Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Funkce PVR

AndrewCZ (23)|8.1.2013 19:34
Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli nevíte o nějaké televizi o uhlopříčce 32", která umí nahrávat pořady i z DVB-C? Vybírám televizi a toto by mě docela zajímalo, zatím jsem si vybral LG 32LM620S, kvůli pasivnímu 3D a ta to neumí. No a když už píši i tento příspěvek, tak bych se rovnou chtěl zeptat co si o téhle TV myslíte? Bude to náhrada za CRT televizi. Předem díky za vaše názory i rady.
AndrewCZ (23)|8.1.2013 19:53
Dobře díky, takže jestli jsem to dobře pochopil, tak Samsung u řady ES6XXX podporuje nahrávání z DVB-C? Samsung ES6100 jsem měl ve výběru, ale aktivní 3D mi moc nevyhovuje, když jsem jej v prodejně zkoušel, tak jsem to "blikání" brýlí viděl. Nevím jestli by to doma bylo jiné, jinak která TV bude mít lepší obraz? Samsung nebo LG? Radši bych kvalitnější obraz než nahrávání.
Retiree (659)|8.1.2013 19:57
Nahrávat lze (pokud) na HDD nebo USB flash disk, ovšem co do pužití USB pamětí jsou některé typy tv velmi vybíravé. Většina tv, které to umí, však záznam ukládá kódovaně a nelze jej (jednoduše) přehrát v jiném zařízení, dokonce ani v tv stejného typu. Rovněž nelze nahrávat a současně sledovat jiný program ve stejném multiplexu.
Osobně jsem řešil tento problém s tv Samsung UE32D5520, která funkci PVR standardně neumožňuje (pouze obchodní politika firmy), ale zatím funguje k mé spokojenosti, tedy pro vyuřití funkce timeshift. Předpokládám, že u řady E to bude podobné. Záznam pořadů pomocí současných televizorů považuju až za to poslední a nejméně vhodné řešení...
KamilZ (10277)|8.1.2013 20:12
Samsung ES61xxx a LG řady LM62x-LM67x budou +- srovnatelné. Resp. rozdíl si už musí určit každý sám.
AndrewCZ (23)|8.1.2013 21:01
Takže co se týče obrazu ve Full HD by měly ty TV býti zhruba nastejno? V obchodě jse zatím přímo Samsung ES6100 naživo neviděl, LG jsem viděl a obraz mi přišel ok. I když je samozřejmě nastavený na prodejní režim. A co obraz v SD rozlišení? Bude jej míti lepší Samsung nebo LG. V obchodě jsem viděl Samsung ES6300 s tv v SD rozlišení a obraz mi přišel nic moc. Na LG jsem obraz v SD neviděl. Co se týče timeshiftu, tak by mi taky vyhovoval, mám jej na PC. Zase na druhou stranu bych raději oželel nahrávání s timeshiftem, kvůli lepšímu obrazu a pasivnímu 3D.
ritchi (225)|9.1.2013 14:05
[QUOTE=Retiree;440007]Rovněž nelze nahrávat a současně sledovat jiný program ve stejném multiplexu.[/QUOTE]
Trochu ta poopravim.Nahravat a zaroven sledovat stanicu v tom istom muxe v DVB-C pomocou CA modulu je samozrejme mozne.A co sa tyka spojazdnenia PVR v TV,ktora to neumoznuje,sa da cez servisne menu.Neviem ci to ide na konkretnom modely,ktory vlastnis (UE32D5520) ale ja som PVR takto aktivoval na starsom modely LE-C650.
AndrewCZ (23)|11.1.2013 22:31
Takže dnes jsem se díval na stránku supportu LG a dle vyjádření z 8.1.2013 je nyní možné nahrávat i z DVB-S2 a DVB-C, omezení je tam pouze na HDD větší než 40GB, flash prý není možné použít. Takže jsem se nakonec rozhodl jít do LG 32LM620S. Píši to sem kdyby to také někoho zajímalo jako mně. Děkuji za všechny rady.
