Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

nLite - WindowsXP

vladoc (456)|29.4.2005 08:58
Zoštíhlil už niekto svoj WindowsXP pomocou programu nLite?
Doom (2331)|29.4.2005 09:21
zeštíhlil. ale zatím nezkoušel instalovat :-), jelikož se mi někam zatoulaly výsledné soubory :-(((
nicméně to proběhlo docela dobře. wočesal jsem z toho všechno možný :-)
vladoc (456)|29.4.2005 12:20
Mne sa to podarilo zoštíhliť na 50%, ale som sa zamotal pri ovládačoch. Chcel som tam dať ovládače od TV karty, ale nLite z jedného adresára vezme len jeden *.inf súbor. TV karta má tri tieto súbory. Keď ich rozhodím do rôznych adresárov, tak by tam mali prejsť.
Väčší problém mám so základnou doskou. Nemôžem jednoznačne určiť, ktoré ovládače sú pre WinXP (bežne inštalujem ovládače pre Chipset a audio). Tých súborou je zo 20.
DoomHammer
Keď si inštalačku WinXP skopíruješ na HDD, tak nLite upravuje tento skopírovaný WinXP. Program môžeš viacej krát upravovať.
Doom (2331)|29.4.2005 13:21
uff, tak to nevim. já jsem při úpravě pomocí nLite vybalil ovladače k desce (mám desku s čipsetem nForce2) a k TV kartě (Leadtek Expert) a normálně je pomocí inf souborů předal ke zpracování. nLite si nestěžoval, že by mu víc INF v jednom adresáři vadilo.
mě se ale zas nepovedlo zaintegrovat ovladače k SB Live! (ale nechtělo se mi nad tím moc bádat)
vladoc (456)|29.4.2005 14:13
Skúsim to od začiatku. Už mám WinXP+SP2. Ešte musím posťahovať posledné aktualizácie.
Doom (2331)|29.4.2005 15:28
škoda, že nLite neumí vzít EXE s aktualizací a sám si ho rozbalit a nahrát :-( , ale musí se to rozbalit.
nebo umí a já neumím pořádně číst?
vladoc (456)|29.4.2005 19:12
Už mám WinXP+SP2+21 záplat. /496MB/577MB/626MB/.
Vojto (55)|30.4.2005 23:13
Mám nainštalované WinXP SP2 z CD pripraveného pomocou nLite a je to OK, sú menšie a inštalácia bola viditeľne rýchlejšia (a pohodlnejšia). Z osobnej skúsenosti môžem plne odporúčať - ale treba byť opatrný pri vyhadzovaní nechcených súborov, niekedy prílišná snaha o zoštíhlenie môže spôsobiť nefunkčnú inštaláciu (aj to sa mi svojho čau podarilo :-) ).
stayman (12393)|1.5.2005 01:12
Jedno pismenko fuč a uz sa zdravíme :-D
vOid (181)|1.5.2005 09:53
:-D proc ne :-)
vladoc (456)|2.5.2005 08:21
Stále mám problém s importovaním ovládačov k základnej doske.
Na CD k MB ASUS P4P800-X sa ovládač k chipsetu inštaluje pomocou:
Drivers/Chipset/inf/infinst_autol.exe
Neviem, čo mám s tým urobiť, aby ten ovládač chipsetu program nLite inportoval do WinXP.
Vojto (55)|7.5.2005 13:56
[quote]Jedno pismenko fuč a uz sa zdravíme
_________________
Co když už to lepší nebude? (J.Nicholson)[/quote]

