Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Resetovanie naladenych stanic ( PHILIPS+CAM od UPC )

Karol_74 (41)|16.1.2013 19:07
Dobry den,
Pouzivam CA modul od UPC v tv PHILIPS 40PFL5606H/58. Tato kombinacia isla tak 8 mesiacov bez najmensich problemov. Pred 3 tyzdnami sa vsak zacali po vypnuti tv naladene stanice stracat. Teraz vzdy ked zapnem telku musim dat vsetko nanovo ladit lebo tv vypise oznam ze ziadny kanal nie je naladeny. Ide to na nervy lebo ladenie trva cca 30 minut.
Najprv som to riesil tak ze som bol dat preskusat CA modul do UPC. Tam tvrdia ze je v poriadku a mam reklamovat telku. Tak som skusil reklamacku tv ale tam ho len diagnostikovali a skonstatovali ze tv je v poriadku a viac ich nezaujimam. Technicka podpora PHILIPSu na moje maili sa neobtazuje ani reagovat. Tak skusim poprosit o nejaku radu tu na foru, mozno sa tu uz niekto s podobnym problemom stretol. Za kazdu radu dakujem.
KamilZ (10277)|16.1.2013 19:26
Máš prakticky asi jedninou šanci, co by mohlo zabrat (pokud jsi ještě nezkoušel) - tovární reset a kompletní nové ladění. CA modulem by to být nemělo, ten má vliv na dekódování, ne na to, co naladíš. Ověř to tak, že to zkusíš naladit bez něj, jestli se to také ztratí. Neprovedla se Ti automatická aktualizace firmware v TV?
Karol_74 (41)|16.1.2013 19:39
Reset som uz skusal niekolkokrat...To ladenie bez modulu som uz skusal. Vsetko naladi tak ako s nim len platene programi nejdu zobrazit, su kodovane. Aj bez modulu sa vsak stanice stratia...Este skusim ist do UPC sa popytat ci nieco nemenili na sieti ale to by s tym hadam nemalo mat nic. Firmware nahodil servis ten najnovsi....samozrejme ze to nepomohlo. Ako mam telku reklamovat ked servis tvrdi ze je ok?
Ivo Mašek (10205)|16.1.2013 20:18
V ČR šíří UPC i DVB-T. Jestli i na Slovensku, to nevím. Ale pokud ano, tak to tam musíš naladit. Ale musíš to té TV dát vědět přes dálové ovládání
Karol_74 (41)|18.1.2013 07:31
Na Slovensku DVB-T UPC nesiri, aspon nie tu v Ziline. Ale poziciam si antenu na DVB-T a naladim to priamo zo vzduchu. Pokial sa aj takto stanice znova po vypnuti TV zmazu je to jasne a telku im znovu zanesiem do servisu.
Kinimod7 (2)|18.1.2013 20:27
Po třičtvrtě roce co mám televizi se začaly ztrácet programy. Koukám např. na program 64 z ničeho nic to samo skočí na první program a začne mazání až do konce. Opakuje se to asi už týden. Teď když se programy začnou vymazávat, hned dávám opakovanou instalaci kanálů, Do vypnutí televize se nic neděje, ale jakmile ji opět zapnu začne to nanovo.
Nic nevyřešila ani aktualizace firmware.
Mám UPC a používám CA modul. Zkoušel jsem restartovat modem, vytahovat CA modul atd., ale nic nepomáhá.

Televize Philips 40pfl5606h

Kde je problém? Děkuji za případné rady.

[HL]mod: přesunuto, zřejmě to bude stejný problém....[/HL]
Karol_74 (41)|19.1.2013 09:11
Vitaj v klube PHILIPS :D To iste robi aj moja bedna...KamilZ mas pravdu, je to rovnaky problem. Kinimod7 asi nam len ostava cakat na lepsi firmware...hadam ho niekedy vydaju. Mne sa zda ze posledna verzia firmwaru kde som nemal tieto problemy bola 2.08. Upgradoval som ale na vyssiu verziu kvoli problemom s HDMI portami ( blbla obnovovacia frekvencia pri prehravani bluray diskov ). Stracanie UPC kanalov riesila verzia 2.24...ale len v Holandsku. Skusal som preto instalovat kanaly pod volbou Holandsko ale nepodarilo sa mi to. Je tam sice priama volba na operatora UPC ale tv pyta ID siete a tu mi UPC Slovensko nechce dat a bez nej sa instalacka zastavi. Ak by si to nejako vyriesil daj prosim ta vediet lebo mna uz to ladenie stale dookola nebavi.
Karol_74 (41)|15.2.2013 10:56
Tak ze trpezlivost mi dosla...telka poputovala znova do servisu.
Retiree (659)|15.2.2013 11:28
Podle popisu problému si troufám tvrdit, že se jedná o závadu televizoru (paměť naladěných kanálů). Sice neznám ani blokové zapojení moderních tv, ale závada je typická... a bude vyžadovat dílenskou opravu. Se zdrojem signálu ani s CA modulem zcela jistě nesouvisí.
Kinimod7 (2)|16.2.2013 17:20
Problém se asi sám vyřešil. Programy už se nemažou. Já sám jsem s tím nic nedělal takže netuším, kde byl problém.
Karol_74 držim palce se servisem.
Karol_74 (41)|28.2.2013 19:23
Tak nakoniec pomohla vymena zakladnej dosky televizora. Telka uz tyzden slape bez problemov...dufam ze jej to vydrzi aspon 5 rokov :) Nova doska je uz od TPV...hadam bude mat dlhsiu zivotnost ako ta povodna Philipsacka...
Karol_74 (41)|1.3.2013 16:24
Tak tak, davno su prec casy ked sa menila konkretna chybna suciastka. Cele je to robene ako Lego. Problem je ze ked sa takato porucha vyskytne po zaruke tak sa to uz ani pomaly neoplati dat opravit. Pre vyrobcu to je urcite fajn, ale pre mna ako uzivatela urcite nie. Teda aspon ja neplanujem menit telku kazde dva roky. No uz som olutoval ze som si zasa nekupil japonca. Na tych som mal stastnejsiu ruku, vydrzali 5 rokov v pohode...
Pavel_tempx2 (829)|1.3.2013 23:05
Philips má neotřesnější SW na ovládání ;) nechápu kdo takovou blbost vymýšlel, dokonce jsem viděl i nějaké SHARPky s podobným SW od Philipsu...zlatý Samsung, LG nebo Panasonic