Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Mají 3D filmy to nejlepší za sebou ?

BEPE (539)|3.1.2013 14:45
Narazil jsem v novinách na docela zajimavé pohledy na 3D filmy http://www.lidovky.cz/maji-3d-filmy-to-nejlepsi-za-sebou-avatar-byl-zatim-vrchol-pzi-/ln-media.asp?c=A130101_210654_ln-media_kim . Já sám to ještě nemám jaksi "strávené", ale vím z historie jaké bylo pro a proti, když začal film "mluvit" nebo když se obarvil. Jak to vidíte vy ostatní?
interfernet422 (1575)|3.1.2013 15:18
Bublina splaskla. 3D má význam jen na obřím plátně Imaxu. Doma to je jako bys chtěl provozovat ponorku v nafukovacím bazénu.
jarino1978 (8045)|3.1.2013 21:35
a nielen blbosť zvaná 3D. K tomu sa už pridalo aj SMART-PRD TV.
THeBaNDiT (497)|3.1.2013 21:58
[QUOTE=interfernet422;439101]3D má význam jen na obřím plátně Imaxu. Doma to je jako bys chtěl provozovat ponorku v nafukovacím bazénu.[/QUOTE]nebral by som to zdaleka tak dramaticky. Inac by niekto mohol napisat, ze i klasicke filmy maju vyznam len na velkej ploche v kine a ze doma je to, ako by si chcel prevadzkovat ponorku v nafukovacom bazene. ;)

Ja nemam s 3D filmami cez telku ziaden problem. Mam aktivny system a hlava ma z neho neboli, zrak mam odjakziva dobry, 3D vnimam bez problemov. Ono zavisi od tvorcov filmu, ako to 3D v ich filme vyznie. Nemozno vsetko hadzat len na technologiu 3D zobrazenia.
interfernet422 (1575)|3.1.2013 22:39
Aby mělo 3D zobrazení smysl a zážitek stál za to tak je potřeřeba mít:
[LIST=1]
  • dostatečně velké projekční plátno - (metrové LCD to určitě není)
  • správně provedeno nasnímání - umí jen pár režiserů
  • obsah vhodný přo 3D - tak to je kapitola sama pro sebe.

  • Nemůžeš míchat klasické filmy a 3D. Starý film je skvělý i na čb CRT s úhlopříčkou 51 cm. Dobrý film se dá koukat na čemkoliv. Blbému 3D filmu nepomůže ani IMAX.

    Zastánci 3D - dejte sem tipy na filmy, kvůli kterým se oplatí investovat do 3D TV a BD
    .

    Pomineme teď, že 3D TV jsou technicky na vyšší úrovni než 2D, jde jen o to, na který film se oplatí dívat ve 3D.
    mirekv (7169)|6.1.2013 11:45
    Zatím bych neinvestoval. Zašel bych jedině do kina, ale tam dávají k 3D jen cz dabing a ten byl třeba na Hobitovi hrozný! Navíc je malý výběr, většinou to jsou animované filmy, což opravdu, ale opravdu nemusím!
    interfernet422 (1575)|14.1.2013 19:06
    [h=1]Televizorům s 3D displeji zvoní umíráček[/h]Tak kde máte ty skvělé 3D filmy???? Teda tu je narváno....
    THeBaNDiT (497)|14.1.2013 19:19
    dost bulvarny nadpis vratane clanku - 3D bolo hitom minulych sezon, tohto roku je hitom 4K rozlisenie (medzi novinkami), pretoze 3D uz nikoho neohromi, kedze uz na trhu davno je.
    interfernet422 (1575)|14.1.2013 19:31
    Tak kde máš ty filmy, které stojí za to si 3D pořídit???
    THeBaNDiT (497)|14.1.2013 19:35
    tak napriklad Avengers.

