Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

sluchátka k AVR

zatty (1215)|29.12.2012 11:18
Ahojte,

chci si pořídit sluchátka abych mohl poslouchat hudbu ve večerních hodinách když jde roba spát a já nemám moc šancí trochu zesílt zvuk na repro...cena max. do 5tis.

mám předvybrané sennheiser HD 598 a nechci moc jinou značku než zeny...jedná se mi jestli má někdo zkušenost za a) jak s těmi to sluchátky tak za b) jeslti mi moje Onkyo AVR sr 508 bude na ně stačit nebo si mám přikoupit nějaký sluchátkový zesilovač např. http://www.ecelektro.cz/ebaterky/eshop/19-1-Sluchatka/4086-2-Sluchatkove-zesilovace/5/317-Zesilovac-pro-sluchatka-Pro-ject-Head-Box-MKII po pravdě na to že to budu poslouchat občasně se mi nechce kupovat zesík, ale na druhou stranu pokud na tento typ sluchátek není avr důstojné tak je to taky nesmysl
vivid.sk (11472)|29.12.2012 12:32
Mam HD595, 598 su ich nastupca vo farebne omladenom modeli. Zvukovko su +- identicke. Mam k nemu aj sluchatkac, no ci ti bude vystup z daneho ONKYA postacovat, neviem posudit. Treba si sluchatkac pozicat a odskusat s/bez. Co sa tyka zvuku, spokojnost (v ramci triedy), pocul som aj ostatne cez 600, 650 a aj 800vky (tie su uz cenovo inde :D, ale bomba, nie vsak na bezne nahrate nahravky a urcite nie bez sluchatkaca). Inak co sa tyka pomeru cena vykon, odporucam, pokial mas rad zvuk Sennheiserov.


[QUOTE=zatty;438187]po pravdě na to že to budu poslouchat občasně se mi nechce kupovat zesík,[/QUOTE]

Bol som prekvapeny, ze sluchatka nie su prilis narocne (na rozdiel od takych AKG 701 a pod, ktore sa pocuvat bez sluchatkaca nedaju), hraju v pohode aj z kvalitnej zvukovky, alebo portable CD/mp3 playera (iRiver), tiez som raz skusal aj vystup z AVR a ziadna katastrofa.

Ak mas viac otazok, rad zodpoviem v PM.
BystraR (39)|29.12.2012 13:44
Využiju toto téma o sluchátkách a taky bych poprosil o radu.
Mám mmc prodigy a mám ho napojený přes Onkyo TX-8255 B a repro mám Magnam monitor supreme 2000. Chtěl bych k tomu Onkyu nějaký sluchátka
za rozumnou cenu abych se mohl večer v klidu kouknout na nějaký film. Hudbu bych přes to nějak extra moc neposlouchal, tu si pouštím přes den přes repro. Mě se jedná o nějaké sluchátka které jsou vhodná pro sledovéní filmů. Bezdrátová by byli asi vhodnější ale pokud budou normální "z drátem" dobré a nebudou moc drahé tak by to nevadilo.

Můžete někdo poradit?
Díky
zatty (1215)|29.12.2012 14:57
takže ty 598 mi jak cenově tak podle recenzí připadly do oka...nechi AKG ani Bajery ty jou moc basové á já nemám moc rád přebasováno....mám mrtě flacu a ty budu hrát přes tu dunu...takže spíš jeslti je ten zesík na ně třeba...vím že AVR má dosti slušný převodník tedy alespoň podle parametrů na to aby mne uspokojil ale nechci aby sluchadla na druhou stranu zas nevyužila maximalné svůj potenciál....popravdě se v zesíkách na sluchátka vůbec nevyznám a kdybo jo tak se neptám :-)
vivid.sk (11472)|29.12.2012 15:05
[QUOTE=BystraR;438212]mohl večer v klidu kouknout na nějaký film[/QUOTE]
- zabudol si napisat cenu
- zasadny rozdiel je film (rozumej zvuk) z TV a film z DVD/BD.

specifikuj. Ak to chces len na posluch TV, lepsie sluchatka su zbytocne :D
BystraR (39)|29.12.2012 15:15
Jasnočka:) že z DVD/BR.
Ohledně ceny, zajímalo by mě jestli je velký rozdíl ve sluchátkách řekněme kolem 3000 a 6000.
vivid.sk (11472)|29.12.2012 15:20
Urcite, chod si to vypocut, bez toho tazko radit. Odporucam kablove (ak to nerobi problem), neplatis znacnu cast ceny za "transfer".
Na odpichnutie ti kludne odporucim prave tie, ktore sa tu riesia. Senny 598, pripadne lacnejsi model 558.
Urcite si to vsak vyskusaj (nie len 5 minut), zistis ci ta netlacia a ci ti sedi zvukovy prejav. V tejto cenovke sa uz audio nekupuje len na zaklade odporucania (lebo mozes byt sklamany).