Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Multimediální centrum ano či ne?

Emil 1234 (6)|11.12.2012 07:25
Dobrý den, mám plazmovou TV, satelitní přijímač, DVD přehrávač, zesilovač a pár repro. Přehrávám domácí video, filmy na DVD nebo flash discích, mohu přes zesilovač kvalitněji poslouchat koncert z TV a satelitní rádia. Vše samozřemě funguje zcela bez problémů. Koupil jsem HD videokameru. Uvažuji o externím HDD s přehrávačem, kam bych uložil nová HD i starší videa. Ale je to další krabice a další ovladač navíc. Tak přemýšlím jestli by se to nedalo řešit jednodušeji a elegantněji. Ale mám obavy z nespolehlivosti a komplikovaného ovládání, nutnosti výměny firmware atd. Jaký je váš názor?
KamilZ (10277)|11.12.2012 09:03
Naopak, MMC je elegantní řešení a Tvé obavy jsou neopodstatněné.
arkij (540)|11.12.2012 09:59
Já jsem právě kvůli záznamům z HD kamery pořídil před léty MMC a to že jej dnes vlastně využívám jako hlavní zdroj k přehrávání čehokoliv přišlo jaksi navíc, DVD, nebo CD si pustím jen sporadicky.
Je to nejlepší řešení - já jsem si postupně převedl na MMC i starší videa natáčená ještě na analog, poté na DV a teď tam ukládám i to HDV. Navíc jsem tam přesunul celý rodinný fotoarchiv. Prostě vše je přístupné z jednoho místa a navíc i po síti, dcera s manželkou se to taky naučily ovládat.
O tom, že na externí HDD připojené k MMC postupně ukládám cokoliv, co mne zajímá a nahraji si z TV (muziku, koncerty, dokumenty, cestopisy), že si přes MMC pustím z ČT archivu, co nestihnu shlédnout v reálném čase (včera jsem večer koukal na nedělní objektiv) apod už se ani nerozepisuju. A to ho mám s TV modulem, takže mi může sloužit jako zdroj signálu pro PIP u televize, když potřebuju sledovat dva programy (už jsem to za ty dva roky použil 2x ;)).
Emil 1234 (6)|11.12.2012 11:12
Děkuji vám oběma. Ale teď konkretněji: přibyde mi nová krabice a ovládač - MMC a další krabice - externí HDD. Co budu moci vyřadit - zesilovač zřejmě ne, satelitní přijímač taky ne, snad jen DVD přehrávač?
KamilZ (10277)|11.12.2012 11:23
Ano ten ne, pokud si nekoupíš MMC s mechanikou, ale těch moc není.
vivid.sk (11472)|11.12.2012 11:47
Ak mas dnes viacero krabiciek bez riadneho uciaceho dialkoveho sa nezaobides (ak teda nemas chut mat na stole 3-5 DO). A potom, je uz relativne jedno, ci mas pristrojov o +-1 viac alebo menej.
HOFAK (119)|11.12.2012 16:00
Já bych si dovolil si tady do vlákna připojit prosbu o radu.
Potřebuji nějaký přístroj který by mi přehrál z mého externího hardisku hudbu o to se mi jedná nejvíc,prostě abych už odstřihl přehrávač cd,ale aby mě to hrálo přes můj zesilovač Technics SA- GX 280 na který jsem zvyklý kvůli skvělé reprodukci,potom aby to třaba umělo i video.
Prosím třeba nasměrovat i na konkrétní typ .
Děkuji.
arkij (540)|11.12.2012 17:54
[QUOTE=Emil 1234;435638]Děkuji vám oběma. Ale teď konkretněji: přibyde mi nová krabice a ovládač - MMC a další krabice - externí HDD. Co budu moci vyřadit - zesilovač zřejmě ne, satelitní přijímač taky ne, snad jen DVD přehrávač?[/QUOTE]

Pokud DVD přehrávač používáš jen na DVD disky (ne jako já na CD, případně nemáš nějakej s kvalitním převodníkem) a bude se Ti chtít všechna DVD co máš převést buď na ISO, MPEG (beze změny kvality) nebo nějakou konverzí na .avi, mkv (záleží, který formát to MMC bude umět), a pořídíš dostatečně kapacitní úložiště, pak můžeš to DVD vypustit.

Já jsem zatím na kompromisním řešení, protože DVD přehrávač mám Maranz s mi vyhovujícím přehráváním CD přes analogovej zesilovač. Z původních DVD mám něco převedeno, něco ne - obraz z takto převedených DVD (bez přepočtu) umí to MMC poslat do LCD TV přes HDMI lépe, než analogovej signál z DVD zpracuje převodník na TV (HDMI Maranz nemá, neboť ho mám už tak 15 let).
(podotýkám, že vlastní videa jsem nepřeváděl z DVD ale z originál formátů archivovaných na kazetách - to pro šťouraly:-D).

Fakt je ale, že mi krabiček přibývá, dálkových ovládání naopak ubývá (pomocí toho od MMC ovládám i analogovej zesilovač). Zvažoval jsem i NAS, nicméně zatím zvítězilo pro mne praktičtější řešení. Data ukládám na jednotlivé externí HDD tříděné podle obsahu (mám už 4 x 2TB + 1,5TB interně v MMC), protože když potřebuju udělat pořádek, vezmu jeden z těch externích k PC přes USB a je to pohodlnější než po síti, když chce něco kamarád, stačí půjčit jeden HDD...

- - - - doplněno - - - -

[QUOTE=HOFAK;435671]JPotřebuji nějaký přístroj který by mi přehrál z mého externího hardisku hudbu o to se mi jedná nejvíc,prostě abych už odstřihl přehrávač cd,ale aby mě to hrálo přes můj zesilovač Technics SA- GX 280 [/QUOTE]
Prakticky všechna dnešní MMC umí hrát hudební formáty (mp3, flac, wav ...) a mají i digitální výstup. Záleží na tom zesilovači co do něj lze napojit, zda jenom analog jako u mne, nebo i třeba optiku.
HOFAK (119)|11.12.2012 18:11
Je to dost stará záležitost ten Technics tak si myslím,že jen analog přes cinče,já jsem hodně laik tak sorry za ty neodborné výrazy,jen potřebuji poradit nějakou konkrétní věc.
KamilZ (10277)|11.12.2012 18:19
HOFAK: kolik toho máš na objem, kvůli HDD? Třeba by Ti stačil nějaký MP3 přehrávač, který by pro audio mohl sloužit lépe, má display...
HOFAK (119)|11.12.2012 18:23
[QUOTE=KamilZ;435680]HOFAK: kolik toho máš na objem? Jestli By Ti nestačil nějaký MP3 přehrávač, který by pro audio mohl sloužit lépe, má display...[/QUOTE]
co se týče hudby kolem 50g.
Emil 1234 (6)|11.12.2012 19:04
Tak jste mě, starého muže, moc nepotěšili. Myslím, že nechám svou sestavu tak jak je, jen ji doplním o WD Elements Play nebo něco podobně jednoduchého. A uvidím co bude dál. Děkuji vám všem za vaše rady a připomínky.
KamilZ (10277)|11.12.2012 19:19
HOFAK: máš více možností, několik načrtnu:
1. koupit levný MMC ( eGreat EG-R160, ASUS O!Play Mini, ...) s možností interního/externího HDD
2. koupit lepší MMC (eGreat EG-R300Pro, Xtreamer Prodigy/SW3) s možností interního/externího HDD
3. koupit MP3 přehrávač
4. koupit Logitech Squeezebox Radio

Možnost 1 bych uvažoval pro případ, že to chceš primárně pro audio (video to samozřejmě přehraje také). Možnost 2 bych uvažoval, pokud to budeš chtít hodně i pro video. Osobně bych šel do něčeho lepšího (2) s interním 2.5" HDD. Muziky moc nemáš a velký HDD je zbytečný (topí apod.). U externího 2.5" HDD nebo 128 GB interního SSD si vystačíš i s pasivním chlazením (varianta je ještě velká USB flash). Možnost 1 a 2 má tu nevýhodu, že většinou potřebuješ zapnout TV, abys to mohl rozumně ovládat. Existují ale i aplikace pro dálkové ovládání přes mobil/tablet.
Možnost 3 bych volil pokud to chceš pouze pro muziku. Cenově to nevyjde levněji (MP3 přehrávače s 50 GB levné nejsou, varianta je použít MP3 přehrávač s SD kartou), ale má to výhodu v ovládání, které je přímo na něm.

Takže to je asi na základní rozhodování.