Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

"Zčernání obrazovky"

Nalim2 (2)|13.1.2013 11:01
Zdravím zdejší odborníky!
Měl bych takovýto dotaz. Mám Tv Philips 32 PFL 7433D spojenou satelitem Technisat Digit HD8S. Již delší dobu se mi nepravidelně objevuje zčernání celé obrazovky asi tak na 1-2 sekundy ( prostě se obraz ztratí, ale zvuk jde nadále normálně) a opět to normálně naskočí po 1-2 sekundách zpět. Dělají to víceméně všechny kanály, bez rozlišení HD nebo SD. Někdy se tak stane třeba 2x za 5 hodin provozu TV, někdy i 2x za minutu - je to opravdu nepředvídatelné. Vyměnil jsem kabel HDMI, prohodil satelity i s kartou a takto mi vyšlo, že bude závada v TV (na jiné TV to nedělá...). Chtěl jsem se optat, zda-li někdo zde nemá zkušenosti s tímto "fenoménem" popřípadě co bych mohl ještě udělat pro odstranění tohoto jevu. (kromě servisu - samozřejmě). Díky moc.
Retiree (659)|13.1.2013 11:43
Zjevně závada podstvícení displeje. Ovšem nepravidelsně se vyskytující závada se obvykle obtížněji diagnostikuje (záleží taky na úrovni servisu), takže bych ještě počkal s opravou, dokud se závada neprojeví jednoznačně nebo alespoň výrazněji. Možná kecám a jde o závadu typickou pro daný typ...
Nalim2 (2)|13.1.2013 11:58
OK. Díky za reakci. Projevuje se to víceméně stále ve stejné intenzitě už více jak rok - jak říkám někdy častěji, někdy třeba za celý večer 1x.
Retiree (659)|13.1.2013 13:40
Jenom upozorňuju, já jsem naprostý laik, opravou tv jsem se nikdy neživil. Počkej ještě na vyjádření někoho fundovanějšího, zkus pohledat i tady http://www.ebastlirna.cz/modules.php?name=Forums
bastlir (3245)|13.1.2013 14:23
Myslím, že není na co čekat. Dej to do servisu. Tady ti v tomto stejně nikdo neporadí tak, aby sis to opravil sám. Ze zkušeností z jiného zařízení bych hádal, že to je závada zdroje.