ji mám vrátit a koupit jinou 3D Plasmu. Mi se zdá že i některé ledky budou mít lepší černou...
Děkuji za případnou diskuzi.
strapping (72)|17.1.2013 11:50
Černou barvu už asi nevylepšíš.

Měl jsi jít spíše do řady Samsung PS51E6500. (ta by měla mít určitě lepší podání černé).

A pokud chceš nejlepší TV s podáním černé barvy tak jsis měl vybrat plazmu od Panasonic.

V tvé cenové relaci je nejlepší Panasonic P50ST50.

http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50st50e

Nebo ještě levnější variantu P50UT50.

http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50ut50e/
cujou2 (106)|17.1.2013 12:42
No máš pravdu, podle recenzí mají Panasonic TV lepší černou, ale co 3D a crosstalk? V tom je asi Samsung lepší a navíc potřebuji troje brýle a ty by u Panasonic stály skoro 6000. A ještě jsem něco četl o blikání Panasonic nebo ty nové už mají vyšší frekvenci? Mám trochu poškozenou krabici a odlepené všechny nálepky z TV, tak mi asi něco odečtou nebo ne?:)
PHiLiPZ (53)|17.1.2013 13:09
Pre rok 2012 a viac by mali byt Samsung a Panasonic 3D aktivne okuliare kompatibilne - mali by komunikovat cez Bluetooth.
player (70)|17.1.2013 13:22
PHiLiPZ jak ji máš dlouho já mám tu samou asi dva měsíce a jsem spokojený.Přes den je vydět apsence filtru proti odleskům ale není to tak strašné mám pocit že po určité době se zlepšil kontrast a večer je ten obraz super.
Karel72 (428)|17.1.2013 13:27
3d u panasonicu vt 30tky je naprosto parádní a myslím že řada st na tom bude podobně
cujou2 (106)|17.1.2013 14:18
Takže vážně uvažuji že ji vrátím a šel bych do P50UT50. Polepšim si tedy? A ta kompatibilita brýlí by byla pro mne asi rozhodující, je to vyzkoušene nebo někde potvrzené???

Edit: taky brýle by měly být kompatibilní. Snad nevadí že mám trochu potrhanou krabici a z televize vše odlepene... Kupovano v mall.

No a teď mám jít do te P50UT50 nebo rovnou do te P50ST50? Jde mi o to ať v té černé bude vůbec rozdíl ( jinak me přítelkyně sežere.. :)
player (70)|18.1.2013 16:44
cujou2 tak co jak ses rozhodl přejdeš na panasonic.
tdlmarek (1566)|18.1.2013 17:13
[QUOTE=cujou2;441370]No a teď mám jít do te P50UT50 nebo rovnou do te P50ST50? Jde mi o to ať v té černé bude vůbec rozdíl ( jinak me přítelkyně sežere.. :)[/QUOTE]
A zkontroloval sis, že tvým (a přítelkyniným) očím nevadí blikání Panasonicu? Jinak by tě totiž mohlo čekat docela nepříjemné překvapení.

Jinak nedávno se tu někdo podělil o zkušenost s 3D brýlemi obou značek a závěr byl takový, že Samsungy jsou sice výrazně levnější, ale odpovídá tomu i výsledný požitek ze sledování. Tzn. že dražší Panasonic nabízí větší komfort a lepší celkový dojem - pokud si vzpomínám, tak hlavně kvůli uzavřeným "bočnicím".
Pavell007 (790)|18.1.2013 21:04
[QUOTE=cujou2;441370]No a teď mám jít do te P50UT50 nebo rovnou do te P50ST50? Jde mi o to ať v té černé bude vůbec rozdíl [/QUOTE]

