Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

kvalita prehravania DV AVI

bibo (10)|29.4.2005 22:50
:-((( Mili priatelia, prosim Vas o radu, zacinam s digitalnym videom precital som si tu navody, diskusie, a zopar knih. Mam vsak problem ked urobim capture z digitalnej videokamery JVC GRDX27 cez FW1394, na notebook hp nx 9105 s pouzitim Pinacle studio 8, alebo Movie maker 2, tak pri prehravani z HDD na displeji v notebooku alebo cez S video na TV je kvalita videozaznamu o nieco nizsia, jedna sa najma o sceny ked sa s kamerou robia panoramaticke zabery vtedy obraz nie je plynuly ale jemne trha. Pri prehravani videozaznamu priamo z kamery na TV je obraz kvalitny plynuly.
V com je problem ked som este ani nepristupil ku komprimacii a uz je kvalita o nieco horsia, pricom capture som urobil bez problemov v maximalnom formate.
Hardware AMD ATHLON XP M 3000+, HDD 60GB, 4200 rpm, NVIDIA GE FORCE 4420Go 32MB, 512 MB RAM,
Je to z dovodu komprimacie DV AVI? 1:5, alebo nestiha graficka karta? Komercne DVD mi prehrava notebook skvele, len raz som si vsimol pri jednej scene jemne trhania pozadia. Mam narocne oko ked aj dnes v predajni s DVD prehravacmi niektore sceny z premietanych ukaziek na LCD monitoroch vykazovali podobne znizenu kvalitu, t.j. neplynule zobrazovanie scen pri panoramatickych zaberoch?
Mojim cielom je spracovat vlastne videozaznamy a prezentovat ich v co najlepsej kvalite, nie horsej ako doposial, t.j. cez kazety VHS, kde zaznam bol lepsi nez to co som doposial z kamery graboval.

Tak poradte, kde robim chybu.
pavelpt (2713)|29.4.2005 23:17
No 32 mega na kartě není bůhvíco.Mezi kodeky je taky jakýsi rozdíl, chce to vyzkoušet, který tomu PC nejlíp sedí,video dekoder v grafu a vůbec jeho sestavení, to má taky vliv.Rozlišení monitoru, jestli s 32 megy dáš 1024 x 768 tak je zázrak,že to hraje.Asi jít níž, stejně tam víc než 576 linek nemáš.Deinterlace má rovněž vliv.

Rozhodně bych viděl chybu v přehrávání a ne v "kvalitě nižší než VHS".
Pave (158)|30.4.2005 01:49
porovnej datový tok DV a DVD (DV má cca 25Mbps). Pro plynulý náhled musíš mít buď kvalitní sw s podporou RT preview nebo výkonný hw nebo odkuk na TV - ale ne přes grafickou kartu ale přes hw převodník D/A (buď v kameře - DV IN/analog out na TV nebo např přes canopus ADVC 100 apod).

Jak to popisuješ tak je hw přetížený a nestíhá. Pokud to chceš prezentovat na noťasu, tak hotový sestřih napřed převeď do mpeg2. Pak už to přehraješ pomocí PowerDVD apod.
bibo (10)|30.4.2005 10:42
Dakujem za rady, vidim ze ste v tom doma, len keby to bolo jednoduchsie, zapnes a pozeras, ale zaciatky su vzdy tazke, takze dufam ze to odladim.
Video som na noute pustal na 1280x800, skusal som to znizit na 800x600 a prehraval som to cez WMP, WINDVD, a POWER DVD, a bohuzial stale je to take iste.
Cez spravcu uloh som pozoroval vytazenie procesoru na noute a to bolo 43% a strankovanie 290 MB. Zatial ani MPEG nepriniesol zlepsenie, ale skusim to konvertovat este raz. Datovy tok HDD na noute je 100MB/s takze to by mohlo stacit. Vyskusam to este prehrat na inom vykonnejsom hw, a hlavne to skusit spat cez kameru cez dvin\tvout, len si musim dv in spristupnit na kamere pretoze som si kupil kameru bohuzial bez dvin. A pustit sa do poznavania nepoznanych kodekov.
Pave (158)|30.4.2005 12:30
samozřejmě se může jednat o nějaký konflikt kodeků apod (nejčastěji když někdo nainstaluje balík kodeků all_in_one, snadné řešení je ho hned odinstalovat), ale nejjednoduší je opravdu provést test capture-editace-export zpět na DV pásku a zkontrolovat výsledek přehrání z kamery na TV. Pokud je tam vše OK, tak problém je pouze v preview na kompu (grafická karta, filtry DirectShow).
Druhý případ může být způsoben kamerou (zajdi do obchodu nebo ke známému a zkus jinou kameru) nebo pak HW (tam obecně pomáhá přidat RAM nebo je nutná návštěva u někoho, kdo je schopen HW trochu vyladit).
bibo (10)|11.5.2005 15:33
V com bol problem? Stale neviem, ale po navsteve u odbornika na digitalne video sme skusili na jeho compoch prehrat avi subory, a taktiez ich prehravanie nebolo take hladke a plynule ako na TV, ale ked sme to spatne prezreli cez kameru - analog na TV obraz bol dobry. Nakoniec sme sme skusili z kamery priamo grabovat na notebook cez Uleed video studio8 uz vo formate DVD a to sme vypalili na DVD, ked sme si to prezreli na TV cez DVD prehravac vysledok bol skvely, bohuzial pokus prezriet si toto video z DVD mechaniky na notebooku cez S video vystup uz nebol taky dokonaly. Takze skusat budem dalej.
clee (6592)|11.5.2005 15:55
mno nic vic nevyzkoumas, zaznam z dv kamery bude na tv vypadat vzdycky lip nez na PC
milh (28)|10.7.2005 22:22
Ja myslim, ze na tom tvojom notebooku mas pomaly HDD. DV prenos pri citani ma okolo 25 MB/s, 4200 otackovy disk to nestiha. Skus to na 7200rpm HDD a poznas rozdiel.
Nejaky soft, myslim ze Scenalizer mal moznost otestovat zapis/citanie HDD. :-?