Retiree (659)|12.1.2013 16:08
[QUOTE=ritchi;440166]Trochu ta poopravim.Nahravat a zaroven sledovat stanicu v tom istom muxe v DVB-C pomocou CA modulu je samozrejme mozne...[/QUOTE]
Tak jsem si to znovu prověřil na své tv, bohužel musím trvat na svém původním tvrzení, nelze (u mého typu D5520), i když je pravděpodobné, že jiný výrobce řeší problém jinak. Testováno na muxu s free programy.
KamilZ (10277)|12.1.2013 17:24
Není problém s výrobcem (oba máte Samsung), ale s modelovou řadou. Ty máš "starou" Dxxxx 2011, ritchi má ESxxxx 2012.
Retiree (659)|12.1.2013 18:25
[QUOTE=ritchi;440166]Neviem ci to ide na konkretnom modely,ktory vlastnis (UE32D5520) ale ja som PVR takto aktivoval na starsom modely LE-C650.[/QUOTE]. Leda by si to ritchi spletl. Nicméně pro mě celkem nepodstatné, jako PVR používám pc tunery...
AndrewCZ (23)|12.1.2013 21:06
No ještě mě dneska napadlo, jak do té tv to 3D dostat? Jde to pomocí flashky? Nebo musí být 3D blue-ray přehrávač. Nebo resp. jestli nevíte kde je přesný seznam podporovaných souborů? Díval jsem se právě do obou návodů na stránkách LG a nikde jsem nenašel žádný seznam podporovaných souborů. Předem díky.
AndrewCZ (23)|12.1.2013 22:40
Dobře tedy díky, teďka už vím úplně vše co jsem potřeboval vědět.
ritchi (225)|13.1.2013 05:32
[QUOTE=Retiree;440681]Leda by si to ritchi spletl.[/QUOTE]
Urcite nespletl.Pisal som o dvoch rozlicnych funkciach a to aktivovanie PVR,timeshift cez servisne menu na modely LE-C650 a moznosti nahravat a zaroven sledovat inu stanicu v tom istom muxe pomocou CA modulu pri modeloch UE-ESxxx,ktore toto umoznuju.LE-C650 to neumoznuje.
Retiree (659)|13.1.2013 08:20
OK, špatně jsem pochopil Tvůj původní text... moje tv to neumí. Ale dotaz. Podle tvé zkušenosti v řadě E dokáže CAM dekódovat dva programy současně, nebo je to jinak? Uložený program je teprve při přehrávání modulem dekódovan? (Ať příště nedělám kategorické závěry).
ritchi (225)|13.1.2013 09:25
[QUOTE=Retiree;440759]Podle tvé zkušenosti v řadě E dokáže CAM dekódovat dva programy současně, nebo je to jinak? Uložený program je teprve při přehrávání modulem dekódovan?[/QUOTE]
Podla mojej skusenosti s CAM v rade E sa da nahravat a zaroven sledovat inu stanicu v rovnakom muxe a je jedno ci sa jedna o platene,neplatene stanice v HD alebo SD.A ci je program modulom dekodovany az pri prehravani neviem.Proste pustim nahrany (ulozeny) program na externom disku a bez problemov ho prehra.Ale tuto moznost skoro nepouzivam.Vacsinou si nastavim nahravanie ked viem,ze nebudem doma a zvoleny program sa nahra v stanoveny cas,pricom tam je moznost posuvat cas smerom hore dole koli napr.neskorsiemu zaciatku a ukonceniu programu.
Retiree (659)|13.1.2013 10:21
NO chtěl jsem si ujasnit, zda CAM dokáže současně dekódovat více než jeden kódovaný program. Modul, nebo spíš kódovací systém Conax tuto možnost údajně nepodporuje. Na tv se asi těžko zjistí, co platí (viz nepřenositelnost nahrávek z tv). Možná sledovat nahraný (kódovaný) program a současně nahrávat jiný, taky kódovaný). I tak díky...
mysak85 (47)|27.1.2013 20:55
Trosku mne zarazi ze nejde nahravat na flesku o velikosti 32gb, mam model lg 37lm620s, nevi nekdo jestli by se to nedalo nekde obejit?