Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-T: Ladenie TV kanálov

Neregistrovaný (0)|19.12.2012 15:51
Tazatel: Dano

Znění dotazu: Dobrý deň, pred týždňom som kúpil novu TV. Presný typ je tento LED JVC LT-32HA45E.
Môj problém je ten že keď na TV ladím digitálne kanály tak mi nájde iba cca 11 kanálov ,ale všetko sú to len slovenské a to : TV Markíza, TV JOJ, JOJ PLUS, TV Doma , TA3, MTT, TV Karpaty, STV 1 a HD, STV 2 a TV Krea. Lenže v našom paneláku máme tu možnosť naladiť aj české kanály. Doteraz ked som mal klasickú CRT TV a mal som k nej pripojený DVB tuner, tak našlo úplne v pohode všetky kanály na aké sme mali právo. Teda + tie české a to Prima a P.Family, Nova a Nova Cinema a Barrandov TV a ešte ČT kanály.
Proste nechápem ako mi nemôže nová televízia nájsť české stanice a to som ešte skúšal ten DVB tuner ktorý som používal na starej CRT TV aby som mohol naladiť tie digitalne stanice na nej, pripojiť na tu novú Ledkovú TV a tam cez ten DVB tuner to našlo.
ALE! Je tu ešte jeden problém.Túto anténu nám robili v paneláku ešte len cca 2 mesiace dozadu a odvtedy ako to spravili nám obraz na digitalnych staniciach niekedy rozkladá a nie je pekný a to sme zaplatili nemalé peniaze zato, čiže budem sa musieť aj na nich obrátiť. Ale ide tu o to že ako je možné že na novej TV ktorá nestojí malé peniaze nemôžem nájsť české kanály a na DVB tunery ich nájdem. Ešte som naschvál skúšal zapojiť ten DVB tuner na tu novú telku a tam cez DVB tuner tie české našlo čiže problém bude musieť byt v TV, neviete mi poradiť čo by mohlo túto chybu spôsobovať?Vopred ďakujem za Vašu pomoc :)

Technika, které se dotaz týká: TV: LED JVC LT-32HA45E
KamilZ (10277)|19.12.2012 15:59
Vzhledem k uvedenému konstatování kostičkování tipuji nízkou úroveň signálu v sta v kombinaci s méně citlivým tunerem v nové TV, takže některé slabší kmitočty nenaladí. Doporučuji pro jistotu zkontrolovat kabely a konektory a pak věc řešit s technickém sta, případně žádat proměření a nenechat se odbýt.
Neregistrovaný (0)|19.12.2012 16:20
V poriadku budem to riešiť Vašou radou. Zavolám tam a poviem nech mi to prídu pomerať ,ale ešte jedno info som zabudol napísať. Pýtal som sa susedov či aj im to robí a v podstate každý koho som sa v paneláku pýtal mi povedal že im kockuje obraz alebo má problémy s ladením. Len mi nešlo do hlavy že na tom DVB tunery aspoň tie české stanice našlo a tu na novej TV ich nechce nájsť vôbec :/