Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

[DENON AVR-1912]: problem s prepojenim s PC

doq (7)|4.1.2013 09:50
Ahojte,

zapojil som svoj Denon na siet cez CET5 TP kabel. Na routeri vidim ze zariadenie je pripojene, jeho IP, MAC atd. Na zariadenie sa v ramci domacej WiFi viem pripojit z mobilnych zariadeni, napr dialkovy ovladac ho automaticky detekuje.

Problem vsak nastane pri PC s Win7. Ani jeden z pocitacov ktory mame doma ho nezobrazuje v "Network-u". Nedokazem teda ani streamovat media cez WMP. Pocitace nie su v ziadnej pracovnej skupine, sprava sa to rovnako (tzn nefunguje) aj ked su PC v homegrupe alebo mimo homegrupy. Pritom ked zadam priamo IP zariadenia do chromu, tak mozem Denon ovladat cez web browser.

Manual som vcera precital tak 4 x a stravil som pri tom 5 hodin bez uspechu. zaraza ma ze android telefon detekuje bez problemov ale ani moj PC a ani PC priatelky ho na sieti nevidi...

Podozrievam preto nastavenia Win7. Nechyba mi nejaky ovladac?
este doplnim ze pre absenciu ethernethoveho portu pri receiveri som musel dotiahnut net cez elektricku siet (powerline)

Dakujem za pomoc
KamilZ (10277)|4.1.2013 10:25
Je více možností:
- zkus dočasně vypnout firewall
- WMP možná nemá správný profil pro Denon, zkus jiný DLNA server (např. Serviio)

Pozn: Nestahoval jsem manuál - jezdí Denon před DLNA a ne přes CIFS?
doq (7)|4.1.2013 10:45
[QUOTE=KamilZ;439227]Je více možností:
- zkus dočasně vypnout firewall
- WMP možná nemá správný profil pro Denon, zkus jiný DLNA server (např. Serviio)

Pozn: Nestahoval jsem manuál - jezdí Denon před DLNA a ne přes CIFS?[/QUOTE]

CIFS sa nikde nespomina vychadzam z toho ze len DLNA. Firewall som vypol aj na routeri aj v PC stejne sa tie zariadenia nevidia.
KamilZ (10277)|4.1.2013 10:47
Tak zkus druhý bod.
doq (7)|4.1.2013 12:21
dik za radu skusim. otazka co mi vrta hlavou, nemal by byt vidiet receiver v napr "network" v ramci windows exploreru ako nejake sietove zariadenie?
vivid.sk (11472)|4.1.2013 12:32
Predpokladam, ze je problem inde.
http://mmfblogging.blogspot.sk/2012/07/configuring-windows-for-onkyo-tx-nr818s.html

Prejdi vyssieuvedeny navod:
1. “Turn on network discovery”, “Turn on file and printer sharing”, “Turn on sharing so anyone with network access can read and write files in the Public folders”, and Turn off password protected sharing”.
doq (7)|4.1.2013 13:05
[QUOTE=vivid.sk;439246]Predpokladam, ze je problem inde.
http://mmfblogging.blogspot.sk/2012/07/configuring-windows-for-onkyo-tx-nr818s.html

Prejdi vyssieuvedeny navod:
1. “Turn on network discovery”, “Turn on file and printer sharing”, “Turn on sharing so anyone with network access can read and write files in the Public folders”, and Turn off password protected sharing”.[/QUOTE]

mam :/
vivid.sk (11472)|4.1.2013 13:15
A s akym vysledkom?
Ak nejde, skusil by som to, co napisal Kamlil - iny DLNA server. Serviio je free v zakladnej verzii, ktora ti na dany ucel postacuje.
doq (7)|4.1.2013 13:33
netreba aby bezali nejake services v ramci win7? je mozne ze som ich niekedy davno ked som sa vrtal v PC povypinal :)
KamilZ (10277)|4.1.2013 15:05
Serviio má své, ten by ovlivnil pouze firewall.
doq (7)|4.1.2013 15:20
[QUOTE=KamilZ;439286]Serviio má své, ten by ovlivnil pouze firewall.[/QUOTE]

super skusim teda serviio a dam vediet co a ako. dakujem zatial za rady
doq (7)|4.1.2013 19:38
diky vsetkym za rady.... na vine bol eset firewall na ktory som celkom zabudol.......