Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr 60" TV PS60E550 nebo LC-60LE740E

Longerski (18)|1.1.2013 16:06
Zdravím.
Chtěl bych od vás radu ohledně výběru TV. Budu se na ni dívat skoro z 5ti metrové vzdálenosti, takže velikost 150cm se mi jeví jako optimum. Líbí se mi plazma Samsung PS60E550 a nebo LCD Sharp Aquos LC-60LE740E.
Rozpočet mám do 30.000kč. Kterou byste mi poradili z těhle dvou, případně jakou jinou?
Díky
KamilZ (10277)|1.1.2013 17:12
Jaký zdroj signálu? DVB-T? Jestli ano, tak bych LC-60LE740E vynechal. Ačkoli mám SHARP rád, tak na tak velké úhlopříčce nebude DVB-T v SD nic moc, navíc má jen 100Hz což pro tak velké krávy také není to pravé ořechové. Za 30 kKč rozumné LCD v 60" nekoupíš (to tak do 50").
Longerski (18)|1.1.2013 18:21
Zatím pouze DVB-T a pak HD a FULL-HD filmy z pc. Vím, že obraz nebude moc dobrý, ale s tím se budu muset smířit. Menší uhlopříčku, vzhledem k pozorovací vzdálenosti nechci...
KamilZ (10277)|1.1.2013 18:22
Chtěl jsem jen říct aby jsi se díval po plazmě, v LCD to nemá smysl. V podstatě Ti asi zbývá ten Samsung nebo LG 60PM680S, případně projektor ...
mila001 (149)|1.1.2013 19:19
HD kanálů bude stále přibývat a tak bych šel do Sharpu za tu cenu je super.
Longerski (18)|1.1.2013 19:51
Mě se právě také líbí víc ten SHARP. Co jsem četl nějaký komentáře, tak to s tou SD kvalitou není tak hrozný. I ta spotřeba bude asi taky trochu nižší...
mila001 (149)|1.1.2013 21:28
Mám doma jak plazmu tak ledku a dnes bych šel do ledky,je ale pravda že u nás běží tv i hodně přes den a tam je právě ledka lepší.
crysis81 (91)|4.1.2013 14:51
[QUOTE=Longerski;438762]Mě se právě také líbí víc ten SHARP. Co jsem četl nějaký komentáře, tak to s tou SD kvalitou není tak hrozný. I ta spotřeba bude asi taky trochu nižší...[/QUOTE]

Ahoj,už si kúpil TV?Tiež dosť rozmýšlam nad Sharp AQUOS LC-60LE740E,tak ak ho už máš doma napíš ako si s ním spokojný.
Longerski (18)|10.1.2013 09:01
Ahoj.
Včera TV dorazila. Je fakt velká :-) Ale z těch 4,5m, co na ni koukám je to OK. Klidně bych snesl i větší.
Zatím jsem na ni zkusil jen obyčejné DVB-T a jsem spokojen. Čekal jsem to horší. Teprv se seznamuju. Na nějaký detailnější rozbor obrazu je ještě brzo.
Mám na vás všechny ale dotaz, jaký DLNA server byste mi doporučili nainstalovat na PC, který bude nejlépe chodit s tímto SHARPem?
Děkuji
Ladys (1829)|10.1.2013 10:43
Taky pokukuji i po 60" a mam v merku spise vyssi model Sharp 60LE830.

