Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Trojan.Vundo.B jak se zbavit ???

mouty (690)|29.4.2005 13:22
Tak jsem chytl i já jednoho šmejda. Problém je v tom, že je to systémovej soubor a nejde ho léčit.
Mám NAV2005 (nod 32 ho ani nenajde), při spuštění ho najde ale i když dám Fix i Delete (ten soubor nebo vir) tak se nic nestane a píše to že je stále tam. Mám XP.
Cesta kde se nachází je c:\windows\security\logs\wmsdoc.dll . Na tvrdo smazat taky nejde. Ani při spuštění NAV v nouzovém režimu se mě nedá odstranit. Na Symantecu - když postupuju podle návodu měho prostě NAV neodstarní. Proč ? Už ho někdo vyléčil ???
Doom (2331)|29.4.2005 13:24
co's našel na googlu? :-)
mouty (690)|29.4.2005 13:36
Disable System Restore (Windows Me/XP).
Update the virus definitions.
Run a full system scan and delete all the files detected as XXthreatnameXX.
Delete any values added to the registry.

For specific details on each of these steps, read the following instructions.

1. To disable System Restore (Windows Me/XP)
If you are running Windows Me or Windows XP, we recommend that you temporarily turn off System Restore. Windows Me/XP uses this feature, which is enabled by default, to restore the files on your computer in case they become damaged. If a virus, worm, or Trojan infects a computer, System Restore may back up the virus, worm, or Trojan on the computer.

Windows prevents outside programs, including antivirus programs, from modifying System Restore. Therefore, antivirus programs or tools cannot remove threats in the System Restore folder. As a result, System Restore has the potential of restoring an infected file on your computer, even after you have cleaned the infected files from all the other locations.

Also, a virus scan may detect a threat in the System Restore folder even though you have removed the threat.

For instructions on how to turn off System Restore, read your Windows documentation, or one of the following articles:
How to disable or enable Windows Me System Restore
How to turn off or turn on Windows XP System Restore

Note: When you are completely finished with the removal procedure and are satisfied that the threat has been removed, reenable System Restore by following the instructions in the aforementioned documents.

For additional information, and an alternative to disabling Windows Me System Restore, see the Microsoft Knowledge Base article: Antivirus Tools Cannot Clean Infected Files in the _Restore Folder (Article ID: Q263455).

2. To update the virus definitions
Symantec Security Response fully tests all the virus definitions for quality assurance before they are posted to our servers. There are two ways to obtain the most recent virus definitions:
Running LiveUpdate, which is the easiest way to obtain virus definitions: These virus definitions are posted to the LiveUpdate servers once each week (usually on Wednesdays), unless there is a major virus outbreak. To determine whether definitions for this threat are available by LiveUpdate, refer to the document: Virus Definitions (LiveUpdate).
Downloading the definitions using the Intelligent Updater: The Intelligent Updater virus definitions are posted daily. You should download the definitions from the Symantec Security Response Web site and manually install them. To determine whether definitions for this threat are available by the Intelligent Updater, refer to the document: Virus Definitions (Intelligent Updater).

The latest Intelligent Updater virus definitions can be obtained here: Intelligent Updater virus definitions. For detailed instructions read the document: How to update virus definition files using the Intelligent Updater.


3. To scan for and delete the infected files
Start your Symantec antivirus program and make sure that it is configured to scan all the files.
For Norton AntiVirus consumer products: Read the document: How to configure Norton AntiVirus to scan all files.
For Symantec AntiVirus Enterprise products: Read the document: How to verify that a Symantec Corporate antivirus product is set to scan all files.
Run a full system scan.
If any files are detected as infected with Trojan.Vundo.B, click Delete.

Note: If your Symantec antivirus product reports that it cannot delete an infected file, Windows may be using the file. To fix this, run the scan in Safe mode. For instructions, read the document: How to start the computer in Safe Mode. Once you have restarted in Safe mode, run the scan again.

After the files are deleted, restart the computer in Normal mode and proceed with section 4.

Warning messages may be displayed when the computer is restarted, as the threat has not been fully removed at this point. Please ignore these messages and just click OK. These messages will not appear when the computer is restarted after the removal instructions have been fully completed. The messages displayed may be similar to the following:

Title: [File path]
Message body: Windows cannot find [file name]. Make sure you typed the name correctly, and then try again. To search for a file, click the Start button, and then click Search.


