Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak poslat mm z androidu do tv(lg)

abernas (52)|6.1.2013 15:22
Uz tady sice resim dlna, ale zeptam se jeste jinak. Jakym zpusobem mam posilat fotky a jiny multimedialni obsah z mobilu a tabletu do televize? Mam sice centrum, ale to je nepohodlne v tom, ze je potreba data nejdriv do centra nahrat a pak (sice bez problemu) ale s touto praci navic prehrat. Mimo problematicke dlna a mmc existuje nejaka varianta?
MlokCZ (636)|6.1.2013 16:00
Některé smartphony nebo tablety můžeš připojit přímo k TV (většinou bývá přes micro hdmi). Bohužel je v tom jeden zcela zásadní problém.
A to omezení nativním rozlišením daného zařízení. Nevím o žádném smartphonu nebo tabletu, který by uměl poslat do TV větší rozlišení než je jeho nativní. Nevylučuju, že se najde nějaká vyjímka, ale běžné to není.
Takže tohle bude dobře použitelné až u zařazení s full HD rozlišením, kterých se teď očekává více (třeba Samsung Galaxy S4).

Za mě tedy nejlépe některá z variant s jedním kopírování (do mmc, htpc, apod.). Já to tak tedy dělám. Stejně ta data chci někam zálohovat, takže je kopíruju tak jako tak. A pokud jde o filmy a jiné, tak tam nemám důvod to vůbec stahovat do smartphonu, ale rovnou řeším v HTPC.

DLNA jsem měl několikrát rozchozené (jak pro hudbu pro receiver, tak pro TV), nikdy mi to ale vůbec neuspokojilo. Přímí připojení HTPC k TV je přímé připojení...
Samozřejmě pokud někdo nemá htpc přímo u TV (a nemůže jednoduše propojit hdmi/dvi), tak použití DLNA chápu.
vivid.sk (11472)|6.1.2013 16:08
[QUOTE=abernas;439546]Mimo problematicke dlna[/QUOTE]
V danom pripade sa mi paradoxne (aj ked na iny ucel sa mi zda DLNA omedzujuce) DLNA javi ako celkom rozumne riesenie. Preco?
- vies poslat do TV foto/video, pripadne seriu fotiek zo samotneho smartfonu (vzhladom, ze nie je nutne prepinanie zvukovych stop ani zobrazovanie titulkov, postacuje to).
- vies si z telefonu spravit dlna server a z TV si pozerat videa/fotky z daneho adresara, pripadne skupiny, ovladanie prebieha cez DO TV.

V oboch pripadoch je nutne, aby TV zvladal prehravanie daneho formatu (cize kontajner mp4, H264/AVC + AAC ako audio. Toto je zauzivany standard pri nahravkach z telefonu), dnes by to mal zvladnut kazdy TV.


Obe varianty som odskusal a je to plne pouzitelne na dany ucel, pretoze je to rychle.
Prepojenie kablom (mhl) sa mi zasa tak idealne nezda, uz len preto, ze tento kabel musis mat v danej chvili pri sebe a musis sa s nim dostat do blizkosti TV (co nieje velmi prakticke).
MlokCZ (636)|6.1.2013 16:35
Kopírování do htpc/mmc může být ale také velmi pohodlné.

Já to mám konkrétně udělané následovně:
- htpc u jedné TV mi současně trvale běží jako server i pro jiné účely
- běží mi tam mimojiné trvale ftp server
- smartphone doma mám trvale připojení přes WiFi přes AP do interní sítě (samozřejmě může i na internet, současně ale je v lokální síti s počítači)
- ftp server mám z důvodu bezpečnosti omezený i na konkrétní ip adresy; smartphone dostane vždy tu stejnou ip (nastaveno, aby to tak bylo) a tu mám povolenou na ftp serveru
- ve smartphonu pak používám Total commander s ftp pluginem, kde mám uložené ftp připojení na htpc

Samotné zkopírování v TC ve smartphonu je pak rychlé a pohodlné bez připojování kabelu a nutnosti cokoliv v tu chvíli nastavovat. A následně si to už řídím pohodlně přes htpc (bezdrátová klávesnici i myš).

Podstatné na tomto řešení je to, že to trvale řeší snadné kopírování z a do smartphonu což se hodí každou chvíli, nejen pro kopírování fotek. Např. poměrně často nahrávám mapy z PC do smartphonu.
abernas (52)|6.1.2013 16:51
No jo, ale kdyz chci nekomu ukazat par fotek nebo nejake videjko, tak to chci mit co nejjednodussi a ne se otravovat s kopirovanim. Prime pripojeni je fajn:-)
vivid.sk (11472)|6.1.2013 17:29
[QUOTE=abernas;439561]...tak to chci mit co nejjednodussi a ne se otravovat s kopirovanim...[/QUOTE]
To prave riesi (napriklad) vyssie uvedeny server. Prides k rodicom, fon je pripojeny do lokalnej lan cez wifi a na TV uz len prezeras foto.
abernas (52)|6.1.2013 17:51
[QUOTE=Wintermute;439564]iMediaShare

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.bianor.ams&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5iaWFub3IuYW1zIl0.[/QUOTE]

Program pouzivam stejne jako i jine, ale narazim na pomalost tohoto reseni viz toto vlakno
vivid.sk (11472)|6.1.2013 19:27
[QUOTE=abernas;439575]Program pouzivam stejne jako i jine, ale narazim na pomalost tohoto reseni viz toto vlakno [/QUOTE]
Neviem ci je to urcene na Youtube a podobne. Podla mna to prechadza cez mobil/tablet a z mobilu opat do TV, takze to ide zbytocne cez wifi a naspat.
Naviac rec je o fotkach z mobilu. Nie ako transfer videa z Youtube.

updated:
1) - pokial z telefonu poslem video priamo do TV, jeho nacitanie trva dokopy spominanych ~ 5-7 sekund.
2) - pokial v TV pozeram z DLNA servera (telefon), nacitanie videa trva o nieco kratsie (mozno len o nieco dlhsie ako nacitavanie filmu z HDD). Takisto slideshow fotiek je plynula a s prechodmi, ktore vytvara TV.
V prvom pripade je nacitavanie fotiek neefektivne, lebo sa caka na nacitanie fotiek.

Ano, pokial to zrovnam s plnohotnym riesenim (XBMC v HTPC), je to urcite rychlejsie. Ale pozor! DLNA je v tom nevinne. Pokial si spustim cez XBMC a DLNA z telefonu foto alebo video, je to perfektne rychle (pocitovo, dokonca aj bez ohladu na priepustnost wifi). Skusal som prezeranie fotiek a videi a zda sa mi to okamzite, podobne ako by som prezeral videa z disku. Takze obmedzenie vidim jedine v TV, ktory sa nemoze v rychlosti zrovnavat s PC. Odporucam si to odskusat.