ve dne bude určitě rozdíl.
cujou2 (106)|18.1.2013 21:36
Tak ten Samsung E550 vrátím určitě. Beru to tak že TV plánuji na dlouho a já bych tam pořad viděl tu šeď......
Dívali jsme se někde v obchodě na Panasonicy a nezdálo se mi že by blikaly. Jen v recenzích se někdy zmiňují o crosstalk ve 3d ale nemyslím si že to bude nějak horší než ten Samsung.
Takže v tuto chvíli jsem rozhodnut pro P50UTP. Místnost mám zatemňenou tak odlesky neřeším. Škoda že jsem u nás nenašel 55" verzi. Jsem ochoten dát 25000 max.
cujou2 (106)|19.1.2013 16:26
No popravdě mě ještě láká ta větší úhlopříčka. Ale ta cena.... No ale narazil jsem na jednu zajímavou cenu, ale to mě asi ukamenujete :) LG 60PZ250 za 24000.
Nenašel jsem žádné špatné zkušenosti. No ale je to LG no. Černá lepší nebo horší jak Samsung ? Ale Atén Panasonic me láká no.
Pavell007 (790)|19.1.2013 18:04
černá bude taky na prd
cujou2 (106)|22.1.2013 13:22
Zdravím.
Takže nakonec jsem se rozhodl pro PANASONIC 50ST50, uvidíme kdy mi vrátí peníze.
Snad budu spokojen. Jen jsem někde četl že pro 3D by se mělo nastavit 48Hz. Je to v recenzi trusted review, že potom není skoro žádný crosstalk.
Jen doufám že za dva měsíce nevyjde nějaká lepší Panasonic za stejnou cenu...
strapping (72)|23.1.2013 07:14
[QUOTE=cujou2;441360]No máš pravdu, podle recenzí mají Panasonic TV lepší černou, ale co 3D a crosstalk? V tom je asi Samsung lepší a navíc potřebuji troje brýle a ty by u Panasonic stály skoro 6000. A ještě jsem něco četl o blikání Panasonic nebo ty nové už mají vyšší frekvenci? Mám trochu poškozenou krabici a odlepené všechny nálepky z TV, tak mi asi něco odečtou nebo ne?:)[/QUOTE]