4. To delete the value from the registry
Important: Symantec strongly recommends that you back up the registry before making any changes to it. Incorrect changes to the registry can result in permanent data loss or corrupted files. Modify the specified subkeys only. For instructions refer to the document: How to make a backup of the Windows registry.

Click Start > Run.
Type regedit
Click OK.


Navigate to and delete the following subkeys:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon\Notify\[Trojan file name] HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{44240BB5-BD7D-4D49-A1AA-8AB0F3D3CB44}
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\Browser Helper Objects\{44240BB5-BD7D-4D49-A1AA-8AB0F3D3CB44}


Exit the Registry Editor.
mouty (690)|29.4.2005 13:47
Jenže krok 3 nefunguje, ani v nouzovém režimu se mě vir neodstraní.. ani ten soubor. :-?
Doom (2331)|29.4.2005 14:04
zkoušel sis ten soubor smazat rukou, třebas přes CMD a příkazem del?
Ivo Mašek (10205)|29.4.2005 14:16
Já osobně tyhle "záležitosti" řeším přes registry (regedit + msconfig). Ale "nadávají" mi tu, že to je drastická metoda :-D
jojto (865)|29.4.2005 15:04
Hmm zaujimave...mouty posli mi ten subor prosim do mailu...kuknem na to. DAKUJEM
P.S. skomprimuj ho...nech prejde
Doom (2331)|29.4.2005 15:30
msconfig ve widlich není to, co bejval. aspoň mě to při očesání některých věcí píše po startu hlášku, že něco bylo zakázáno a tahle hláška nejde zakázat :-)
mouty (690)|29.4.2005 15:48
[quote=jojto]Hmm zaujimave...mouty posli mi ten subor prosim do mailu...kuknem na to. DAKUJEM
P.S. skomprimuj ho...nech prejde[/quote]

Zkopírovat nejde, píše to že soubor nelze přečíst.Když ho zabalím do RARu tak to vypíše tohle - nelze otevřít, přístup odepřen.
mouty (690)|29.4.2005 15:56
Už se podařilo ve stavu nouze to zararovat šlo.
Sem vděčný za každou radu.
Ivo - jak se odstranuje vir v msconfig a regeditu ???
Ivo Mašek (10205)|29.4.2005 16:08
jak se odstranuje vir v msconfig a regeditu ???
Do příkazové řádky napíšeš regedit. Do tabulky, která se objeví, napíšeš hledat: název toho šmejdu. Dáš hledat. Jakmile se objeví - smazat. Pokračuješ vždy stiskem kl. F3.
Na papír si napiš názvy z adresářů toho šmejda (on tam nebude samostatně, je pod něčím - v registrech máš vypsanou vždy celou adresu).
Po ukončení napiš do příkazového řádku msconfig. Klikni na "po spuštění". Pokud objevíš zafajfkován název, který sis napsal z toho registru, zruš zafajfkování. Předpokládám, že to bude jeden soubor (výjimečně jich bývá více). Odklepni OK, a restartuj PC (z msconfig nelze po úpravách ani jinak odejít, než restartem).
No a pak uvidíš, jestli se to povedlo.
pavelpt (2713)|29.4.2005 16:19
Jo to je metoda, kterou spolehlivě najdeš rutiny viru jako

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{44240BB5-BD7D-4D49-A1AA-8AB0F3D3CB44}

:-D

Rada.

3Pokud selžou pokusy o smazání souboru pomůžeme si např. utilitou Hijackthis.Spustíme HJ Config - - Misc Tools - Delete file on reboot - poté vybereme soubor který chceme smazat a restartneme PC


http://arcisit.wz.cz/HijackThis.rar

:-)
stayman (12393)|29.4.2005 16:26
Aj tak sa da! Inak v nudzovom rezime to zmazes, alebo aspon presunies inde a tak zmazes po restarte..
Ivo Mašek (10205)|29.4.2005 17:01
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Classes\CLSID\{44240BB5-BD7D-4D49-A1AA-8AB0F3D3CB44}
Při hledání přes regedit se mu neobjeví jenom toto. To ty ale určitě víš.
Ono by stačilo, kdyby věděl, co mu přibylo v msconfig. To byl dal vyhledat a smazat. Těch metod je několik.
Já osobně nejsem zastáncem instalací všelijakých utilit a kdoví čeho pro smazání viru / trojana.
Věc názoru.
stayman (12393)|29.4.2005 17:03
HiJack je spicka! \/
clee (6592)|29.4.2005 17:05
jednorazovy cleanery sou kolikrat jedina moznost, mazat radove stovky stringu neni zadna prdel
pavelpt (2713)|29.4.2005 17:28
Málokterý autor škodlivého programu ho pojmemuje Jajsemvir.exe. starter udělá jako servis volaný třeba shellem a musíš být minimálně od Microsoftů, abys věděl co je v registrech dobře nebo špatně.