    a velmi sa mi vratane 3D pacil aj Ako vycvicit draka ci ikona Avatar, velmi prijemny 3D film su aj Tintinove dobrodruzstva
    KamilZ (10277)|14.1.2013 20:09
    Ačkoli nejsem velkým zastáncem 3D, tak u animáků to je myslím celkem použitelné. Pak by to mohlo být možná dobré pro hry (nemyslím dualplay), třeba nějaké 3D plošinovky.
    jarino1978 (8045)|14.1.2013 22:06
    rozprávky alias animáky...
    ...to má myslím jeden zásadný problém : skús 2-10 ročnému dieťaťu vysvetliť, že musí mať 1,5h na nose hnusné škulky, potom ho nechaj po skončení 15 min. na návrat do reality.... Skutku ideálne a praktické pre každé dieťa.
    Čiže dieťa ti na celé 3D zvysoka serie, možno sa dospelý chce pochváliť sám pred sebou, že má 3D TV, z ktorého je možné maximálne tak :-k ... A to je všetko. Je to proste hovadina....9-)

    Ďalšia hovadina je aj to, ako sa snažia poza chrbát výrobcovia šíriť to, že "šak to nevadí, že si kúpite 3D TV a 3D moc nepozeráte... Veď vďaka tomu ste si kúpili modernejší, výkonnejší a kvalitnejší TV... "

    Realita je jasne taká, že kúpa 3D TV je ešte horšie, ako stúpiť do hovna. Žiadna viac kvalita sa nekoná, kvalita ide dole....
    Puamik (229)|14.1.2013 22:24
    [QUOTE=jarino1978;441060]skús 2-10 ročnému dieťaťu vysvetliť, že musí mať 1,5h na nose hnusné škulky[/QUOTE]
    četl jsem, že děti v tomto věku by se na 3D neměly vůbec dívat
    Pytkin (7947)|15.1.2013 00:14
    [QUOTE=jarino1978;441060]rozprávky alias animáky...
    ...to má myslím jeden zásadný problém : skús 2-10 ročnému dieťaťu vysvetliť, že musí mať 1,5h na nose hnusné škulky, potom ho nechaj po skončení 15 min. na návrat do reality.... Skutku ideálne a praktické pre každé dieťa.
    Čiže dieťa ti na celé 3D zvysoka serie, možno sa dospelý chce pochváliť sám pred sebou, že má 3D TV, z ktorého je možné maximálne tak :-k ... A to je všetko. Je to proste hovadina....9-)

    [/QUOTE]
    zobral som mojho 6 rocneho syna do kina na Star Wars 1 3D .. a bez problemov vydrzal mat okuliare na ociach .. Ale doma 3D pozerat nechce .. A aj Ice Age 4 a Madagascar 4 sme boli v kine na 2D .. povedal ze 3D nechce vidiet ..
    Musky (11)|15.1.2013 06:55
    Me je 32 a bryle mi take vadily - koukal jsem na Avatara v kine. Ja si dobrovolne tv s 3d nekoupim, ani 4k.
    Pytkin (7947)|15.1.2013 07:30
    Ked chces kvalitnu telku , tak proste bude 3D.. To sa neda obist.. Pouzivat to ale nemusis..
    Ladys (1829)|15.1.2013 07:45
    3D je jen wow efekt, nekomu vydrzi na cely zivot a nekomu to po prvnim zazitku dal nic nerekne, kazdy strujce sveho stesti...
    mirekv (7169)|17.1.2013 07:43
    Brýle nosím normálně, naštěstí 3D brýle v kině jdou v pohodě nasadit před ty moje. Ovšem kino je kino, doma o 3D nemám zájem, raději dobré HD.
    LuckyCat (283)|31.3.2013 19:14
    Za seba môžem povedať, že 3D mám a nedal by som si ho za nič.. Je síce pravda, ženie každý film či video je dobre spravené v 3D ale pokial nejaký film dobre spravený je tak som rád, že mám možnosť si ho na 3D pozrieť. Nik ma predsa nenúti pozerať v 3D ale ked mám chuť tak chcem tú možnosť mať pretože je to zaujimavé tak pozerať a nech si vraví každý čo chce je to krok v pred a pokial nepríde niečo lepšie, tak to budem využívať. čo sa týka okuliarov , tie mám pasívne čiže sú ľahučké a nijak mi neprekážajú a ani nikomu v mojej rodine,, malá si dokonca sama pýta pozerať animáky v 3d aj ked je pravda, že nemám dobrý pocit z toho dávať dieťaťu sledovať takto rozprávky ale raz za mesiac nejaký dobrý animák jej doprajem.. Veľkos obzrazovky je dosť podstatná si myslím . Preto mám pri sledovaní asi z 3,3metra uhlopriečku 140cm a zážitok z dobrého 3D filmu je pre mňa fantasticky..

