Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jak na vlastní DD5.1?

bufus (37)|2.5.2005 13:55
čau všem,
mám polohluchýho kamaráda a chcem mu upravit zvuk ve vlastním videu do 5.1, v čem smíchám jednotlivé zvukové stopy? díky!
stayman (12393)|2.5.2005 14:13
Uz ich mas?
bufus (37)|2.5.2005 14:20
mám 3 stopy pro jedno video vyexportované do jednotlivých wavů z videoeditoru... jedna stopa obsahuje dodatečný mluvený komentář, druhá doprovodnou muziku a třetí originální zvuky z nahrávky (chůze,vítr,rámus :-) atp.) a chtěl bych je rozhodit do jednotlivých beden (nejen left/right, ale i front/rear a center) aby si mohl na svém DVD přehrávači zesílit stopy dle vlastní potřeby. nemám případně problem udělat z toho 5 mono stop... díky!
stayman (12393)|2.5.2005 14:23
Tak otvaraj Vegas, ale chytro!!!
bufus (37)|2.5.2005 14:28
s demo Vegasu jsem se chvíli pral, i s Acidem, ale nemůžu uložit 5.1surround stopu jako AC3 because requested feature is unlocked, ale nikde tam nenacházím možnost jak AC3 encoder plug-in odemknout, "stačil" by jakýkoliv "primitivní" audio sw, spojím to s videem až při autorizaci, jestli to není naivní požadavek :-)
stayman (12393)|2.5.2005 15:09
No kebyze namiesto toho Acidu nainstalujes Architect a aj si ho kupis, tak by ti to slo :-D , ale vidim, ze tebe staci BeSweet :-(
Modena (1706)|2.5.2005 19:06
[quote]jestli to není naivní požadavek [/quote]

Doporučil bych Ti SoftEncode - je jednoduchej a *.ac3 dělá kvalitně. B-) Mám s ním dobré zkušennosti.
Totéž dokáže přímo ve střihovém prostředí Adobe Premiere Pro s pluginem od Minnetonka - SurCode DD 5.1 !

Na authoringovém softu to potom připojíš k videu a pálíš. Je celkem jedno, jestli použiješ profesionální (Adobe Encore 1.5, . . .), nebo poloprofesionální :-E (DVD Architect, Ulead Video studio, . . .) ! Dokázat by to měla většina z těch běžných . . . :-)
stayman (12393)|2.5.2005 19:17
:-E
bufus (37)|3.5.2005 08:58
tak díky za snahu, ale do cíle jsem se zatím nedokopal... v BeSweetu neumím nastavit jednotlivé stopy do ac3, softencode jsem zatím nezkoušel, našel jsem jen demo, ne trial, ale díky!
stayman (12393)|3.5.2005 11:17
Mas moznosti, len ty chces stale nieco ine! Navody na BeSweet su na nete, pouzi http://www.google.com
bufus (37)|3.5.2005 13:39
to vím a hledám a čtu cotode:-) ale v besweetu to sice umím převést do ac3 ale ne podle mých požadavků, aby jedna stopa hrála v tý a tý bedně druhá tamhle atd... softencode vypadá že přesně plní mé požadavky, ale zatím jsem nenašel trial, jen demo a tam si to nemůžu ani poslechnout natož uložit:-) ale to si najdu sám... ještě jednou dík!
stayman (12393)|3.5.2005 15:14
Vegas nie je problem spojazdnit, takisto SoftEncode som nevidel na nete bez *.nfo suboru, kde mas instrukcie pre instalaciu a v neposlednom rade je dolezite mat tie subory spravne editovane/z mixovane, co ti poskytne (a aj do toho vystupu AC3) samotny Vegas.
Modena (1706)|3.5.2005 15:22
[quote]to vím a hledám a čtu cotode:-) ale v besweetu to sice umím převést do ac3 ale ne podle mých požadavků, aby jedna stopa hrála v tý a tý bedně druhá tamhle atd... softencode vypadá že přesně plní mé požadavky, ale zatím jsem nenašel trial, jen demo a tam si to nemůžu ani poslechnout natož uložit:-) ale to si najdu sám... ještě jednou dík![/quote]

Máš to v SZ ! :-)