MSConfigem lze ovlivnit pouze asi 30 % důležitých registrů a zbytek jenom Regeditem a právě malware a podobná havěť využívá naprosto jiných způsobů a ne takových primitivních, aby je zdrtil někdo vymazáním stringu v RUN nebo podobně.

Hijackthis je pomůcka, která nedělá nic, :-) kromě toho, že vypíše obsah těch správných ragistrů, a log je možno poslat jednak do Německa, kde automat zhodnotí co by mohlo být blbě nebo na forum, kde působí fakt borci co tomu rozumí.

Zkus si to a uvidíš to obrovské množství zápisů, které mohou negativně ovlivnit chod PC.
clee (6592)|29.4.2005 17:34
jj to forum je brutalni, resil sem neco podobnyho u kamose a log z hijackthis sem posilal nakymu borcovi pres irc, behem asi deseti sekund mi vypsal patnact nepatricnejch polozek, to sem trochu nestih :-)
jojto (865)|29.4.2005 17:43
MAS TO V MAILI...
Libor (526)|29.4.2005 20:48
mouty (690)|29.4.2005 21:20
Dík všem - vyzkouším po víkendu - musím se věnovat mladé.

Libor
Bude to fungovat i na VundoB ???
mirekv (7169)|29.4.2005 21:23
mouty
dceři? :-D
stayman (12393)|29.4.2005 21:42
clee
Ved to tu uz niekto dal!!!

elisak http://www.hijackthis.de/cz
mouty (690)|30.4.2005 11:07
[quote=pavelpt]
Rada.

3Pokud selžou pokusy o smazání souboru pomůžeme si např. utilitou Hijackthis.Spustíme HJ Config - - Misc Tools - Delete file on reboot - poté vybereme soubor který chceme smazat a restartneme PC


http://arcisit.wz.cz/HijackThis.rar

:-)[/quote]

Po restartu tam soubor zůstal.. Já snad budu muset zformátova Cčko :OO :-k :((
Nějaká další rada ???
elisak (31)|30.4.2005 11:54
Mně se osvědčilo tohle, jestli to ale pomůže tobě nevím. Jestli chceš můžu poslat .reg
pavelpt (2713)|1.5.2005 17:15
[quote=mouty][quote=pavelpt]
Rada.

3Pokud selžou pokusy o smazání souboru pomůžeme si např. utilitou Hijackthis.Spustíme HJ Config - - Misc Tools - Delete file on reboot - poté vybereme soubor který chceme smazat a restartneme PC


http://arcisit.wz.cz/HijackThis.rar

:-)[/quote]

Po restartu tam soubor zůstal.. Já snad budu muset zformátova Cčko :OO :-k :((
Nějaká další rada ???[/quote]

Tak máš zapnutou automatickou obnovu systemu.
mouty (690)|1.5.2005 21:02
Ne nemám...
wencaS (853)|1.5.2005 21:59
mouty
a nemas zapnuty ve spybotu tea timer. nekde sem tu cet, ze dela nejaky tyhle problemy, ale nevzpomenu si kde to bylo. zkus to vypnout. ma to nejak chranit systemove soubory.
pavelpt (2713)|1.5.2005 22:49
[quote=mouty]Ne nemám...[/quote]

