Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Který sw pro převod většího množství DVD na HDD?

Tomas_X (124)|12.12.2012 01:10
Prosím o radu sestávající ze dvou odlišných otázek:
a) se kterým uživatelským interfacem se nejlépe pracuje, pokud chci převádět vypálené DVD disky video do souborů na HDD v NAS?
b) do čeho doporučujete převést vypálená DVD-čka pokud u 95% z nich nepotřebuji převést menu, ale jen hlavní film a opět asi tak 95% bez titulků. Úspora místa je vítána, pokud nezhorší kvalitu, ovšem struktura je zhruba taková, že 80% jsou nahrané filmy Sony DVD rekordérem z TV s vystříhanými reklamami, 15% jsou vlastní DVD z DV kamery vytvořené Vegasem + DVD Architektem a 5% jsou ripy DVD. Takže potřebuji něco, co udělá z 90% vypálených DVD-ček svižně asi H.264 video soubory kvůli úspoře místa, no a u 10% se budu muset starat buď o menu nebo o titulky či o zachování kvality trošku více pečlivě, než žavés.

Vlastním Vegas Movie Studio HD Platinum 11, který má různé kodeky, které jsou asi vyhovující (?) a bojím se, aby nějaký CodecPack mně v tom neudělal hokej. Kdysi jsem instaloval na předchozí PC soubor kodeků a to PC se z toho už nevzpamatovalo.

Dík, Tomáš
ai (2993)|12.12.2012 03:08
Ja bych to samozrejme video nezmensoval vubec, za 5-10 let budes mit NAS,ktery ti to bude streamovat a transkodovat podle ciloveho zarizeni, pokud nemam misto, vybral bych pouze sve video a pak nejake sve favority ...takze to ber tak, pokud to chces zmensovat zkousej Handbrake nebo Ripbot264, nactou DVD a vyplivnou nejaky mp4 nebo mkv kdyz chces.

Kopirovani originalnich streamu, nebo-li jen zmena kontejneru:

Pouzijes Makemkv, strcis placku do PC, vyberes titul popripade titulky kdyz jsou a to ti vytvori MKV 1:1, bez zmenseni

nebo
Vob2mpeg, ti vyrobi jeden MPEG z tech jednotlivych VOBu na placce, mas originaly bez zmenseni

nebo
nejsloziteji, stara skola, mozna zbytecne pro tebe, tve DVD z videokamer asi nemaji A/V delay - PGCDemux rozebere titul na streamy, zjistis A/V delay, stramy vlozis do MKVMerge (natukas A/V delay pokud je) a vytvoris MKV, zase mas originaly bez zmenseni, ten A/V delay jsem potkal jen u komercnich DVD jako napr. rusky Stalker (frekfence tohoto vyskytu je pro me nejasna, protoze to nedelam bezne) , ale jinak tve tituly z camery jsou bez A/V delay

nebo
nejjednoduseji proste zkopirujes VIDEO_TS cele jako takove, vetsina media prehravacu tohle umi prehrat uz dneska, ale zase jako takove se to nehodi na streaming v budoucnosti
-
arkij (540)|12.12.2012 12:26
Pokud z toho DVD chceš jen vytáhnout video (film) a jen někde titulky apod. nabízí se použití starého dobrého DVD Shrinku, nastavíš že nechceš výstup dělit, navolíš co v něm chceš mít a on vytvoří jeden .VOB, kterej přejmenuješ na název filmu (tak jsem to dělal já). Kvalita beze změny a je intuitivní, jen v tom VOBU nejsou titulky, to by jsi musel nechat strukturu s .IFO soubory, nebo vytvořit ISO. MMC to většinou umí taky přehrát.

Pokud to chceš převádět na jiný kontejner třeba hromadně, je na to docela dobrej "Aiseesoft Blu-ray to MKV Ripper", kterej se občas v nové verzi objeví volně ke stažení na http://www.giveawayoftheday.com/