Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 2 z 2

Téma: Koupit Xtrend ET-9500 HD nebo VU+Ultimo???

Nováček
    Registrace
    Jan 2013

Zdravím fundované odborníky, ale také i laiky – samouky, nadšence. Hodlám zakoupit Xtrend ET-9500 HD nebo VU+Ultimo. Poprosil bych výhradně majitele těchto mašinek o postřehy z praxe - jak pozitiva, tak samozřejmě i negativa. Nic není dokonalé, tudíž vychvalovat tu či onu značku jen proto, že ji mám doma, mi přijde trochu laciné. Proto věřím, že mi poradíte férově a pokud možno, aspoň trochu objektivně.

Všechny ostatní majitele jiných značek poprosím o nerozvíjení debat jako např. porovnávání se stroji jiných značek. Nepochybuji, že Vaše stroje jsou rozhodně také kvalitní, luxusní, drahé a komfortnější než výše uvedené a že byste nikdy neměnili, ale vlákno by pak bylo nepřehledné, četli bychom různé hádky příznivců „svých“ značek, a o tom to přece není.

Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Každý proto máme na mašinku různé požadavky.

Mé jsou tyto:

1. Co nejkvalitnější obraz (co jiného by na prvním místě mělo být, že?) Výstup 1080p by byl asi fajn, i když rozdíl mezi 1080i a 1080p osobně nepozoruji (Vu+Ultimo ho právě nemá).

………..pak dlouho nic (to jen proto, abych vyzdvihnul obraz od ostatních funkcí)

2. Bezchybný provoz přes CAM Irdeto Smit CI+ s kartou Skylink Irdeto (viz foto) a s polohovacím zařízením SG-2100. Parabolu mám klasiku 80 cm.

3. Bohaté síťové funkce (čím více, tím lepé, jsem „hračička“) – např. v obýváku sledovat jeden prgm., na ntb druhý, v pokoji na PC třetí (samo, že min. 3 osoby; já sám přebíhat nebudu ); nebo sledovat přes domácí síť program, i když je stroj ve standby (u některých strojů to lze), různé pluginy, nastavování stroje přes síť, podpora Android telefonu atd. atd.

4. HbbTV – teď možná ještě k nepoužití, ale myslím do budoucna. A co 2 roky si nové mašinky nekupuji.

5. Možnost vyměnitelných tunerů. Opět směr budoucnost – např. výměna za nefunkční nebo novější-kvalitnější; zakoupení DVB-T2 jakožto „záložní“ alternativa k DVB-S2 (jasně, vím, že velmi nouzová alternativa vzhledem k nabídce přes satelit) atd. atd.

6. Bohaté možnosti v nastavení seskupovaní programů do favoritních skupin, třídění apod.

A co mě vůbec nezajímá:

7. Možnost funkce EPG a nahrávání na externí disk přímo z TV mám i nyní a nepoužívám to, proto komfort tímto směrem nepožaduji (jako je např. současné nahrávání čtyř prgm. a sledování dalších dvou, možnost nekódovaného nahrávání atd.)

8. Přehrávání čehokoliv z NAS (MKV, AVI, jpg aj.). To řeším přes síťový přehrávač OPPO.

Předem všem děkuji.
    Připojené obrázky Připojené obrázky Klikněte na náhled pro zobrazení v plné velikosti 
Název: IMAG0123.jpg 
Zobrazení: 224 
Velikost: 801.4 KB 
ID: 21255  
    Naposledy upraveno uživatelem Liborka74: 11-01-2013 v 21:16
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele jarino1978
    Registrace
    Jul 2007
    Odpovídat lze po přihlášení

Podobná témata

1. X trend et6500/9500