    ---------- Doplněno v 19:14 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:10 ----------

    [QUOTE=Musky;441079]Ja si dobrovolne tv s 3d nekoupim, ani 4k. [/QUOTE]
    A full HD si kúpíš? resp máš? 4K je veľmi pravdepodobne nástupca dnešného FullHD ktoré časom tiež isto zanikne ako zanikajú hd ready alebo crt tv. Technologia ide v pred a bud zostaneš na mieste alebo sa pohneš s ňou .. (samozréjme v rámci toho čo si môžeš resp. môžeme dovoliť. )
    Pytkin (7947)|31.3.2013 23:53
    140cm je malo z 3,3 metra .. ja mam 107 cm a zda sa mi to malo z 1.5 metra ..
    LuckyCat (283)|1.4.2013 00:02
    Mne to bohate stačí na zážitok z filmu aký potrebujem
    A spresnujem ,, teraz som to meral tak je to 280cm .. takže tak :-)
    Pytkin (7947)|1.4.2013 19:03
    Samorejme... Kazdeho uspokojuje nieco ine..
    LuckyCat (283)|1.5.2013 15:04
    Dnes som si pozrel môj obľúbený Jurský park v 3d.. Neopísateľný zážitok.. . po chvíli sledovania som mal pocit, že sa na príbeh pozerám cez okno bez skla a všetko sa odohráva predo mnou . všetko umocnené 5,1 zvukom ...ak je 3d kvalitné na dostatočnej uhlopriečke, pri optimálnej vzdialenosti a tv je nastavený ako má je to krása.
    Pytkin (7947)|1.5.2013 23:02
    aha .. cize 2D->3D je akoze kvalitne 3D ? je to komicke ..
    LuckyCat (283)|1.5.2013 23:11
    Mal by si si to najskôr pozrieť a potom súdiť. Tak ako aj Titanic je prerobený do 3d tak aj tento jurský park a vyzerá to dobre . obraz ostrý a 3d dosť hlboké , čiže dojem pekný.. komické je ak si niekto komu sa 3d nepáči kúpi 3d tv.
    interfernet422 (1575)|1.5.2013 23:42
    Když tomu zážitku pomůžeš tak jo ;-)
    Pytkin (7947)|2.5.2013 08:50
    [QUOTE=LuckyCat;455571]Mal by si si to najskôr pozrieť a potom súdiť. Tak ako aj Titanic je prerobený do 3d tak aj tento jurský park a vyzerá to dobre . obraz ostrý a 3d dosť hlboké , čiže dojem pekný..[/QUOTE]
    tu predsa nejde o to ci je to ostre .. ale ze je to umela hmota ..
    [QUOTE=LuckyCat;455571]komické je ak si niekto komu sa 3d nepáči kúpi 3d tv.[/QUOTE]
    keby si nemal v hlave nasrate , tak by si vedel , ze kto chce kvalitnejsi televizor , musi si kupit 3D telku , aj ked 3D nebude nikdy pozerat ..
    LuckyCat (283)|2.5.2013 10:06
    Mne sa to páči a pripadá mi to reálne a pekné...
    No inteligenciu si už ukázal.. Hlavne svojim vyjadrovaním ale aj tým, že si chcel kúpiť kvalitnú telku (ako píšeš) a kúpiš si 3D televízor za 600€ a robíš tu znalca na 3d. Tvoje príspevky majú pre mňa už len zábavný charakter, takže ak môžem poprosiť už sa na moje príspevky nevyjadruj.. Ďakujem ..

