Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): problém se zapojením TV/anténa/set-top box

Neregistrovaný (0)|13.1.2013 21:47
Tazatel: RadimOstruszka

Znění dotazu: Zdravím,
chtěl bych se zeptat na pár věcí, jelikož televizní technice skoro vůbec nerozumím. Nastěhoval jsem se do bytu kde jsou dvě anténní přípojky. Mám dvě televize, na jedné je již zabudovaný DVB-T (Sharp LC-32SH7E-BK ----> http://lcd-televize.heureka.cz/sharp-lc-32sh7e/), takže digitální příjem by měl být vpohodě, akorát když na ní chci naladit programy vždy se naladí jen některé a vždy jen v různém množství podle toho, jak zahýbu kabelem (nevím či je v zásuvce nějaký špatný signál nebo je to starým kabelem? Máte nějaké tipy, co s tím dělat?). Když procházím kolem této naladěné televize, vždy začne skákat obraz, popř. když přisunu nějaký jiný kabel např. z důvodu pouštění filmů z notebooku, tak se tv začne sekat a měnit barvy na zelenou. Nevíte čím to může být? Další problém je v tom, že jsem koupil nový kabel, který má na sobě napsáno 90db a když ho zapojím, nelze naladit nic a chytá nulový signál (u zdířky - přípojení antény k televizi je napsáno 75 ohmů), to jsem asi koupil špatný kabel že? Dále vlastním druhou televizi, jež je starší tak 5 let (Samsung LE26R51B S -----> http://www.scribd.com/doc/35337569/Samsung-LE26R51B) a nemá DVB-T, takže neumí přehodit digitální signál na analogový (jak jsem snad dobře pochopil). Televize chytá tedy jen starý analogový příjem s nějakými 8-mi programy. Proto mám k tomu tento stroj/set-top box : MC2200HDCI-USB (http://www.mascom.cz/sat/_2200_2201/Navod_obsluha_MC2200_2201.pdf), který se mi nedaří zprovoznit. Prvně jsem si koupil špatný kabel (příjem šel z TV/R přípojky jen z R do Mascomu, což bylo špatně, tak jsem si koupil redukci, aby to šlo z TV do Mascomu...) a zapojil následně Scart. Mám od výroby již Skylink modul, ale nemám smart kartu. Mascom mi chytá signál, ale nemůže mi vyhledat programy. Jde mi o to, že chci pouštět jen základní státní programy, které by měly být zdarma. Ptám se proto, zda je nutné si pořizovat i smart kartu, jež se vkládá do modulu? Nejde to nějak jinak naladit, např. jak u mé první tv Sharp zdarma? Pořád mi to píše, že nelze naladit žádný program, přitom když jsem zkoušel vyměnit samsung tv za sharp tv, tak jsem zde vpohodě naladil 20 programů a to s plným signálem. Předem se omlouvám, zda jsou tyto dotazy banální, ale opravdu jsem již ztracen a nevím co mám dělat. Moc Vám děkuji za případné dotazy.
OstruszkaRadim (0)|13.1.2013 21:51
Ještě jsem zapomněl dodat, že když jsem zapojil 90db kabel do přípojky a pak do televize Samsung (bez set-top boxu Mascom), tak jela vpohodě (ale chytala jen analogový signál, protože nemá DVB-T, takže je to možná tímhle, nevím) :O.
bastlir (3245)|13.1.2013 23:19
Nooo nazdar! 9-)
Takže, TV kabely nekupuji, nýbrž si je vyrábím, protože ty kupované bývají nekvalitní. Soudě dle tvého popisu, tomu tak i je a myslím, že problém bude v konektorech.
Pokud máš doma účastnickou anténní zásuvku, ke které se připojuješ, téměř s jistotou si dovoluji předpokládat, že z ní poleze analogový signál, který vznikl konverzí digitálního. Pokud v STA nejsou nějaké kanálově selektivní prvky, pak bys s pořádným kabelem měl naladit celou nabídku kanálů pozemního vysílání.
Avšak smartkarta s tímto zatím nijak nesouvisí.
Pokud jsem nic nepřehlédl, Mascom je (pokud to není combo) satelitní přijímač, kde smartkarta je sice zásadní, ale bez instalace paraboly nic nechytíš.
Ale zkrátím to ... raději si na to někoho pozvi.
RadimOstruszka (0)|16.1.2013 07:50
Díky za info. Ještě bych se chtěl zeptat na jednu banální věc, kde se takové věci řeší? Byl jsem slyšen, že státní programy jsou zdarma a podle zákona by to mělo v paneláku fungovat správně, takže by to měl někdo zdarma i opravovat? Nebo koho si mám zavolat na revizi? Mám se ptát domovníka, který se stará o barák? Nebo zavolat do Skylinku? Kam se obrátit ať mě to stojí co nejméně? Moc děkuji za odpověď.
interfernet422 (1575)|16.1.2013 10:07
Zjisti si u někoho v baráku jak je u vás TV řešena a jak oni mají naladěno na TV programy. Tu druhou TV nemůžeš připojovat do druhé zdířky, ta je pro radio a v zásuvce je filtr, který ti do ní nepustí TV signál. To se pokoušíš marně. Potřebuješ rozbočovač na ten TV výstup, abys mohl provozovat dvě TV. Kabely si určitě nevyráběj, kup v nějaké specializované prodejně, nejsi bastlíř. Jestli chceš satelit, tak ti nezbude než si pořídit parabolu, tady zase pozor na to, zda-li vlastník nemovitosti, nebo družstvo povoluje monžáž na stěnu domu. Pokud máš balkon směrem na jih, tak by to nemusel být problém. Kdybyste měli sat signál v rozvodu, tak by tam byly 3 zdířky.

[ATTACH=CONFIG]21318[/ATTACH]
DSE806011_big.jpg