Napis pak prosim nejake podrobnosti ohledne obrazu na te tve.
crysis81 (91)|10.1.2013 11:08
Ahoj,no čo som čítal zahraničné užívatelské diskusie,tak DLNA je na tom Sharpe problém.Skús napísať aj do Sharpu,možno ti tam lepšie poradia.Inak už ju mám aj ja doma :) ,ale dnes ju posielam spät do obchodu.Na niektorých hudobných klipoch mi prišlo,ako keby nestíhala rýchle pohyby kamery,zrejme kôli "iba" 100Hz technologii.Bol u mňa aj kamarát a ten povedal že to nevidí,tak neviem či som si to len vsugeroval,lebo som čítal o LCD že majú takú vlastnosť pri nižšej frekvencii.Najviac to bolo poznať na AV režime HRY,po prepnutí na režim používateľ,to bolo OK.Chcelo by to odskúšať na športe tenis alebo futbal v HD rozlíšení,ale zrejme bude ten problém len v mojej hlave ;).Ale aj tak idem objednať(možno zbytočne) LC-60LE830E,ktorá má 200Hz a RGBY panel,alebo ak by nejakým zázrakom do konca januára zlacnela plazma Panasonic TX-P65ST50E na cenu 1700eur tak ju.Inak musím povedať že ten Sharp ma fakt pekný obraz,dokonca aj čierna je čierna(testované aj v noci),možno kúsok menej ako plazmy Panasonic,ale nejaký veľký rozdiel to nebol.Ja som ho mal od seba 3m a ani SD signál nebol nepozerateľný.Novšie seriály ako Kosti,Dr.House,CSI Las Vegas,mali celkom pekný obraz,porovnateľný s 42" plazmou ktorú som mal od seba tiež 3m.Tváre neboli také ostré ako na HD,ale nebola to taká mazanica ako som videl na iných LCD.Samozrejme Blu-ray bol obraz vynikajúci a to som mal pred tým plazmu Panasonic a nejaký veľký rozdiel tam neni a z nastaveniami obrazu som nerobil nič,takže by sa dal ešte vylepšiť.Za cenu 1190eur na SK sa fakt oplatí.Len ešte 3D okuliare,tie majú v Datarte v akcii za 39,90eur inak stoja všade 60-100eur.Ešte musím spomenúť menu televízora ktoré je trošku nelogické oproti Panasonicu,ale hádam sa dá zvyknúť.Clouding som si všimol akurát pri vstupe do menu kedy na cca 2 sekundy nabehla taká tmavšia šedá farba cez celú obrazovku,ale nebol nejaký výrazný,oproti tým čo som videl na nete to bolo v pohode a pri sledovaní TV alebo filmov som ho pri tmavých scénach nezaregistroval.Ked kúpim tú 830-ku dam vedieť či tam je nejaký rozdiel,alebo som vyhodil d'aľších 500eur zbytočne :) .Ešte taký detail,že 740E má matný panel a 830E má vraj lesklý.Potvrdím to až ked mi príde.
Longerski (18)|11.1.2013 08:51
Tak jsem rozchodil DLNA. Nefunguje mi jen jedna věc a to přehrávání MKV videí. Televize je vůbec nevidí. Když změním koncovku na avi (někdo na foru to tu doporučoval), televize už soubor vidí, ale když ho spustím, napíše mi to, že TV nepodporuje tento audio formát. Nemáte někdo nějakou zkušenost, jakým programem a do jakého formátu, zvuk převést, aby mi fungoval na tomhle SHARPu. Jinak všechny ostatní videa běhaj přes DLNA v pohodě...
Díky
crysis81 (91)|14.1.2013 18:28
Takže Sharp LC-60LE830E je už doma,obraz viditeľne krajší oproti 740,zvuk je tiež lepší vďaka zabudovanému subwooferu,no má výraznejší clouding oproti tej 740 čo som vrátil do obchodu.Nestíhanie obrazu pri rýchlejších scénach je na 830 tiež viditeľné pri AV režime HRY,takže ten režim nepoužívate.V podstate sa moc neoplatí ísť do 830,cenový rozdiel(v mojom prípade 540eur)je dosť veľký,aj keď 830 má krajší obraz,no 740 ho má tiež veľmi pekný a či vám to stojí za tie peniaze záleží na vás.Zvuk neriešim,aj tak idem cez receiver a externé repro a ten clouding bude asi vec kusu aký sa ku vám dostane.3D som stále nevyskúšal,kedže datart mi doteraz nedoručil objednávku 3D okuliarov a okuliare ktoré dával obchod ku 830 ako darček mi neprišli :( .Krabica od okuliarov prišla zabalená,nepoškodená,zapečatená a keď otvorím krabicu okuliare nikde.Iba manuál a puzdro.Počítam že sa na mne priživil nejaký dobrák na sklade,tak som zvedavý ako sa ku tomu postaví obchod.