    Takže kto má rád 3d odporúčam jurský park mrknúť .. Je mi jasné, že to je len konverzia a 3d efekty tam niesu také ako vo filmoch natočených 3d ale pocit z priestoru je slušný a pozerá sa to príjemne.. Ako sa zdá, 3d ešte nie je tak zatratené ako sa zdá kedže sa okrem točenia 3d filmov aj prerábajú staršie filmy do 3d ..
    Pytkin (7947)|2.5.2013 10:54
    schvalne si vecer ten jursky park pozriem .. co za grc z toho urobili ..
    Pytkin (7947)|2.5.2013 18:33
    tak som si ten jursky park pozrel .. a je to samozrejme umela picovina jak mraky .. veci v predu su rozmazane , kedze tak boli v originale natocene, a uz s tym pri prevode do 3D nevedeli nic spravit .. proste je to cele neprirodzene ..
    puschpull (921)|2.5.2013 18:38
    :-)
    někdo holt rád kouká na to 3D, když už si to koupil.
    Možná někdy v daleké budoucnosti bude nějaká technologie, která bude umět prostorový film zprostředkovat tak, aby to bylo opravdu zajímavé. Zatím tomu tak není.
    LuckyCat (283)|2.5.2013 20:00
    [QUOTE=Pytkin;455670]tak som si ten jursky park pozrel .. a je to samozrejme umela picovina jak mraky .. veci v predu su rozmazane , kedze tak boli v originale natocene, a uz s tym pri prevode do 3D nevedeli nic spravit .. proste je to cele neprirodzene ..[/QUOTE]
    Pytkin Ach Pytkin :-D . Vieš, že od človeka s tvojími názormi som už inú odpoved ani nečakal? :-). Ty by si si húdol svoje aj keby Ti tom filme dinosaurus vybehol von a uhryzl ťa. :-D. Aj pri 2d by si si mohol všimnúť že skoro stále je niečo v popredí ostré a niečo v pozadí rozmazané a naopak.. Mohol by si mi ešte prezradiť na akom tv si to pozeral?

    ---------- Doplněno v 19:59 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:58 ----------

    [QUOTE=puschpull;455672]někdo holt rád kouká na to 3D, když už si to koupil.[/QUOTE]
    možno nekdo. Ja som si to kúpil práve preto aby som na to koukal. Ja kým si niečo kúpim tak si najskôr premyslím čo chcem a tak si to kúpim ;-)

    ---------- Doplněno v 20:00 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 19:58 ----------

    [QUOTE=puschpull;455672]Možná někdy v daleké budoucnosti bude nějaká technologie, která bude umět prostorový film zprostředkovat tak, aby to bylo opravdu zajímavé. Zatím tomu tak není.[/QUOTE] Každému podľa chuti.. Mne a zatial každému čo bol u mňa sa to páči. ale názor Ti samozrejme neberiem..
    LuckyCat (283)|2.5.2013 20:11
    [QUOTE=puschpull;455672]Možná někdy v daleké budoucnosti bude nějaká technologie, která bude umět prostorový film zprostředkovat tak, aby to bylo opravdu zajímavé. Zatím tomu tak není.[/QUOTE] Je možné, že to raz bude ale ja nebudem stále len čakať na nejaký zázrak. Beriem to čo sa mi páči a u mňa 3D robí dobrý dojem a mám z toho lepší zážitok s filmu ak z 2d . samozrejme pokial je dobre spravené , či už dobre prekonvertované alebo dobre natočené.
    Pytkin (7947)|2.5.2013 20:33
    Luckycat: ale aj v originale je to rozmazane .. Nastuduj si co je hlbka ostrosti.. Mozno potom pochopis o com hovorim ..
    LuckyCat (283)|2.5.2013 20:40
    :-D.... dober nechaj tak .. radšej ;-)
    interfernet422 (1575)|2.5.2013 20:44
    Problém 3D filmů je v tom, že je kromě Camerona nikdo neumí pořádně natočit. A i Cameron vlastně celý film vytvořil na počítačích, takže reálné 3D to není ani omylem. Převod z 2D do 3D je ještě horší než umělý film z počítačů. Na animáky možná dobré, ale to je tak vše. Jediné použitelné 3D je v IMAXu na pořádném plátně. Cokoliv jiného je jen slabá náhražka. Ale když se ti to LuckyCat tak líbí, tak si to užij.
    Pytkin (7947)|2.5.2013 20:48
    To je presne ako s true motion a podobnymi kurvitkami.. Su tu na fore ludia, ktorych to bavi, ze kazdy film vyzera ako inscenacia.. Iny to hned vypne a pozera film .. Tak isto je to s 3D .. Jeden to vidi pozitivne a ma z toho zazitok .. Iny to vidi ako grc .. Proti gustu ziaden disputat.. Ale ruku na srdce.. Hovorit o konverzii 2D na 3D, ze je to super.. To uz musi byt clovek velky fanda 3D a mat riadne zatemneny mozok ..
    interfernet422 (1575)|2.5.2013 20:57
    Nebo má k tomu ještě velmi kvalitní zelený materiál...9-)
    LuckyCat (283)|2.5.2013 21:04
    Ano som asi riadny fanda 3d . ja neriesim to ako je vec spravena alebo ake triky niekto pri jej vyrobe pouzil ale vysledny efekt. Fernet ,, v imaxe je to stale len to iste 3d ako aj inde . tiez len ta vasa imtacia 3d ci ako sa to tu nazvalo ... ked mas dostatocnu uhlupriecku tak aj doma sa to da vychutnat. Mne to co mam staci a uzivam si to. .. Pytkin odpusti si take poznamky ako zatemneny mozok. Mal by si si uvedomit ze tvoj nazor nie je urcite reprezentativny za spolocnost a je vela ludi ktorym sa to paci a preto mozes pri tvojich nazoroch prezentovanych verejne vyzerat v tom najlepsom pripade ako priblble decko .. Skus pouzivat slovne spojenie ako napr. " podla mna " alebo "moj nazor je "a vyhnes sa mozno tomu
    Pytkin (7947)|2.5.2013 21:23
    [QUOTE=interfernet422;455707]Nebo má k tomu ještě velmi kvalitní zelený materiál...9-)[/QUOTE]

