Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televize s podporou IPTV bez set top boxu

chipoun (7)|10.1.2013 09:18
Zdravím,
budu si zřizovat internet a televizi od společnosti NETBOX, která používá protokol IGMPv2. Na počítači jde televize normálně rozjet, přes např. VLC player.

Chtěl bych se vyhnout tomu, abych měl novou televizi a u ní set top box s druhým ovladačem. Proto moje otázka zní. Existuje nějaká TV, do které bych připojil ethernet a v ní nastavil programy tak, aby jely, nebo je bohužel použití set top boxu nezbytností?

(V netboxu jsem se ptal, ale bohužel mi jen sdělili, že je nutné použití STB a negarantují že to půjde jinak, takže rada žádná)

D9ky
sanchez13 (1071)|10.1.2013 09:40
- teoreticky je mozne, ze by to slo v novsich TV pomocou nejakeho widgetu/aplikacie ak existuje. Ale vseobecny widget/aplikaciu na IPTV som ja osobne nevidel, len specializovane na konkretneho poskytovatela.

Lepsie riesenie asi bude ked sa namiesto STB poobzeras po MMC. Dost ich podporuje IPTV a okrem toho ti to umozni aj kopec inych veci napr bezproblemove prehravanie filmov z PC po LAN a pod.
Dalsia moznost je rozbehat si nejaky DLNA server, ktory to podporuje. To by si ale musel mat zapnute PC (alebo NAS) na ktorom bude bezat ten server vzdy ked chces pozerat TV...

Asi najlepsie bude poobzerat sa po MMC. Lubovolne MMC na baze XBMC by to malo zvladat (pokial sa to da rozbehat vo VLC, tak by to malo ist aj v XBMC). Pred kupou MMC si to otestovat mozes aj tak, ze si nainstalujes XBMC na PC a skusis v nom rozbehat tu IPTV.
KamilZ (10277)|10.1.2013 09:50
Něco dělá Samsung. Ale je to docela specifická oblast a každý provider to může mít udělané mírně podle sebe, takže to zřejmě nebude kompatibilní. Proto má prakticky také každý svůj stb. Protokol IGMPv2 je jen jedna věc skládačky, která řeší vlastní přenos. V současné době o žádné u nás dostupné TV nevím.

http://www.worldtvpc.com/blog/smart-tv-samsung-delivers-iptv-need-set-top-box/
http://www.teliasonera.com/en/newsroom/press-releases/2012/10993/teliasonera-and-samsung-launch-iptv-solution-for-smart-tv-eliminating-the-set-top-box/
Ivo Mašek (10205)|10.1.2013 11:53
Myslím si (jsem o tom přesvědčen), že nejlepším a do budoucna nejpraktičtějším řešením, je STB IPTV od poskytovatele teleizního příjmu.
chipoun (7)|10.1.2013 13:15
Děkuji všem za reakce. Bohužel jsem došel ke stejnému závěru jako Ivo Mašek. Takže holt bude nutno obsluhovat více zařízení. Nedá se nic dělat.
MILOSHKO (587)|27.3.2013 00:10
kludne to prehras v TV na SAMSUNGU cez widget nStreamPlayer
vsp (704)|28.3.2013 00:11
I z multicast adresy?


Sent using Tapatalk
Ivo Mašek (10205)|28.3.2013 07:21
Jestli si někdo myslíte, že ze zásuvky IPTV (což je inet zásuvka) si strčíte inetový kabel do TV a budete sledovat celou škálu televizních programů - tak to jste na omylu, vážení. To by mohli přestat vyrábět IPTV routery, jako zbytečnou věc a ušetřit pracovní sílu.

Bez podobných IPTV STB, jako jsou na obrázcích (tam je zobrazená Motorola), to prostě bude "drhnout". spíše to nebude vůbec
motorola1.jpg motorola2.jpg
MILOSHKO (587)|28.3.2013 07:44
[QUOTE=vsp;450822]I z multicast adresy?[/QUOTE] ano aj multicast

Ivo:cez router s podporou IGMP ., cez kabel by to malo slapat v pohode bez pouzitia IPTV STB (iba router-TV/+widget)
vsp (704)|28.3.2013 08:21
Ps: Jakysi multicast (ted nevim zda klient nebo server - pro streamovani obsahu ven) se myslim da vyrobit i z samsung tv (pres samy go)
MILOSHKO (587)|28.3.2013 09:27
rusi maju napr. web kde si staci vybrat playlist od svojho IPTV / ISP a prehrat priamo v TV pomocou widgetu bez dalsieho zariadenia http://smartel.pro/playlists/
vsp (704)|28.3.2013 21:22
Pekny, tak neco takoveho udelej pro cz content :-)
jelikoz ja tv uz nemam tak to nemohu vyzkouset :-)
kut (13)|17.10.2014 13:39
Ahoj , přijdou mi zapojit tv od netboxu chci se zeptat jestli jste to někdo rozběhl jak radí Miloshko.
raadqoo (3)|15.12.2014 17:27
Pozdravujem,
Moze mi prosim niekto pomôct? Mam smart UE40H5273, bývam v Nemecku, chcel by som online sledovat SK a CZ stanice, cez PC to prehra simple player no chcel by som to spraviť bez toho aby som mal zapnutý PC , MILOSHKO písal ze router, widget a TV a malo by to fičať...
Prosim napíšte mi nejaký simple návod pre laika?
Ďakujem
vivid.sk (11472)|15.12.2014 17:46
Kúp si antik box :)
raadqoo (3)|18.12.2014 17:51
Takze nstreamplayer ? A akým spôsobom to dostanem do TV?