A už jsi zkoumal ten log ? Nějaký TSR musí hlídat tento soubor, proti smazání, budˇsystem sám nebo nšco jiného.
V safe mode když nejde smazat, jde v 99 % přejmenovat a při příštím startu obdržíš hlášku o chybějícím souboru.
Jinak v Dosu to přece jít smazat musí hergot, když je to na NTFat tak existuje bootovací disketa, se čtením NTFS.
Napsat batch file- něco jako path:\\del filename.ext a dát ho do Startupu nebo místo del dej příkaz ren.
Vypnout hlídače jako AdWatch a pod.
Dej mi log z Hijackthis do mailu podívám se co by to mohlo držet.
Ivo Mašek (10205)|2.5.2005 06:54
Jinak v Dosu to přece jít smazat musí hergot,
Jo, ve Win98 je to v DOSu pohoda - ve WinXP to tak jednoduchý, jak jsem někde zde vyčetl, není.
Jinak, těmi různými "zázračnými" utilitkami a prográmky jsem si to kdysi dávno také zkoušel (tehdy byly jiné utilitky a pravda - viry nebyly tak propracované). Vždy jsem skončil u poctivé, i když dlouhé, ruční práce - mazání registrů. Naučil jsem se v nich vyznat a nebát se jich. A je to dobrá zkušenost.
...tak já budu dál sledovat, jak Moutyho ty prográmky budou zachraňovat a už teď vím, jak to dopadne: reinstal OS ho nemine.
mouty (690)|2.5.2005 08:01
pavelpt
v poště
pavelpt (2713)|2.5.2005 13:22
Hm...
Jako aktivní proces, ale toho trojana nevidím, jenom vidím, že Symantec okupuje polovinu počítače :-) ,zázrak, že to funguje.

O10 - Hijacked Internet access by New.Net

Toto se mi nelíbí, smazal bych to.

O4 - HKLM\..\Run: [WhenUSave] C:\Program Files\Save\Save.exe

Nevím co je to WhenUSave, ale jestli je to legální aplikace - nechat.
Na pozadí jede nějaká Java, (patched schedulder), je i natlačená do Exploreru, ale netuším co to dělá.
Biitorent tray nevede nikam, ale to neškodí.
Nevím jestli používáš Messenger, ten je oblíbeným cílem ovlivňování a je spuštěný do backgroundu.

O4 - HKCU\..\Run: [Instant Access] rundll32.exe EGDACCESS_1058.dll,InstantAccess

tento řádek se mi nelíbí, nevím co to je EGD.

O2 - BHO: URLLink Class - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll

Zase nějaký new.net to je co a proč je dál hijack do této sítě ? ( viz 010)

C:\Program Files\WZCBDL Service\WZCBDLS.exe

A ještě toto nevím co to je.


To co jsem vypsal jsou pro mě neznámé věci, mohou být zcela legální, ale jinak jsem nneanšel nic do očí bijícího.

http://arcisit.wz.cz/maz.htm

Může se ještě jednat o service, ta se musí napsat ručně do Hijackthis, viz odkaz
wencaS (853)|2.5.2005 15:29
[quote=pavelpt]Hm... --- O2 - BHO: URLLink Class - {4A2AACF3-ADF6-11D5-98A9-00E018981B9E} - C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll

Zase nějaký new.net to je co a proč je dál hijack do této sítě ? [/quote]

ja si vzpominam, ze presne toho NewDotNet tu resil kirk. nejde mi to najit. psal ze kdyz to smaze srazi mu to pripojeni. v xpeckach bys to mel mit v ovladacich panelech/pridat odebrat programy a melo by to jit odinstalovat. pokud to tam nemas existuje uninstal nekde na netu. ja ho mam tak az ho najdu dam ti ho sem. :BB:
wencaS (853)|2.5.2005 15:39
tady je ten uninstal pro C:\Program Files\NewDotNet\newdotnet6_38.dll
stayman (12393)|3.5.2005 04:14
Alebo skus to s tymto:
http://ccollomb.free.fr/unlocker/

ale aj tak to cele nechapem, ze by si mal tolko s tym problemov, nie je toho... ze by som ho nezrusil :-E
mouty (690)|3.5.2005 10:11
Hotovo vyřešeno - po formátu C tam žádnej blbej soubor není !
mirekv (7169)|3.5.2005 10:20
:-E
AleK (814)|3.5.2005 10:22
mouty
už si se nas*al že někdy to je nejjednoduší způsob opravy :-D
mouty (690)|3.5.2005 11:35
Přesně tak - když to tak spočítám, tak sem strávil aspon 15 hodin nad tím jak ho odstranit a reinstal woken mě trval max 4 hodiny. Ale moc se mě do něj nechtělo. \/ :-E
AleK (814)|3.5.2005 12:20
mouty
jj to znám :-E
wencaS (853)|3.5.2005 19:36
mouty
tak to mas za sebou. me to ceka taky. az bude chut. :-D
mirekv (7169)|3.5.2005 19:48
Zálohovat systém zavčasu je třeba! \/
wencaS (853)|3.5.2005 20:08
chut=cas. nemam ani jedno :-D
ale souhlasim s tebou