V Datartu a Electrowordu měli 3D brýle Panasonic pro modely 2012 za 1350,-

Nevim kdy jim končí akce.
cujou2 (106)|27.1.2013 09:06
Tak. Samsung vráceny (peníze snad přijdou :) )
No nicméně, narazil jsem na 50UT50 v alze vracena do 14 dni za 15 000kc. 100% funkční a vztahuje se záruka na vrácení 14 dni. Nebo tedy mužu vzít 50ST50 za 21 000kc. Tu UT50 jsem v patek objednal. Ale ted mi to pořád vrtá hlavou jestli jsem nemel připlatit na tu ST50.. ST60 budou az za 2-3 měsíce a navíc ta cena..... myslíte že ještě ceny ST50 mohou spadnout. Nebo tak má cenu 6000kc připlatit si za ST50 když mám v obýváku stejně tmu? Pak jsem ale četl že ST50 má lepší 3D obraz. Jestli jo tak bych šel do ni..... Díky, a sorry že jsem tak nerozhodny :)
Pavell007 (790)|28.1.2013 08:11
pokud ti to vrtá hlavou, tak jsi samozřejmě měl připlatit, mám to na sobě vyzkoušený-obvyklým mým výstupem z této situace bývá pak prodej toho původního levnějšího se ztrátou a koupě toho dražšího, čili ve výsledku mě to stojí víc :) Taky je ještě otázka, proč tu UT50 někdo vrátil, že jo....
cujou2 (106)|29.1.2013 14:59
Máš recht :) koupil jsem nakonec 55ST50 :). Za 28 490 v alze diky slevy 5% co mi nedavno poslali. Jinak penize z mallu za samsung prisly za 3dny na účet, to jsem zíral tedy. A vrátili mi plnou cenu i když jsem měl poničeny obal a všechny slidy odlepene. Tv mi přivezou už zítra nebo pozítří. Snad ta jejich přepravní společnost ví že se nesmí překlápět atd. :). Jsem zvědav na rozdíl oproti Samsungu... bryle mam 4x samsung ale jedny panasonic koupím :).
bavorak (1494)|29.1.2013 18:25
no cierna bude na 100% lepsia, lebo porovnavas neporovnatelne. K ST50 je k zrovnaniu E6500 a aj ta ma o malinko horsiu ciernu. Len aby si nedojel nakoniec na blikanie Panasoniku. Samo, ti to neprajem !!!
Pavell007 (790)|29.1.2013 20:27
cujou2- jo mně z Mallu taky přišly prachy za pár dní a plná cena-to je dobrý pro příště vědět, že se necukaj.... Jinak gratuluji k tv, pokud ti to sedne, tak si za pár týdnů pogratuluješ k tomu, žes na sebe nebyl škrt, uvidíš :)
cujou2 (106)|1.2.2013 08:32
Tak. 55ST50 je doma.
První dojmy. Není o moc větší než jsem předpokládal. Složení TV mají o něco lépe vyřešené. Po naladění všech programů jsem si hned všiml že TV programy nova ct 1 atd. vypadají lépe. Povypínal jsem v nastavení různe funkce atd. Chtěl jsem nastavit obraz podle zahr. recenzi ale mají tam docela rozdílné položky. Třeba nikde nemůžu najít black level. Nebo kontrast mi jde max nastavit na 60 (všude jinde maji od 0-100) Ještě jsem se nedíval na 1080p film ale chvíli jsem tam pustil 1080p U2 koncert a nádhera. Černá je lepší.
No ale z jedné věci jsem dost zklamaný a to je 3D Crosstalk. Nevím ale Já to zdvojení u HUGO 3D viděl snad permanentně. Když jsem nastavil 120Hz režim 3D tak byl crosstalk pořád a když 100hz tak je to lepší, ale nevím nevím tedy. V recenzich jsem četl že crosstalk téměř neexistuje atd. Muže to byt tím že mám brýle Samsung?? Nebo že to TV nějak nedává (jako že by pomohlo mmc?) Nejde to nějak zkalibrovat? Jo a Černá ve 3D neni Černá ale šedá ( přesný opak u Samsung Tv tam se mi ve 3D Černá jevila lepší. ) Takže to jsou moje prvotní poznatky.....
Pavell007 (790)|1.2.2013 09:52
Black level nikde není-nastav si kontrast tak 43-46, jas nechej na 0, gammu dej na 2,4, ifc se mi osvědčilo na min. Ty jiný hodnoty jsou asi z USA verze.
Erik Masters (121)|1.2.2013 10:34
cujou2:
Vsak cierna stmavne ked su aktivne okuliare.
A crosstalk bol v recenziach kritizovany napr. na CNETe.
cujou2 (106)|1.2.2013 11:27
No trochu se tam o crosstalk mluvilo, ale ne že je téměř pořád.....( tady zase pisou super 3D http://reviews.plasmatvbuyingguide.com/panasonic-plasma-tv/panasonic-tcp55st50.html )
No a brýle Mám aktivní Samsung a prostě to nezčerná je to šíleně šedé ( na avs foru to taky někdo psal)
Já Vam nevím dal jsem do toho 10 tis. navíc a nemám z toho nejlepší pocit, hlavně kvůli tomu 3D obrazu. No a multimediální centrum nebo brýle panasonic by tomu tedy nepomohly?
Jinak ty hodnoty jsou US my to tu máme opravdu jinak.
Ale jak řikám viděl jsem zatím jeden 3D film a asi 2-3 jen tak letmo (válka bohů - tam se mi zdá že to bylo kapku lepší ale i tak... a lichtmond 2 a všechny kruhové části zdvojeny atd....)
Není to třeba vada?
Pavell007 (790)|1.2.2013 11:32
tak při 3d ta černá samozřejmě není taková jako při 2d, ale zase šíleně šedý to taky není...
Erik Masters (121)|1.2.2013 12:06
cujou2:
Podstatny je 2D obraz,navyse kedze si kupoval premiovu znacku,velkost a mainstream radu tych 10tis navyse nieje az tak vela.
3D je nedotiahnuta gycovina na kazdej telke.
Inak ak ozaj nemas ziadnu zmenu v ciernej s okuliarmi tak je to potom riadna blitka.
Pri Panasonic okuliaroch to viditelne stmavne,navyse nevyzeraju ako by boli kupene na kolotoci.
cujou2 (106)|1.2.2013 14:03
No ono to viditelně ztmavne i u těch Samsung brýlí jen jsem čekal že ta šedá zčerná více. Jak říkám u Samsungu bylo 3D Lepší, méně zdvojení a černější černá. Tam to právě bylo krasně vidět jak po nasazení brýlí byla šedá černou. Možná si ještě musím pohrát s gamou atd. a zkusit ty Panasonic brýle (i když moc nevěřím že to bude lepší)
No moc se mi ji nechce zase vracet... :D
bavorak (1494)|1.2.2013 14:10
bryle nemusis menit, je to uplne rovnake, vyskusane. Ina je len ergonomia bryli Panasonik, su ozaj lepsie, ale aj drahsie. Inak oboje bryli som mal pozicane a ziadne si nekupim, lebo ma 3D neoslovilo. Ale je pravda ze ziadny krostalk tam nebol .... a von z telky to liezlo :-)
cujou2 (106)|4.2.2013 09:37
Tak ja Vám nevím.
Tu černou atd. bych v tom 3D překousl(nastavením jsem ji dostal na přijatelnou úroveň ale na Samsung to nemá) ale to neustále zdvojováni obrazu mne začíná sr..
TV za 30 000kc a 3D skoro nepoužitelne :(. U těch animáku je to lepší ale vždy když je okraj postavy nebo čehokoliv tmavý tak se zdvoji.
Zkusil jsem napsat přímo na panasonic.cz mají tam napsáno že dělají servis doma zdarma. Jak říkám vracet se mi ji nechce ale jestli to 3D nějak nevypiluji tak nejspíš ji vrátím a koupim Samsung PS60E6500, černou snad lepší bude mit než nižší e550...
No ale pak je problém jak TV dostat zpátky do alzy. Měl jsem dopravu zdarma a do auta mi už minule tak tak vlezla 51 Samsung. No položit to obrazovkou nahoru?
bavorak (1494)|4.2.2013 10:41
podla toho co pises, tak asi bude pre teba ta 6500-ka najlepsia. Ak ti to vadi uz teraz tak ju vrat, kym mozes, iba ta to bude neskor viac srat. Ved jedna doprava ta nezruinuje, alebo ako pisali uz niektori, viezli to uz aj nalezato opatrne. Ja by som to ale radsej viezol na stojaka, ale ani u dopravcu to nemas iste tak ze .....
Pavell007 (790)|4.2.2013 10:59
...na druhou stranu když si uvědomím, že i když jsem byl zpočátku taky 3D nadšenec, tak nyní po roce s 3D televizí si to pustím asi tak jednou za měsíc....
cujou2 (106)|4.2.2013 13:02
To Pavell007:
No jestli to máš zdvojené jako já, tak to se ani moc nedivim :).
Zkus stáhnout 3D Hugo (je to film o ničem , ale nejvíce tam je vidět zdvojení).
Jde mi právě o to jestli to zdvojují všechny ST50ky nebo pouze moje. Jak nastavím těch 100Hz tak se to zas seká no a stejně tam ten crosstalk i tak je....
Jinak alzu mam právě 5km od domu ale zkusim raději sehnat větší auto (jestli ji vrátím) no přijdu ale o tu slevu 5% :D.
Erik Masters (121)|4.2.2013 14:45
cujou2:
Pozeral si ty vobec nejaky BluRay na tej telke?
V uplnej tme sa jednoducho na ST50/VT50 nic nechyta,tak aby si potom toho nelutoval,kedze z 3D skor ci neskor vytriezvies.

