Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Po nahrátí do PC se záznam trochu trhá,seká...

marcos (21)|29.4.2005 18:32
Zdravim,jen bych se chtěl zeptat,mám digitální kameru Panasonic NV-GS22 a když jí propojim s počítačem přes Firewire a nahraju z ní záznam do pC tak není až tak kvalitní jak bych si představoval a pak když si ho přehrávám tak se to trochu škube,seká a když to vypálim na DVD tak se to pořád trochu seká...jsou v tom viditelný seky...nevím co s tím..ale když to nahraju normálně analogově např. přes S Video tak je to v poho..
Pave (158)|29.4.2005 19:36
ty panasoniky jsou někdy mlsný, řešilli jsme to, vyřešil to Edius od Canopusu. Jde to řešit asi i jinak, ale tohle bylo po ruce.

(problém je zdá se s některými kamerami od Panasonicu)
marcos (21)|29.4.2005 21:07
hmm tak to je blbý..takže to asi budu muset nahrávat nalogově nebo jak??
Pave (158)|29.4.2005 21:58
nevím, měl starší DV kameru Panasonic a prokazatelně to bylo tím paňákem.

Některý softy ho zvládly, jiný ne. Zkusil jsi to exportovat zase zpět na DV (ne na DVD). a pak to zkontrolovat na TV?
Pave (158)|29.4.2005 21:59
příčin ale může být víc, napiš co máš za železo.
exTNT (1421)|30.4.2005 08:09
Spíš bude komp nějaká zaneřáděná zdechlina... :-E
marcos (21)|1.5.2005 19:26
comp je notebook ATHLON 2500+XP,512 DDR RAM,HDD 60GB...tady by podle mě neměl být problém....

ale jina nezkoušel jsem to komprimovat zpátky do DV....
já to do compu nahraju ve formátu DV a až pak to převedo nějakym komprimačnim programem na DVD....
marcos (21)|1.5.2005 20:28
prostě at to nahraju do compu v jakymkoliv formátu tak je to takový trhaný a ani ta kvalita neni taková,jak bych představoval....
sorry za ty překlepy...v tom minulym příspěvku...
exTNT (1421)|1.5.2005 20:44
Pohoda, s češtinou se tady většina kolegů moc nemaže... :-E

Železo není špatný, ještě napiš:
1. Máš k těm XP nějaký SP?
2. Jak dlouho tam tu instalaci máš?
3. Jakej máš na disku file system?
4. Jak často a čím defragmentuješ?
5. Používáš nějakej SW na ladění kompu a jakej?

Už jsem o tom tady někde psal - na defragmentaci je výbornej O&O Defrag, na ladění a údržbu TuneUp Utilities 2004.
marcos (21)|1.5.2005 21:03
jo jo jsou to Win XP SP2,ta instalace je stará asi rok a půl...disk je ve FAT32,no už jsem ho asi dlouho nedefragmentoval....jinak normálně přes Win XP....
Jinak comp neladim....nevim jak to přesně myslíš,jestli jako ladění softu nebo hardwaru..protože soft neladim a hardware taky ne jelikož je to notebook..
exTNT (1421)|1.5.2005 23:28
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3274
A pak bych Ti vřele doporučil konvertovat file system na NTFS. Otevřeš si příkazový řádek (Start-Programy-Příslušenství-Příkazový řádek) a napíšeš (bez uvozovek) "convert c: /fs:ntfs". Mrkvosoft někde píše, že data zůstanou zachována, ale že by sis měl pro jistotu zálohovat důležitý data - no já to dělal asi 7x, nikdy jsem nic nezálohoval a nikdy o nic nepřišel.
Akorát se nelekni, nejdřív Ti to vyhodí nějakou hlášku, že nemůže konvertovat, dokud neodpojíš svazek, tak dej N, protože odpojit svazek nechceš, hned pak se Tě to zeptá, jestli teda chceš provést konverzi při restartu, tak dej Y (A) no a po restartu se provede konverze.
Jo a ještě jedna drobnost - před konverzí Ti to řekne "enter the current volume label for drive" - pokud se ten disk nějak jmenuje, tak tam napíšeš to jméno (např. na mým Aceru se c: jmenuje ACER), pokud jméno nemá, dáš tam jenom to písmeno (např. "c").
Akorát je potřeba mít na disku dostatek volnýho místa... http://support.microsoft.com/kb/156560/
Pave (158)|2.5.2005 00:01
železo je dobrý (mám na hraní to samý :-) ), jen napiš co máš za MB.

