Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Který OGG kodek použít ?!?

juppiter (73)|2.5.2005 19:37
Který OGG kodek použít ?!?
který dává nejlepší výsledky?
je nějaký rozdíl (v Exact Audio Copy!) v použití (při kompresi do MP3) Lame.exe a Lame.dll ?!?
existuje podobné 'dilema' i v případě OGG ?

děkuji

v případě že 'TO UŽ TU PREDSA BOLO'
odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte odpusťte
clee (6592)|2.5.2005 19:42
vorbis
juppiter (73)|2.5.2005 21:48
tím je určeno zcela jednoznačně vše ?!?
Miuvek (858)|2.5.2005 22:35
juppiter: jestli tomu dobře rozumím, tak lame.dll obsahuje vlastní engine, čili to nejpodstatnější pro výsledný zvuk. lame.exe je aplikace pracující v režimu příkazové řádky, která přijímá vstupy od uživatele a komunikuje s lame.dll
Takže jestli máš někde jenom lame.dll (jako např v CDex nebo BeSweet), znamená to, že daná aplikace, která využívá lame, se přímo "domluví" s tím .dll, takže nepotřebuje lame.exe. Na zvuk to nemá vliv.
juppiter (73)|3.5.2005 19:37
já mám zkušenost pouze s EAC, a tam to vypadá tak, že EAC je (ZDÁ SE) spokojen i s přítomností pouze Lame.EXE.V momentě přidání (do adr.EAC) Lame.DLL, dojde ke změně (?!?) (resp.objeví se tam nové) přístupných menu - takže na mě to dělá dojem BUĎ, ANEBO (?!?). Jen nevím, co je lepší.
Jo a taky se mě ještě nepodařilo dosáhnout v EAC výsledku CBR - můžu nastavovat co chci, vždy je to VBR (?!?)

díky
Miuvek (858)|3.5.2005 22:23
nj, možná jsem myslel blbě...
v každém případě lame.exe je aplikace pro příkazovou řádku a nebo prstřednictvím nějakého front-end (čili grafického rozhraní), který ty parametry pro lame.exe vygeneruje na základě toho, co přes něj myšoidně zadáš.
Já např pro samotné enkódování používám RazorLame.
Gambit (54)|5.5.2005 07:51
[quote=Miuvek]juppiter: jestli tomu dobře rozumím, tak lame.dll obsahuje vlastní engine, čili to nejpodstatnější pro výsledný zvuk. lame.exe je aplikace pracující v režimu příkazové řádky, která přijímá vstupy od uživatele a komunikuje s lame.dll
Takže jestli máš někde jenom lame.dll (jako např v CDex nebo BeSweet), znamená to, že daná aplikace, která využívá lame, se přímo "domluví" s tím .dll, takže nepotřebuje lame.exe. Na zvuk to nemá vliv.[/quote]

Boze moj, kde na tie blbosti chodite...