Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 42LM760S vs. LG 42LM860V

doctorf (19)|7.1.2013 18:04
Zdravím,

vyplatí se připlatit si za vyšší řadu v tomto případě?
Našel jsem pouze rozdíl v rozpoznávání hlasu v případě dálk. ovladače, zlepšovač dynamické barvy (to nevím ani co je:-), resolution upscaler plus a větší spotřebu enegie v případě vyššího modelu.
Potom mám ještě jeden dotaz k těmto modelům: setkal jste se někdo u těchto modelů s tím, jak někdo popisoval u 660-ky: "svislé tmavé stíny na světlých plochách..." ?
sibelius (329)|7.1.2013 18:07
Banding je proste vlastnost lcd stejne jako clouding. Muze byt nebo nemusi, muze byt vic mebo min. Lm860 ma 200hz panel, 760 ma 100 hz
rcph (139)|7.1.2013 18:11
...a DVB-T vs. DVB-T2
sibelius (329)|7.1.2013 20:52
ano ano, to taky:) otázkou je, kdy se T2 v Čr využije a zda-li se toho dožijeme:)
television (4)|7.1.2013 21:36
Asi nejvíce informací o televizorech řady 2012 obecně je v tomto vlákně "Lg 47lm660s".
Já jsem koupil po dlouhém rozmýšlení od 620, 660, 760 nakonec 860 (42palců).
Vůbec toho nelituji, všechny ty problémy o kterých se pisatelé zminují, nemám.
Jestli má 860ka 200Hz panel nevím, ale 3D v porovnání s 620tkou švagra - nebe a dudy. Žádné zubatění na hranách, oči nebolí.
Jsem poměrně hodně náročný na ovládání, a jsem rád že jsem mohl vyhodit dva ovladače. Od satelitu a od recieveru, nejsou už potřeba.
Není zde samostatné vlákno o 860tce a asi tu tv nikdo z vás ani nemá, tak se ptejte pokud máte zájem. Porovnat mohu pouze se starou tv Samsung řady 6 a lg37lm620 co má švagr.
doctorf (19)|7.1.2013 21:52
Moc děkuji za odpověď. To vlákno (o 660s) jsem prolezl snad celé. Přesně ten stejný postup, jako vy, mám při výběru taky a asi to skončí také 860-kou. Teď mi především jde o ty "svislé tmavé stíny na světlých plochách..." - (banding - jak mě poučil 'sibelius' - moc děkuji ;-). Ty jste nepozoroval?
sibelius (329)|7.1.2013 22:37
jestli se do toho můžu ještě jednou vmísit. Pokud je jen to rozhodnutí mezí 760s a 860s, tak rozhodně 860v... Obrazově na tom bude určitě lépe. A ještě k tomu bandingu. Ono je to jako s tím flekatěním, bude to kus od kusu, resp. buď to vidíš a nebo ne. Nejlépe je objednat přes net a v případě průšvihu vrátit. Rozhodně to není tak, že 760s ho mít nebude a 860v ním bude trpět.

PS: teď se dívám na ceny a 860v šla s cenou dolů je dražší jen o nějaké 3000Kč, což je rozdíl zanedbatelný...
television (4)|8.1.2013 11:48
[QUOTE=doctorf;439820]Moc děkuji za odpověď. To vlákno (o 660s) jsem prolezl snad celé. Přesně ten stejný postup, jako vy, mám při výběru taky a asi to skončí také 860-kou. Teď mi především jde o ty "svislé tmavé stíny na světlých plochách..." - (banding - jak mě poučil 'sibelius' - moc děkuji ;-). Ty jste nepozoroval?[/QUOTE]
Ten banding jsem opravdu nepozoroval. Sleduji na TV sat tuner skylink HD balíček, HBOHD, Blu ray a apple tv.
Tipoval bych, že na větší uhlopříčce by to mohlo být vidět, (vidět více). Kontroverzní funkci "truemotion" mám nastavenu na první stupeň
(tuším 3) a při 3D ji nevypínám.
Buď se vypne sama, nebo nevadí.
doctorf (19)|8.1.2013 14:33
Ještě by mě zajímalo, jestli by jste si připlatili za prodloužení záruky u těchto typů TV.
doctorf (19)|4.2.2013 21:41
Zdravím,
tak jsem zakoupil 42LM860V, vše se zdá v pohodě. Žádný clouding ani banding nepozoruji. Zatím spokojenost.

Mám, prosím, jeden dotaz: Jak je to s "vypalováním" u těchto LCD? (např. černé pruhy při formátu 4:3) Upozorňují na to i v návodu.

Děkuji.
KamilZ (10277)|4.2.2013 21:45
Je to takto: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32631-Vypalovani-LCD-obrazovky-pri-43-a-letterboxu-a-audio :-)

Předchozí odkaz ber jako odlehčení, je to několikaletý extrém, nemusíš se bát, neřeš to.
doctorf (19)|6.2.2013 20:44
Zdravím,
nevíte někdo, zda jde v intenetovém prohlížeči (u těchto typů TV, počítám, že LM řada to má stejné) nějak uspořádat oblíbené položky?
Děkuji.
doctorf (19)|10.2.2013 22:37
Zdravím,
zjistil jsem, že v případě černých pruhů nahoře a dole, je u této TV vidět světlejší části podsvícení, hlavně v rozích nahoře. Četl jsem, že LED podsvícení není úplně homogenní.
Je to potřeba nějak řešit? (ještě mám asi 4 dny, kdy ji můžu vrátit :-)
Děkuji.
Pavell007 (790)|10.2.2013 22:57
je to potřeba řešit, pokud tě to sere :)
Ivo Mašek (10205)|11.2.2013 08:34
[QUOTE]je u této TV vidět světlejší části podsvícení, hlavně v rozích nahoře.[/QUOTE]
Pokud nebude podsvícení řešeno tzv. mřížkou, ale bude řešeno trubicemi nahoře, nebo v bocích, tak to vždy bude viditelné (v určitých fázích). Mřížkové podsvícení dělá u svých dražších obrazovek SHARP. Mám tu čest jednu takovou vlastnit. Má to i tu výhodu, že obraz není zkreslen při bočním sledování (z velkých úhlů).
A nebo zakoupit plasmu (tam jsou sice zase jiné vychytávky, ale co už ...)
doctorf (19)|11.2.2013 14:35
Děkuji, ale jde mi o to, jestli je to u tohoto typu TV u jednotlivých kusů podobné, nebo je to jen u toho mého. Je to opravdu vidět jenom ve tmě a jenom na černých pruzích nahoře a dole (v případě užších formátů než je 16:9).
edit: přiložené foto, sice není moc kvalitní, ale je tam vidět co mám na mysli.
IMG_0107.JPG
Mastegl (8)|11.2.2013 17:23
Mám asi týden novou 42lm660s a žádné pruhy na bílých plochách nepozoruji, ani nějaké prosvítání na černých pruzích při úzkých filmech... Samozřejmě, v úplné tmě nejsou ty kraje dokonale černé, není to plazma :-) Ale že by mi tam něco viditelně prosvítalo, to ne.
doctorf (19)|16.2.2013 19:06
Takže moje LG 42LM860V vyměněná za jiný kus. Nyní žádný clouding nepozoruji, hurá :-) (opravdu jsem měl smůlu na vadný kus). Všem děkuji za rady.
Peter94 (56)|17.2.2013 14:13
Rozhodujem sa medzi lm660,lm760 a lm860.Viete mi povedat ,ake su medzi nimi rozdiely,oplati sa priplatit?Dakujem
KamilZ (10277)|17.2.2013 14:26
Tak si pročti vlákno o LM660, je to tam (subjektivně) probíráno. Ještě myslím bylo něco i na https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33816-LED-55-do-35tis. Technické rozdíly Tebou uvedených modelů si snadno zjistíš ze specifikace na webu lg jejich porovnávačem a jestli se Ti vyplatí připlatit samozřejmě záleží pouze na Tobě.

Ale srovnáváš nesrovnatelné, moc nechápu (660 vs. 860) :eek:
jarod72pm (841)|17.2.2013 19:57
[QUOTE=Peter94;445820]Rozhodujem sa medzi lm660,lm760 a lm860.Viete mi povedat ,ake su medzi nimi rozdiely,oplati sa priplatit?Dakujem[/QUOTE]
Tak rozdíl tam nějaký bude ale určitě ne tak veliký že by jsi to poznal na první pohled ,ty TV jsou prakticky v obraze stejné jen na drobnosti kterých si jen tak někdo nevšimne no vyšší model logicky bude lepší pak je otázka peněz zda bude stát za to a jak to vidí tvé oči ,kupovat jen podle názvu je dost ošidné.
Jinak k obrazu technologie edge led je prostě taková že mnohé TV mají pruhy vertikálně nebo světlé rohy a to více nebo méně viditelně ,naštěstí lze vyměnit TV a na některých to není patrné vůbec nebo jen pří extrémním zesílení jasu nad 90% což je na běžné sledování naprosto nevhodné.
doctorf (19)|28.4.2013 13:56
Zdravím, jaký CA modul, by jste doporučili (ze zkušeností) do 42LM860V? Dočetl jsem se o dvou, které by měli být nejvhodnější (chci si pořídit kartu od Skylinku): Irdeto SMIT CI+, nebo Irdeto Netion CI+.
Děkuji.
kombein (17)|28.4.2013 19:17
Pánové, co vlastní tv velikosti 42, v jaké vzdálenosti od tv se díváte? Nezdá se vám obraz malý? Já sedím od tv 3 metry a měl jsem 117, nebylo to špatné, ale zdálo se mi to zbytčně moc, samozřejmě to byla má první LCD hned po CRT Philips 70 cm uhlopříčky, tak trochu nezvyk. Jde mi o to, že u menšího modelu 42, narozdíl od 46-47 je tam větší šance, že tam bude méně viditelných problémů, clouding, rozmazávání, sekání atd.
KamilZ (10277)|28.4.2013 19:30
Ale to hlavní jsi nenapsal - zdroj signálu. Pokud se díváš na převážně BD, tak na 3m klidně 55". Jinak na větší úhlopříčce jsou některé vady více vidět, ale 42" nebo 47", to je celkem jedno. 55" je už o něčem jiném.
To, že se TV "sama" časem zmenšuje Ti potvrdí každý, na 3m bych bral pro DVB 47", pokud máš i HD (DVB-C/S), tak bych neváhal. Ale LM860, ne 760, což je to 55" přemalovaná 6xx.
doctorf (19)|29.4.2013 14:45
to kombein: Asi tak jak píše KamilZ. Já na 42" koukam cca ze 2.5m a je to pro mě O.K. Vetší se mi nevešla a nejsem takový "videofil", abych kvůli tomu stěhoval nábytek :-) Ale riziko vad je i u 42", mrkni na příspěvky výše :-(



P.S.: Dovolím si připomenout svůj dotaz o 3 příspěvky výše. Děkuji.
television (4)|29.4.2013 17:35
[QUOTE=doctorf;455160]Zdravím, jaký CA modul, by jste doporučili (ze zkušeností) do 42LM860V? Dočetl jsem se o dvou, které by měli být nejvhodnější (chci si pořídit kartu od Skylinku): Irdeto SMIT CI+, nebo Irdeto Netion CI+.[/QUOTE]
já mám od začátku tento modul.
Fungoval bez problémů do poslední aktualizace firmware TV.
Nyní jsem musel již cca 5x za týden modul vysunout a zasunout, nebo vypnout a zapnout tv aby se inicioval.
Peklo.
Takže mě to čeká asi také - nový modul.
IMG_0242.JPG
kombein (17)|29.4.2013 20:04
No tak mám DVB-C, měl jsem tu Toshibu 117 cm, ale jak jsem ji vrátil, tak jsem se ještě nerozhoupal k další tv. CHtěl jsem toho Sharpa, ale nevím, tak právě zvažuju Philips 5007/5527, v ALze je ta bez 3D levnější než ta 3D, což nechápu, no a pak ještě tam uvažuju o Panáku ET50, a tam je to dilema, jestli 107, nebo 119 cm.
Dungeonmaster (1)|30.4.2013 16:48
Dobrý den,
Včera sem si pořídil TV 3D LG 47LM760S. Na prodejně sem si jí prohlížel a 3D obraz se mi moc líbil hlavně to jak obraz vystupoval z TV, ale doma jsem ji zapojil a takový efekt už tady nemám. Přijde mi že je obraz spíše zavřený v TV spíše do hloubky než směrem ke mě. k přehrávání 3D filmů používám multimedialní centrum EGREAT RS300pro a nebo rovnou z HDD připojený k TV. Jedná se tedy spíše o Bluray HDripy 1080p filmu o velikosti 15-20Gb.

1.Jak to máte vy? Vystupuje vám obraz z TV, bylo by možné poslat vaše nastavení?
2.čím to může být že to nefunguje tak jak má?
3.Může to být špatným Ripem filmu, přehrávačem či zapojením přehrávače do TV?(HDMI)

Díky za rady.
KamilZ (10277)|30.4.2013 17:13
Na prodejně mají většinou TOP 3D snímky (a nejlépe animáky), aby nalákali lidi a tuhle 3D kravinu...

Ad 2) pravděpodobně ne, zle můžeš zkusit funkci 3D pomocí Pytkinova testu se zelenou a červenou (prohledej si fórum)
Ad 3a) velmi pravděpodobně ano
Ad 3b+c) ne
doctorf (19)|30.4.2013 23:26
to Dungeonmaster: podívej se třeba v 3D world (pod Home) na filmy Eduka (klouby nebo mozek), u mě to bylo moc pěkné, když jsme na to koukali s dětma (mám 860), efekt jako na prodejně, ale jinak ma KamilZ pravdu (jako ve všem:-)), ty jejich 3D na prodejně jsou opravdu jen na efekt...


P.S.: nemáte někdo zkušenost s CA moduly Irdeto SMIT CI+, nebo Irdeto Netion CI+, který by byl vhodnější?
K0rak (2)|13.5.2013 09:22
Včera jsem pořídil 42LM860V, doma mám kabelovku. Některé programy jsou super, ale zrovna včera jsem odpo zapnul fotbal a hráči byli dost rozmázlí. To stejné večer při rychlejších scénách na CT1 HD český film "Musíme si pomáhat". S nastavením jsem si nehrál, protože jsem v tom dosti nepolíben, nevíte někdo zda se toto dá nějakým nastavením změnit? Předem díky za rady.
sibelius (329)|13.5.2013 12:53
No jo, LG - jako kdyby to tady nebylo zmíněno aspoň milionkrát, že loňské LG a sport moc dohromady nejdou:-) zkus vypnout/zapnout/snížit/zvýšit všechny kurvítka obrazu. Nevím jak se to jmenuje u LG, ale bude se to vtipně jmenovat něco jako motion blabla (majitelé LG určitě budou vědět lépe)... nicméně mám obavu, že i když máš 200hz TV, tak to lepší nebude
K0rak (2)|13.5.2013 14:42
No tak to doufám, že se to ještě doladí. Přitom hokej na ČT byl úplně v pohodě. Zkusím si s tím pohrát
doctorf (19)|14.5.2013 10:22
To K0rak: jak píše sibelius, vypni TruMotion. Já jsem základ nastavil podle tohoto článku https://www.tvfreak.cz/recenze-lg-47lm660s-chytra-sexy-a-ve-3d/4935-5, a zbytek jsem postupně dolaďoval. Nejsem v tomto odborník, ale řekl bych, že je to O.K. (pro mě vyhovující :-))

Mám dotaz: jde nějak na této TV uspořádat kanaly, aby byli na přeskáčku třeba kanály z pozemního vysílání a satelitní? Jednoduše, abych při přepínaní programů měl na pozici 1 třeba CT HD ze satelitu a na pozici 2 třeba Nova HD z pozemního vysílání, pozice 3 opět nějaký sateiltní atd. Děkuji.
television (4)|14.5.2013 10:57
[QUOTE=K0rak;456880]Včera jsem pořídil 42LM860V, doma mám kabelovku. Některé programy jsou super, ale zrovna včera jsem odpo zapnul fotbal a hráči byli dost rozmázlí. To stejné večer při rychlejších scénách na CT1 HD český film "Musíme si pomáhat". S nastavením jsem si nehrál, protože jsem v tom dosti nepolíben, nevíte někdo zda se toto dá nějakým nastavením změnit? Předem díky za rady.[/QUOTE]
Je potřeba napsat z jakého zdroje ten fotbal, hokej kdo sleduje.
Bohužel je v tom velký chaos, skylink, freesat, dvb-t.
Potom také SD a HD a dále zéleží i kde se přijímá ČT SPORT HD - v Praze je více možností s rozdílným datovým tokem.
O kabelovce ani nemluvím.
Dotazy se tu v rúzných forech opakují.
Dle mého to televizí není, příjímám skylink (HD) a tam je to až na malý datový tok u eurosportu, ok.
Eurospor HD kostičkuje velmi často.
Jinak je tv obraz "Brilantní"
McT84 (81)|13.6.2013 18:36
Zdravím, dneska mi dosla 860V. Chtěl bych se zeptat, fungují někomu titulky v souboru MKV? zkoušel jsem více těchto souborů, ale nikde se mi nezobrazovali.
Případně nerozumím moc smart funkcím, lze tam třeba nějak nahrát jiný přehrávač na video?

Ještě jak se prosím dá vypnout svítící logo?:-)
mekr (59)|13.6.2013 20:45
Mam 47LM860V, to MKV nevim, ale logo vypnes: nastaveni-moznosti-osvetleni loga LG. Uz jsi stahoval posledni softwar. Jaka je tvoje verze softwaru v TV? ja mam 04.40.28 najdes to: nastaveni-podpora-informace o vyrobku/sluzbe. Mam totiz trochu problem u DVB-T 47 kanal-konkretne u HD programu jako jsou CT HD, CT 2 HD, CT sport HD tady se mi trha obraz a bude to asi softwarem, signal mam dobry a Nova HD 46 kanal jede normalne. Nevim jestli pouzivas DVB-T a mas tyto HDcka, kdyztak napis.
McT84 (81)|13.6.2013 22:11
To jsem našel, ale jak vypnout logo aby nesvítilo ikdyž je TV zaplá? večer je to svítící logo dost otravné :-) Verzi máme stejnou a při sledování programů HD nemám problém. Ale používám Skylink atudíž dvb-s tak to asi nelze porovnávat. Momentálně jsme koukali na hru o truny v CZ a občasné titulky se zobrazovali s nekorektní češtinou. Bohužel v menu nebyla možnost správné znakové sady.
mekr (59)|13.6.2013 22:47
Ja tam mam pouze logo vyp. nebo nizky,stred,vysoka- svitivost, tak proste mam zatrhle vyp. a nic nesviti, ale u starsiho softwaru se toho dalo u loga nastavovat vic, ted uz to je na h...o. Jinak pouzivam externi satelit a tam je to taky ok. Jen to DVB-T se mi nejak trha na CT HD, uz to resim i u LG, tak uvidime. Jakou mas uhlopricku ? Jinak vcera se mi ukazal takovej divnej jev, na prave i leve strane jakoby najednou nefungovalo podsviceni (asi 10 cm pasky vertikalni na prave,leve strane) proste tmavsi jak stred obrazovky, pomohlo az vypnout a zapnou TV, tak snad to bude take jen softwarove.
McT84 (81)|14.6.2013 09:20
Tobě to logo nesvítí vůbec ikdyž máš zaplou TV? pokud je tomu tak, tak je to bordel :-) já mám v nastavení také vypnuto, ale logo stále svítí. Uhlopříčku mám také 42". Mě zatím nikde nic neblbne a zdá se být vše v pohodě. Ale ještě mám 13 dní na vrácení tak uvidíme jestli se mi nebude něco líbit. Když tak bych šel do nějakého Samsungu.
mekr (59)|14.6.2013 16:45
Nesviti, tak ho prelep a svitit uz nebude :-) ne vazne- mas TV urcite nastavenou: pouziti v domacnosti? co mas presne v nastaveni toho laga -vyp./nizky/stred/vysoka? Jesli mas software 04.40.28 jak jsi psal, tak to musi byt stejny jak u moji, prece je jedno jestli mas uhlopricku 42" nebo 47" tady jde o software a to mame stejny, sw 04.40.28 jsi stahoval vcera sam, nebo tam uz byl? a jaky pouzivas modul pro kartu skylink a jak slape, napis presne oznaceni?
McT84 (81)|15.6.2013 09:47
TV mám nastavenou v domácnosti, a logo mám také na vypnuto. Když tam na nízky, potvrdím a pak dám vypnuto tak logo zhasne, ale jak dám exit a nebo zpět tak se logo zaso rožne :) Software jsem stahoval sám. Modul mám SMIT irdeto :-) Pak mě ještě štve že při přehrávání filmu z disku, si TV nepamatuji kde jsem skončil.
mekr (59)|15.6.2013 20:39
At tam zatrhnu cokoliv a uzavru jakkoliv tak logo zhasne pri pustene TV, toto se nastavuje proste aby logo svitilo jen kdyz je TV vypla, toto prave udelal ten novy software. Jinak to logo mi vzdycky problikne kdyz TV zapinam a vypinam. Jak jsi nastavoval barvy atd.? Ja jsem nastavoval expert1, ale furt me pripadalo, ze obraz jde docervena, uz jsem nevedel jak to nastavit, tak jsem musel vedle postavit svoji starsi LED LG a podle ni to udelat a v nastaveni cervenou uplne ubrat a je to ok.
McT84 (81)|15.6.2013 22:07
zajímavé :)
barvy mám také na experta a nějak doladěno dle sebe. Nevím jestli je to dobré, ale to asi nikdy nezjistím a na netusem nikde nenašel jak to nastavit :-) Jedině ve foru lm660s je myslím na straně mezi 6-10 stránkou nějaké nastavení. Každopádně jsem dospěl k rozhodnutí že v pondělí asi objednám ještě samsung UE40F6670 a jak bude doma tak porovnám obraz mezi těmito dvoumi TV a pak jednu vrátím. Chci ješt vyzkoušet Samsunga ale zatím se mi nikdo zde na foru, v jiném vláknu nevyjádříl.
mekr (59)|15.6.2013 23:29
Ja nejak cece nemam Samsung jako znacku rad a to jsem mel snad jenom Samsung telefon-nakonec jsem byl rad, ze jsem ho rychle prodal. Ja uz take nechtel kupovat LG, hlavne po zkusenosti s 47la690s a uvazoval jsem i o Samsungu, ale kdyz jsem videl v obchode vadny pixel ktery byl hodne videt, tak me presla chut. Nerikam, ze muze mit tento problem jen Samsung, ale toto dokonale odradi, chlel jsem koupit i Panasonic TX-L47WT50E, ale tam bylo videt takove rozmazavani kolem postav pri pohybu a to mi potvrdil i prodavac, nakone jsem koupil znovu LG a 47LM860V protoze tato TV me pripadla jako dobra volba-pozor- nerikam, ze je idealni, ale ma tak nejak vsechno krom kamerky a subwooferu, me tato TV ani nastesti nestala 30.000,- :-) Hlavne ovladac Magic Remote je perfektni a konkurence tady proste strada- idealni na ovladani internetu a cele TV, nepotrebuji dokupovat dalsi hovadiny jako je klavesnice ci mys ktere musis furt pretahovat.
McT84 (81)|16.6.2013 09:30
Já si říkám že když už jsem měl philipsa 7007, ted LG a tak vyzkouším ještě toho Samsunga :) Když je ta možnost TV vrátit do 14 dní tak si říkám že je škoda toho nevyužít. LG se mi líbí a neříkám že je špatná (kamerku nepotřebuji a mám reproduktory mám ext.), ale třeba ten samsung bude ještě o kousek lepší :) Ale je možné že si LG nechám a pak už aspon budu vědět že jsem vyzkoušel všechny možnosti. Te magic remot je opravdu dobrý a lepší než jsem čekal, ale na net stejně moc nechodím a v konečném důsledku mám TV jen nadívání :)
mekr (59)|16.6.2013 10:00
To muzes pak kupovat televize donekonecna, nemas jenom tyto tri znacky.Ja dych bral Samsung, ale az 8 radu a treba i tu lonskou. Nech si LG at tady muzu resit aspon s tebou tuto TV, tady ji snad nikdo jiny nevlastni:-( Me asi zatim na teto TV nejvic stve to trhani na DVB-T u vsech CT HDcek.
sibelius (329)|16.6.2013 17:39
[QUOTE=McT84;460186]Já si říkám že když už jsem měl philipsa 7007[/QUOTE]
Neni to obrazovy krok dolu?
KamilZ (10277)|16.6.2013 17:54
[QUOTE=mekr;460190]Ja dych bral Samsung, ale az 8 radu[/QUOTE]
Jaký reálný důvod mimo vyhazování peněz za blbosti? Od 68xx 99% lidí nepozná rozdíl, tak proč tak předražené nejvyšší modely.
mekr (59)|16.6.2013 18:32
[QUOTE=KamilZ;460217]Jaký reálný důvod mimo vyhazování peněz za blbosti? Od 68xx 99% lidí nepozná rozdíl, tak proč tak předražené nejvyšší modely.[/QUOTE]

Vzdycky je tam nejaky rozdil -panel ci vybava a konce dizajnem a jestli to nekdo pozna nebo nepozna je druha vec. Nemuzou stat vsechny televize stejne, ja nerikam je to predrazeny jako prase a proto radeji koupim lonskou vyssi radu ktera stala loni jako novinka asi 45000,- a ja ji ted novou koupil za 24000,- a verim tomu, ze i dnes v pohode zastini letosni LG okolo 32000,-