Disk je malý, RAM je v poho, zkus testnout ten zpětný přepis na kameru a zkus to přehrát na TV - pokud to nebude ok tak nejjednoduší by bylo zkusit jinou kameru. Pohledej někoho, třeba najdeš.
marcos (21)|4.5.2005 17:52
celej ten notebook je postavenej na chipsetu Via Savage8 KN266
což asi nebude nic extra a jinak grafika se dá nasdílet maximálně na 32 MB..ale myslim že v tomhle připadě je to celkem jedno nebo velikost grafické paměti taky nějak ovlivňuje to,že se mi to škube?
jo a taky ted převádim ten disk na NTFS..
myslím že to bude o hodně lepší...doted jsem ani nevěděl že je to jen ve FAT 32 myslel jsem,že u XP je to už automatický..ale jak je vidět tak jsem se zmýlil...no snad ten převod bude v pohodě...
marcos (21)|4.5.2005 17:54
Disk je malý, RAM je v poho, zkus testnout ten zpětný přepis na kameru a zkus to přehrát na TV - pokud to nebude ok tak nejjednoduší by bylo zkusit jinou kameru. Pohledej někoho, třeba najdeš.

Bohužel tahle kamera neumí zpětně do sebe nahrávat...má to zablokovaný..teda pokud se nepletu ale je to tak napsaný..kdyby to byl model GS 33 tak už by to šlo takže to vyzkoušet nemůžu...
Pave (158)|6.5.2005 20:55
nejjednoduší by bylo navštívit nějakou prodejnu a ukecat prodavače - že chceš vyzkoušet kameru "jestli by ti to běhalo". Když máš ten noťas :-) .
marcos (21)|6.5.2005 21:14
jo jo to neni špatnej nápad... :-)
hele ale ted mě napadá ona má i USB 2.0 ale vim že přes USB se většinou video netahá jen fotky ale možná by to šlo....budu se na to muset mrknout...
vlada (3470)|7.5.2005 00:41
marcos> No chybí mi tu ještě jedna základní informace - jakej SW používáš. Pokud Pinnacle, tak bych hledal chybu tam. Zkusil si to zkopírovat do počítače pomocí WinDV? Nevypadávají snímky? FAT32 disk je tragedie. Pořád to potom škube? Máš DirectX 9.0c? Co když to ve VirtualDubu deinterlacuješ a uložíš jako třeba DivX nebo XviD. I to škube?
Udělej pár pokusů a dej vědět.

Vláďa
Pave (158)|7.5.2005 07:51
USB vynech, používej FireWire.
MOJE (537)|7.5.2005 09:09
To DVD si pozeral v PC alebo na STOLNOM DVD ???
marcos (21)|7.5.2005 14:59
jo jo mám Pinnacle studio 8....zkoušel jsem to tam nastvit ruzně..Win DV je ještě horší na to se nedá koukat vůbec...mě spíš strašně udivuje ta kvalita...jakmile dám rovnou kompresi do Mpeg 2 tak je to nekouatelný a přitom by to měla být kvalita DVD...ale když to dám jako DV tak je to v poho ale sekaný..disk už jsem převedl do NTFS....zkusim udělat pár pokusů a pak dám vědět...

jo a to DVD pouštim na stolnim DVD přehrávači...
jenže o to ani tak nejde jde spíš o to že ono se to škube jakmile to prostě nahraju do PC a pouštim to v PC ještě jsko DV..takže je prostě problém v tom jak to dostat do PC aby se to neškubalo...
marcos (21)|7.5.2005 17:36
tak jsem to teď pořádně zkoušel přes WinDV a vypadá to líp...mnohem líp..pohrál jsem si s nastavenim..jen mi vadí jak to WinDV kouskuje...že to prstě rozděluje snad po 5 sekundách....a tak má minuta záznamu třeba 10 nebo 20 video souborů..dá se to nějak vypnout aby to byl jenom jeden dlouhej soubor?
clee (6592)|7.5.2005 17:40
jo discontinuity treshold dej na nulu a max avi size na 90000 (60 minut)
mirekv (7169)|7.5.2005 17:42
jj, i na víc (filmy z TV, VHS).
marcos (21)|7.5.2005 20:07
oki díky moc....a přišel jsme na další způsob jak nahrávat do PC přes NeroVision to je uplně nejlepší..je jasný že ten prográmek neni tak propracovanej jako Pinnacle..ale nechápu proč to v tom Pinnacle studiu tak seká..ale je to jedno hlavně že funguje tohle...