    ano ano .. zeleny material pomaha .. ale potom ti staci klasicky CRT televizor a vsetko je nativne 3D :)
    LuckyCat (283)|2.5.2013 21:27
    3d je pokrok v pred..............Chlapci chlapci . Treba si kúpiť poriadny (resp taký s ktorým budete spokojný ) tv a nezávidieť. ;-) . nebudete potom mať také pubertálne poznámky ;-) . Lebo každý názor beriem ale toto čo už tu píšete je len prejav niečoho :-)
    jarino1978 (8045)|2.5.2013 21:59
    [QUOTE=LuckyCat;455571]Mal by si si to najskôr pozrieť a potom súdiť. Tak ako aj Titanic je prerobený do 3d tak aj tento jurský park a vyzerá to dobre . obraz ostrý a 3d dosť hlboké , čiže dojem pekný.. komické je ak si niekto komu sa 3d nepáči kúpi 3d tv.[/QUOTE]
    no neviem teda. Zvlášť, keď práve ten Jurský park bol hodnotený ako hnus, čo sa týka prepisu na 3D.
    " [FONT=Verdana]Ačkoli Universal investoval do 3D konverze relativně štědrých 10 milionů dolarů (výrazně delší Titanic stál 18 milionů), vizuální baštu, jež by rozumně pracovala s prostorem, nedostanete.[/FONT][FONT=Verdana]První hodina totiž působí jako velmi laciné leporelo, kdy doslova vidíte plátkování jednotlivých vrstev, přičemž plastičnost postav a prostředí dokonale mizí. Zhruba po polovině se přitom i tenhle nepříliš úchvatný efekt vytratí a zůstane jen velmi mírná prostorovost, která kdovíjak nepracuje ani s pozitivním, ani negativním prostorem.A ne, nepatřím mezi zastánce házení věcí do obličeje a secvakávání dinosauřích zubů těsně u hlavy. Naopak mám raději, pokud se 3D soustředí směrem dovnitř a slouží jako „brána do jiného světa“. Jurský park 3D ovšem nenabízí ani jedno (což je zarážejí hlavně proto, že mistrovská práce s jednotlivými plány je pro spielbergoviny typická) a je v podstatě jen lacinou vějičkou, aby se za pár týdnů znovu prodalo pár tisícovek Blu-ray disků. "[/FONT]
    [FONT=Verdana]
    http://hdmag.cz/clanek/jak-se-povedl-treti-rozmer-jurskeho-parku[/FONT]
    LuckyCat (283)|2.5.2013 22:11
    jarino1978. Beriem . ale mne sa to aj tak páčilo :-) každý má svoj názor aj ten čo písal ten článok a ja to nikomu neberiem. Pre mňa to bolo priestorové a proti 2d zaujímavejšie aj ked ako je tam aj uvedené žiadny 3d efekt do vonku sa nekonal, čo sa týka toho 3d efektu do vnútra bolo tak tak ako aj pri iných filmoch ako napr nezvratný osud 5 (aj ked tam bolo pár efektov do vonka) alebo konverzia titanicu.. No zabijem sa . vidím to tak a páči sa mi to... Ale nechajme jurský park parkom . téma je skôr o všeobecnosti 3d. verím, že sa tu ešte niekto nájde na konverzáciu na úrovni ...
    LuckyCat (283)|2.5.2013 22:22
    Takže k téme.. Ak by si väčšina ľudí myslela, že 3d je o ničom a nemá budúcnosť tak pochybujem, že by tv novej generácie napr. ako 4k pchali do tv 3d technológiu ktorá už nikoho nezaujíma.. zas taký blbý tí výrobcovia niesu a isto majú dobrý prehľad čo zákazníkov zaujíma . Určite to 3d nedávajú kvôli tomu aby si zákazník myslel, že tv bude lepší a výkonnejší ako tu niekto naznačoval . To by si myslím investovali ten rozpočet skôr do výkonnejšieho procesora atd.. či chce niekto povedať, že poriadny kvalitný televízor bez 3d nemôže byť?