:BB:
vladoc (456)|7.5.2005 23:36
Vojto
Mne sa nepodaril import ovládača k chipsetu matičnej dosky, lebo má koncovku exe. Vypadá takto infinst_autol.exe. Premenoval som ho na infinst_autol.zip a pomocou IZArc som ho chcel rozbaliť, no neúspešne. Okrem iných súborov sú v ňom dva súborý s koncoukou xxx.cab.
V návode sa píše:
"Import ovladačů.
Import probíhá za pomocí načtení .inf souboru, který obsahují každé ovladače. Pokud tento soubor nemůžete najít, tak vězte, že jsou ovladače jen zkomprimované popřípadě využívají nějaký setup, který si ovladače rozbalí až při jeho spuštění. Pokud jste na takové ovladače narazili, tak máte dvě možnosti, jak získat .inf soubor. První je přejmenování celého balíku na .zip a pokusit se ho rozbalit ručně. Pokud má setup u sebe .cab soubory, tak můžete použít utilitku kterou nabízí přímo Microsoft, nebo Servant Salamander 2.5, ten je na to velmi šikovný a je to zároveň alternativa za TotalCommender."
V čom to mám rozbaliť?
vladoc (456)|8.5.2005 10:07
Našiel som, kde sa súbor infinst_autol.exe rozbaľuje pri inštalácii chipsetu MB. Našiel som ho tu:
G:\Documents and Settings\Vlado\Local Settings\Temp\pft52~tmp
Neobsahuje žiaden súbor xxx.inf, ale má dva súbory xxx.cab. Teraz potrebujem vyriešiť, čo urobiť s tými dvoma súbormi xxx.cab, aby sa dali importovať.
"Pokud má setup u sebe .cab soubory, tak můžete použít utilitku kterou nabízí přímo Microsoft, nebo Servant Salamander 2.5, ten je na to velmi šikovný a je to zároveň alternativa za TotalCommender."
Čo tým autor myslel?
Mám Servant Salamander 2.5.
Vojto (55)|8.5.2005 10:55
To Vladoc:
Žiaľ, tento problém som zatiaľ tiež nerozchodil. K inštalácii Win som pridal driver na prídavný RAID radič a na rádiokartu, čo mi ušetrí dosť času pri samotnej inštalácii, ale napr. drivere ku grafike tak či tak inštalujem ručne dodatočne. Napriek tomu je CD pripravené pomocou nLite podľa mňa užitočné, pretože inštaláciu pomerne výrazne urýchľuje a zoštíhľuje (a človek môže aj stratiť Cd key a nič sa nedeje, ak to už predtým v nLite nadefinoval :-D ). Teoreticky by súbory *.cab mal otvárať aj WinZip, ale väčšinou iba vypindá, že nejde o štandardný MS súbor. Total Commander nepoužívam (mám radšej Worksoft Navigator, ktorý je úplný freeware a funkčne príliš nezaostáva), takže neviem, čo presne mal autor toho návodu na mysli (asi rozbaliť tie caby pomocou TC). Možno novšie verzie nLite poriešia aj túto záležitosť.
vladoc (456)|8.5.2005 11:30
Vojto
Mne sa podarilo importovať ovládače ku grafickej karte NVIDIA, k základnej doske audio AD1888, k tlačiarni HP3820, WinFast2000XP Expert, k monitoru Halson 920D.
Ostal už len ovládač pre chipset.
vladoc (456)|8.5.2005 14:35
Vojto
Podarilo sa mi obísť i tento problém s xxx.cab. To, čo som sa pracne snažil vytiahnuť z inštalačného CD, tak som našiel v PC. Rozbalené ovládače k chipsetu MB so súbormi xxx.inf som našiel v adresári Program Files\Intel\InfInst\ICH5\XP.
Vyrobil som novú inštalačku WinXP a po ukončení bezobslužnej inštalácie som mal, okrem ovládačov k monitoru, nainštalované všetky ovládače čo som importoval pomocou nLITE. Je zaujímavé, že NVIDIA zabrazuje, že mám Hansol, čo je správne.
p.s.
CD KEY ti ukáže EVEREST Home Editor 151.
Vojto (55)|8.5.2005 23:17
Vladoc
nLite rulez.
:BB: