Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LG 50PF95 černé svislé pásy

edos (3)|6.1.2013 20:21
Zdravím a prosím o radu: na mém tv LG50PF95 jsou trvale od horní hrany 3 svislé černé pásy o šířce 1. 3cm,2. 13cm a 3. 24cm.Všechny pásy končí přesně v polovině obrazovky.Pokud víte,o jakou poruchu se jedná,pak bych byl rád,kdybyste mi poradili.
Heartwork (2358)|7.1.2013 00:00
[QUOTE=edos;439626]Zdravím a prosím o radu...[/QUOTE]

Retiree (659)|7.1.2013 08:31
Je mi jasné, že se jedná o vysoce odborný poklep. Nicméně, kde lze sehnat vhodnou hůl pro baseball?
Ivo Mašek (10205)|7.1.2013 09:06
[QUOTE=Heartwork;439672][video=youtube;0ykPsV2voYU]http://www.youtube.com/watch?v=0ykPsV2voYU[/QUOTE]
Jenže po vypnutí a znovu zapnutí tam ty pruhy budou zase. a pravděpodobně nějaké přibudou
edos (3)|7.1.2013 10:26
Díky Churchille za praktický návod.Jako vyučený autokarosář si myslím,že je mi tato metoda nejbližší,avšak zkusím ještě chvíli počkat na jemnější možnosti řešení.
Ivo Mašek (10205)|7.1.2013 12:14
[QUOTE=edos;439714]Díky Churchille za praktický návod.Jako vyučený autokarosář si myslím,že je mi tato metoda nejbližší,avšak zkusím ještě chvíli počkat na jemnější možnosti řešení.[/QUOTE]
"Návod" zaslal Heartwork, nikoli já :-). Já pouze v závislosti toho "videonávodu" konstatuji, že po vypnutí a zypnutí takové TV pak bude těch pruhů více.
Retiree (659)|7.1.2013 14:19
Pánové, nezlehčujte problém... Diagnostický poklep patří k mnohým diagnostickým metodám nejenom v lékařství.
Nechápu, proč slovo návod dáváš do uvozovek. Dle mého názoru je "návod" naopak velmi názorný...
KamilZ (10277)|7.1.2013 14:42
Jenže mezi diagnostikou a trvalým funkčním řešením je trochu (větší) rozdíl.
edos (3)|7.1.2013 18:28
...tak jsem se dokoukal i bez použití baseballky.Když jsem se domníval,že jsem příčině na stopě a postupně oživoval od vrchu plastikové přípojky k obrazovému panelu,tak při odpojení jedné této kabelové spojky v televizi střelilo a panel zčernal celý.Napadlo mě poté přeměřit pojistky,kterých tu je hned 5 kusů a na té největší se vadaska nerozsvítila,přestože je pojistka OK.Nyní se zdá,že televize je pod proudem jelikož zvučí,větráky jedou,ale je bez obrazu.Do opravy bych se nepouštěl,ale televize byla předtím půl roku v ostravském teleservisu,kde se nejdříve domnívali,že chyba je v Xdriverech a nakonec vyhodnotili opravu jako nerentabilní kvůli nutnosti výměny obraz.panelu,takže jsem se rozhodl pro svépomoc bez předchozí rekvalifikace,aniž bych měl co ztratit.Doufám tedy .že jsem si tímto už vybral smůlu v tom Novém třináctkovém roce.Jinak chlapi díky za fórum,aspoň tu byla sranda.