Navyse podla 3D ripu je blbost hodnotit 3D+v telke mas nastavenie na obmedzenie crosstalku.
cujou2 (106)|4.2.2013 15:07
Nemám bluray přístroj. Dívam se na mkv sbs od 8-16gb a tak samo jsem to spouštěl na Samsungu kde ten crosstalk byl párkrát za celý film, takže myslím že to mohu takhle srovnávat ne? Jinak to nastavení tam je. Ale to bych mohl mít ovladač v ruce nonstop protože chvíli to chce +3 za chvíli -3 pak zas +2 tak to bych tam mohl přehazovat po celý film.
Proto jsem se tady ptal jestli by pomoholo nové mmc přes který bych to přehrával (Hugo se chvilkama sekal v TV).
Jinak právě vím že ta černá je super proto se mi moc do té výměny nechce ale filmy v 3D mě v kině moc neoslovily, ale potom na tom Samsungu se nám s přítelkyni ten obraz ve 3D Hodně líbil(byl o dost lepší než 2D) ..... možná kdybych to prave neviděl na tom samsungu tak bych to tady ani neřešil, ale takhle....
Pavell007 (790)|4.2.2013 17:42
cujou2- no já měl rok 3D lcd Samsunga, chvilku jsem byl z toho nadšenej, ale po pár filmech mě to přešlo-počítám, že takhle to bude mít většina lidí, takže pro mě osobně po téhle zkušenosti mi přijde zbytečné řešit výběr televize z hlediska kvality 3D-stejně nejspíš 90 procent času budeš oceňovat/neoceňovat kvalitu obrazu v 2D. Co jsem si všimnul na mé 50ST, tak crosstalk tam je o něco více než na tom samsungu, ale zase ne o tolik, že by mi to na ten jeden film za měsíc vadilo... 3D je stejně jen pro návštěvy :)
Zkusím stáhnout toho Huga-já mám brýle samsung i ty lepší panasonic, tak to zkusím porovnat...
Heartwork (2358)|4.2.2013 18:31
[QUOTE=Pavell007;444238]3D je stejně jen pro návštěvy :)
[/QUOTE]

A to pouze v případě, že se jedná o návštěvu nevítanou.
3D... je technologie nedotažená a zdraví škodlivá. 9-)
cujou2 (106)|5.2.2013 16:31
Tak jsme se tedy rozhodli že si ji necháme.
Pro maximální omezení crosstalk je nutno nastavit oněch 100hz a aby se obraz nesekal tak IFC na střední a jsem spokojen.
Ještě tedy potřebuji mmc. Nevím jestli mám založit nové téma v příslušné sekci....? Požadavky aby to přehrálo vše :). Tedy bluray iso a mkv ve velkých bitrate. No a ideální by bylo kdyby uměl stáhnout automaticky titulky tak jako bsplayer na Pc. Ty mmc s androidem asi umi všechny stahovat z torrentu? A třeba z uloz.to? Vím už jsem trochu off topic :)