Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): připojení TV v paneláku

Neregistrovaný (0)|8.1.2013 21:20
Tazatel: Honza

Znění dotazu: Jsem totální televizní analfabet, tudíž se předem omlouvám za triviální dotaz. Přestěhoval jsem se do nového bytu a při automatickém ladění mi televizor není schopen najít žádnou dostupnou stanici. Televizi mám připojenou jen přes klasický anténní(koaxiální) kabel...
V bytě jsou 2 anténní výstupy (předpokládám pozemní vysílání), tedy dohromady 4 díry - z toho použitelná jedna. Nebyl jsem si jistý jestli anténa vůbec funguje, ale dle sousedů je všechno v pořádku.
Set-top box snad pro takhle novou televizi nepotřebuju a vážně nemám tušení co jiného by mi ještě mohlo chybět.

Předem díky za všechny odpovědi.

Technika, které se dotaz týká: Panasonic TX-L42E5E
KamilZ (10277)|8.1.2013 21:28
Trochu vnes světla do Tvého popisu :-) : "při automatickém ladění mi televizor [HL]není schopen najít žádnou[/HL] dostupnou stanici" a "[HL]2 anténní výstupy[/HL] (předpokládám pozemní vysílání), tedy dohromady [HL]4 díry[/HL] - z toho [HL]použitelná jedna[/HL]". Znamená to, že z jednoho připojení něco naladíš? Co je to "anténní výstup"? Je to zásuvka na zdi? Pokud je to zásuvka se dvěma "dírami", tak pravděpodobně bude jedna na TV a druhá na rádio (v TV nic nenaladíš), ale tam by se Ti to nemělo podařit narvat. Varianta je ještě že to je DVB-S (satelit) s IEC konektorem, ale to se moc nedělá. Sousedi chytají pozemní vysílání? Nemají třeba satelit?
Neregistrovaný (0)|8.1.2013 21:47
Ano, 2 zásuvky (každá má 2 díry) - pouze do jedné z nich jde "nacpat" druhý konec anténního kabelu od televize. Satelit to nebude, údajně je v baráku jedna společná anténa pro všechny nájemníky(DVB-T?). Při funkci automatického ladění mi to vypíše hlášku "nenalezeny žádné stanice"...respektive čirou náhodou se mi podařilo tam na krátkou chvíli naladit nějaký polský kanál
(sotva srozumitelný a obraz byl šíleně zrnitý). Ted už nechytám ani ty poláky.
KamilZ (10277)|8.1.2013 22:00
[QUOTE=;440042]sotva srozumitelný a obraz byl šíleně zrnitý[/QUOTE]
Tak to zřejmě ladíš analog a ne digitální vysílání (DVB-T), tam nic zrnitého být nemůže.
jarino1978 (8045)|8.1.2013 22:08
[QUOTE=KamilZ;440047]Tak to zřejmě ladíš analog a ne digitální vysílání (DVB-T), tam nic zrnitého být nemůže.[/QUOTE]


Presne tak.
Neregistrovaný (0)|8.1.2013 22:11
Ten analog by vysvětloval proč to ze začátku šlo...DVB-T a DVB-C ale nenajde vůbec nic, nějaký tip co s tím?
jarino1978 (8045)|8.1.2013 22:14
pokiaľ v skutočnosti ladíš DVB-T/C a nič, tak je potom možné, že zásuvka nie je aktívna. Možno je u správcu nikde krabica, kde ťa na tvoju žiadosť pripojí. To fakt len hádam... Podobný "problém " som už riešil v rámci rodiny po telefóne ( :-)- ), kde hore uvedené, bola nakoniec pravda.
KamilZ (10277)|8.1.2013 22:27
Máš relativně malou TV, tak ji vezmi i s kabelem, přibal flašku a zkus to ladit u sousedů.
jarino1978 (8045)|8.1.2013 22:46
... si mi to teraz zobral z klávesnice... :-E

Zobrať k susedom ( + nejaká tá flaška na utuženie susedských vzťahov ), u susedov naladiť , dopratať domov, vyskúšať, pokiaľ OK, tak OK, pokiaľ nič, tak volať správcu káblovky...
THeBaNDiT (497)|8.1.2013 23:04
[OT]v prvom okamihu mi prebehlo hlavou, naco mu bude USB flashka :D (sorry za OT)[OT]
Ivo Mašek (10205)|9.1.2013 19:56
Pokud je to zásuvka DVB-C, tak si tu službu budeš muset objednat a zaplatit. Technik pak v rozvodové skříni ti to pustí. Pak tam naladíš minimálně DVB-T nabídku (pokud poskytovatelem bude UPC)
Neregistrovaný (0)|9.1.2013 20:40
Vyřešeno. Koupil jsem redukci, zkusil druhou zásuvku a funguje...ta první byla zřejmě vadná.
I tak díky všem.
KamilZ (10277)|9.1.2013 21:24
Redukci? K čemu? Pokud máš standardní TV zásuvku a standardní účastnickou šňůru tak žádná redukce není potřeba. Kam jsi to připojoval a kam to máš připojené teď? Sice Ti to jede, ale docela by mě to zajímalo, protože tady něco nehraje (přestože TV už ano :D ).