    ---------- Doplněno v 22:22 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 22:17 ----------

    vrátim sa k tomu jurskému parku ešte na kus :-) tu máte názory od tých čo ten film videli. Nie som evidentne sám čo nesúhlasia s niekym čo píše recenziu .. :-) . každý ma iné oči iné vnímanie 3d atd.. http://hdmag.cz/clanek/jak-se-povedl-treti-rozmer-jurskeho-parku
    THeBaNDiT (497)|2.5.2013 22:38
    [QUOTE=Pytkin;455702]Hovorit o konverzii 2D na 3D, ze je to super..[/QUOTE]ono este este vhodne poznamenat, ze sa v tomto pripade jedna o konverziu z 2D do 3D, ktoru urobila filmova spolocnost... a nie o konverziu 2D->3D, ktoru urobila samotna 3D telka (aby to ludi neuvadzalo do omylu). Jursky park 3D som nevidel, Titanic 3D na mna posobil dost vrstvenym dojmom, teda viacero 2D objektov (trebars postav) navrstvenych v priestore... ale 3D technologiu ako taku rozhodne nezatracujem, filmy nakrucane v 3D sa mi pozeraju velmi pekne. :)
    tdlmarek (1566)|2.5.2013 23:45
    [QUOTE=LuckyCat;455734]Ak by si väčšina ľudí myslela, že 3d je o ničom a nemá budúcnosť tak pochybujem, že by tv novej generácie napr. ako 4k pchali do tv 3d technológiu ktorá už nikoho nezaujíma.. zas taký blbý tí výrobcovia niesu a isto majú dobrý prehľad čo zákazníkov zaujíma.[/QUOTE]
    Tímhle bych si nebyl tak jistý. Výrobci chtějí hlavně vydělat, plnit potřeby zákazníků je až na posledním místě. Vždyť to vidíme všude kolem sebe - lesklé obrazovky, smart TV, all-in-one domácí kina, přehrávače bez SMB, 16:9 monitory, notebooky s 1366x768, atd.

    Psal jsem to už v jiném tématu - zájem o 3D filmy už dávno není na vzestupu, spíše naopak. Tohle je zkrátka fakt, stačí zadat pár klíčových slov do googlu - http://www.google.cz/#safe=off&q=3D+movies+popularity.

    Samozřejmě chvíli trvá, než se tento trend u zdroje filmů promítne i na úplný konec řetězce, tedy do našich obýváků. A výrobci se budou zcela pochopitelně snažit tento proces co nejvíce zpomalit, vždyť jim z toho jdou peníze.

