Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Pevný disk Seagate 3TB nefunguje v Samsung LCD TV?

Neregistrovaný (0)|28.12.2012 23:08
Tazatel: David

Znění dotazu: Ahoj přátelé!
Pod stromečkem jsem rozbalil Seagate Expansion Desktop, USB 3.0 - 3TB a celý natěšený, jak si budu přehrávat data na něm uložená v mé Samsung LCD TV LE46D550, jsem jej připojil k televizi. Bohužel se ani nezobrazil jako připojený! Bratrova TV (také LCD Samsung, ale menší a starší) alespoň zaregistruje, že bylo něco přes USB připojeno, ale nezobrazí ani složky, natož pak jejich obsah.
Disk je naformátován ve formátu NTFS.
Máte prosím někdo nějaký tip, jak bych mohl zkusit problém vyřešit? Nebo je všechno špatně a s tímto diskem nemám v mojí Samsung TV šanci? Všechny ostatní média (flashky, jiné disky) přehrává bez problémů.
Díky za jakoukoliv reakci!
David

Technika, které se dotaz týká: Pevný disk Seagate
LCD TV Samsung
golfLC (1941)|28.12.2012 23:28
vyššia spotreba externého HDD v porovnaní s ponúkaným napájaním z TV, len externé napájanie, , ktoré však pri USB 3 neviem ako zrealizovať, pri klasickom USB2 bol aj Y USB kábel, ktorý ponúkal možnosť napájania z druhého USB portu na TV.
Davidood (0)|29.12.2012 00:58
Ten můj externí pevný disk (Seagate Expansion Desktop, USB 3.0 - 3TB) ale má vlastní externí napájení - bez připojení do zásuvky se ani nespustí.
vivid.sk (11472)|29.12.2012 01:22
3TB ti TV nenacita, ake je naformatovany s pouzitim GPT (ako jedna 3TB particia). Teda predpokladam (mam starsieho sama rady B a detto).
Musis vytvorit dve NTFS particie na danom HDD:
- prvu 2TB (presnejsie 2 199 023 255 552 bytov), co je maximum pre MBR partitioning
- druhu ostatok, cize nieco okolo 800GB.

Pozor, je dolezite nepouzit GPT, ale MBR partitioning (ak to formatujes pod Vista/W7).
Po takomto rozdeleni TV uvidi obe particie, nacita vsak len tu prvu 2TB (lepsie ako nic :D), a na tu druhu si kludne uloz nejake pecko, cez TV sa k nemu decka nedostanu :D


[QUOTE=golfLC;438141]...[/QUOTE]

2.5" 3TB este nevyrabaju, snad v roku 2013 :)
golfLC (1941)|29.12.2012 16:52
Sorry, nezaregistroval som tie 3 TB :-)


Odoslané z iPad pomocou Tapatalk HD
Kojí (2)|31.12.2012 14:43
čus Davide, mám uplně stejný problém ... už si přišel na nějaké řešení ? ... popřípadě dáš mi na sebe nějakej kontakt např ICQ, nebo FB, skype bo tak ... že by jsme to probrali a nějak vyřešili :)
KamilZ (10277)|31.12.2012 15:53
Jak už bylo řečeno - 3TB disk TV nezvládne. Je potřeba ho rozdělit jako MBR na dvě části, první <2TB.
Kojí (2)|31.12.2012 17:20
Jojo, přesně tak, ted mi to kámoš rozdělil a funguje vše bez problému... TV si přeště maximum tedy 2 TB což bohatě stačí a ten zbytek už zvládne PC ... Hlavně, to nevyměnuj za menší jak hodně na forech píší :) měj se :)