    Čímž nechci nikoho od 3D odrazovat - každý máme nějakou zálibu a pokud někoho baví 3D filmy, nikdo nemá nejmenší právo mu do toho mluvit. Odmítám ale kategorická tvrzení, že 3D je budoucnost kinematografie, jakýsi další krok kupředu. To je totiž opravdu dost úsměvná představa.
    Pytkin (7947)|2.5.2013 23:59
    [QUOTE=LuckyCat;455719]3d je pokrok v pred..............Chlapci chlapci . Treba si kúpiť poriadny (resp taký s ktorým budete spokojný ) tv a nezávidieť. ;-) . nebudete potom mať také pubertálne poznámky ;-) . Lebo každý názor beriem ale toto čo už tu píšete je len prejav niečoho :-)[/QUOTE]
    toto je komicke .. a vzapati :

    [QUOTE=LuckyCat;455732]jarino1978. Beriem . ale mne sa to aj tak páčilo :-) každý má svoj názor aj ten čo písal ten článok a ja to nikomu neberiem. Pre mňa to bolo priestorové a proti 2d zaujímavejšie aj ked ako je tam aj uvedené žiadny 3d efekt do vonku sa nekonal, čo sa týka toho 3d efektu do vnútra bolo tak tak ako aj pri iných filmoch ako napr nezvratný osud 5 (aj ked tam bolo pár efektov do vonka) alebo konverzia titanicu.. No zabijem sa . vidím to tak a páči sa mi to... Ale nechajme jurský park parkom . téma je skôr o všeobecnosti 3d. verím, že sa tu ešte niekto nájde na konverzáciu na úrovni ...[/QUOTE]

    ja chapem , ze si fanda 3D .. kazdemu sa moze pacit nieco ine .. ale fakt si porovnaj ten jursky park a avatara .. to je nebo a dudy .. ten jursky park je totalny grc .. teda myslim tu kvalitu 3D .. 2D film je samozrejme vyborny ..
    LuckyCat (283)|3.5.2013 00:00
    [QUOTE=tdlmarek;455745] Výrobci chtějí hlavně vydělat, plnit potřeby zákazníků je až na posledním místě.[/QUOTE]
    S tým súhlasím.. ale 3d je na trhu už pár rokov takže je viac než isté, že ľudia už vedia dobre čo je to za technologiu a či ju chcú. Ak by ju nechceli viac ako chceli tak verím tomu, že by 3d už nedávali do tv nakoľko iste nejde o lacnú záležitosť . Jasné, že sa kvôli zárobku robia marketingové oblbovačky ale tie by isto netrvali tak dlho ako už spomínaná 3d technologia. Hovadina sa časom ukáže a ľudia ju odmietnu a nebudú za ňu viac platiť. No platia a tým sa len potvrdzuje, že má ešte veľa fandov a pokiaľ tomu tak bude tak nikdy nezanikne lebo to bude pre výrobcov vždy biznis .
    Pytkin (7947)|3.5.2013 00:01
    [QUOTE=tdlmarek;455745]Psal jsem to už v jiném tématu - zájem o 3D filmy už dávno není na vzestupu, spíše naopak. Tohle je zkrátka fakt, stačí zadat pár klíčových slov do googlu - http://www.google.cz/#safe=off&q=3D+movies+popularity.
    [/QUOTE]
    presne tak .. vidime to aj na detoch .. sami si vyberaju radsej 2D v kine ako 3D .. 3D je omyl a postupne to zacinaju chapat vsetci ..
    LuckyCat (283)|3.5.2013 00:03
    [QUOTE=Pytkin;455746]ja chapem , ze si fanda 3D .. kazdemu sa moze pacit nieco ine .. ale fakt si porovnaj ten jursky park a avatara .. to je nebo a dudy .. ten jursky park je totalny grc .. teda myslim tu kvalitu 3D .. 2D film je samozrejme vyborny ..[/QUOTE]
    Stalo sa :-) porovnané s avatarom a dokonca aj s jurským parkom 2d ;-) . už pred tým než som sem začal písať. Jasné, že avataru sa nič nevyrovná , ale porovnávame 20 rokov starý film.. Mne sa na to aj tak dobre pozeralo a užil som si to viac ako v 2d.