Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nefunkční dekódování WMC některých HD programů

ComaR (7)|9.12.2012 11:27
Zdravim. Mám Doma HTPC s Skystar HD2 + CI. Signál směřuji pomocí DVBLogic do windows media centra. Zde fungují i zakódované programy. Ovšem některé programy, konkrétně NatGeo Wild HD, NGC HD a Viasat HD neběží. Pokud je tam přepnu, vidím jen černo. Signál na tyto kanály ale jde, protože pokud otevřu nastavení DVBLinku a spustím stream, vidím přenosovou rychlost, nabíhající kb a další údaje. Navíc pro tuto jednu parabolu máme zdvojený přijímač a na na tom druhém přijímači tyto programy běží.

Používají výše jmenované kanály nějaký speciální kodek? Vypadá to totiž, že si jen WMC neumí poradit s tímto typem streamu. Jiné programy jako Spektrum HD apod. jdou bez problému všude.

Dík ;)
mirekv (7169)|9.12.2012 11:52
Zkus, jestli jde záznam a je přehratelný, třeba v PC.
jito (999)|9.12.2012 12:07
Jak dlouho ti to nefunguje? Změnil jsi si parametry FEC?
ComaR (7)|9.12.2012 13:40
mirekv: Media Player mi nepřehraje vůbec žádný program. Pokud ho teda zkusím spustit z nastavení DVBLinku (tím malým tlačítkem play). Rád bych zkusil VLC, ale nevím jak.

jito: Ten nový kmitočet 12 207 jsem naladil před asi 14 dny, protože jsem řešil proč to nejde. Vypadá to, že to neumí přehrát žádný program z tohodle kmitočtu, nejde totiž ani MTV Live HD, což jsem si dříve nevšiml. Podle SkyLinku má tenhle kmitočet stejné nastavení jako třeba ten, na kterém je Nova HD, Prima HD atp. - ty běží bez problému. viz. http://www.skylink.cz/jak-na-to-24.html#Jak+naladit+programy

Takže krom jiného kodeku mě nenapadá, proč to Windows Media Center nehodlá přehrát.
KamilZ (10277)|9.12.2012 13:46
Ne, TP 11 797H (Nova HD) nemá problematický FEC 5/6, podívej se pořádně.
mirekv (7169)|9.12.2012 13:58
Nahrávka se zaznamená, ale je černo? Zkus dát vzorek.
ComaR (7)|9.12.2012 15:05
mirekv: Když v media centru přepnu na některý z těch programu, tak je vidím černo, jakoby žádný signál. Případně se zobrazí jako seknutý obraz z předchozího programu. Vzorkem myslíš přímo zachycení obrazovky htpc? Protože kdybych nahrával čistě ten vstup, tak nenahraju prostě nic :-)

KamilZ: Myslel jsem to nastavení co je u kmitočtu.. Tím se ale možná vysvětluje ten problém. Dost často při nastavování satelitu(i jiného) se neschodujou ty kmitočty 100%. Skylink uvádí např. 11 876 a na přijímači je jenom 11 875. Nicméně vše ostatní je stejné a kanál funguje. A tak jsem vždy vybral tu hodnotu co je tomu nejblíže (když to bylo +-1Hz).

Když jsem koukal na seznam transpondérů, zjistil jsem, že 12 207 je stále nastaven na 3/4. Šel jsem tedy přímo do přidruženého ini souboru, v tomto případě 0235.ini, kde jsou transpondéry k družici 23.5. U 12 207 jsem přepsal hodnotu 34 na 56. Ani po restartu mi DVBLink nechtěl tuto hodnotu upravit i v nastavení. Zkoušel jsem i připsat do souboru další řádek s touto hodnotou. Jediné ale kde vidím rozdíl ten ini soubor. V něm je to změněno, ale při ladění a hledání signálu se stále zobrazuje 34.

ini soubor jsem upravil jak v Templates, tak přímo ve složce Source.

DVBLink ale evideně ani jednu složku nepoužívá a list transpondérů má uložený ještě někde jinde.

To musím vážně smazat celý TV Source a vytvořit ho znovu(se vším nastavením a řazením kanálů), aby si načetl nové hodnoty z ini souborů? Přijde mi to dost krkolomné řešení, vzhledem k tomu, jak často se tohle upravuje..
KamilZ (10277)|9.12.2012 15:34
Neznám DVBLink. Zkus si stáhnout aktuální seznam (ini) přímo z http://cz.kingofsat.net/pos-23.5E_cze.php , zaz8lohovat a smazat konfiguraci DVBLink a a znovu naladit.
mirekv (7169)|9.12.2012 15:48
A funguje EPG? Jesli jo, tak je problém s kódováním, jesli ne tak je chyba v příjmu.
ComaR (7)|9.12.2012 15:57
Zkusím tedy ještě zazálpohovat a vytvořit TVSource znovu, tentokrát s aktuálním ini. EPG pro ty programy funguje. Dokonce se mi dnes konečně podařilo rozchodit české znaky. Pokud by byl problém s kódováním, tak dá se někde zjistit, v jakém formátu je toto vysílání? Pokud je to kodekem, tak musí být asi jiný, než u Nova HD atp ..
KamilZ (10277)|9.12.2012 16:17
Mirekv: na test s EPG bacha, viz https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33728-lg-bds590 a může ho mít v cache.

ComaR: kódováním (ne kodekem) to nebude. Jestli tam máš FEC 3/4 tak to je podle mě prvotní problém.
ComaR (7)|9.12.2012 18:00
Takže ni. Podařilo se mi už změnit FEC na 5/6, ale bez úspěchu. Restartoval jsem všechno možný, znova ladil tunery ve WMC, nastavoval novej TVSource, ale nic nepomohlo. Zvláštní ale je, že u NGC HD, kde je EPG v ruštině jede jenom zvuk, ale obraz ne. U NGC HD, kde EPG česky nejde ani zvuk. Zvláštní ..
martid (4)|11.12.2012 09:28
Mám úplně stejný problém. Z uvedeného transpondéru 12207 mi nehraje nic z placených HD kanálů.
Konfigurace: Skystar HD2, CI, Mascom Twin easy.tv modul (aktualizovaný), Skylink Irdeto. Software DVBViewer.

Karta i s modulem v jiném přijímači tyto kanály dekóduje.

Je tedy možné, že jde o problém v softwaru nebo v ovladači. Zatím žádné aktualizace nepomohly.
mirekv (7169)|11.12.2012 10:50
Ono s HD programy s Skystar HD2 jsem měl vždycky problém, naladil jsem tak max. ČT1. Problém neřeším, mám STB, taky Technisata a jede. Jsem zvědavý, jestli se s řešením problému někdo ozve, po pročítání diskusí jsem se nic kloudného nedozvěděl. Takové to podlaďování apod. nepomohlo.
martid (4)|14.12.2012 00:00
Vypadá to, že řešení zatím není. Zkusím jinou DVB-S kartu a uvidím, zda je problém v SW nebo driverech.....
vivid.sk (11472)|18.12.2012 10:23
[QUOTE=martid;436010]Vypadá to, že řešení zatím není.[/QUOTE]
So Skystar HD2 (a s DVBV) som nikdy nemal problem naladit kanaly. (aktualne posledne drivery technisat zo stranky). Skorsie verzie ladili HD kanaly korektne len cez Transedit.
Skus to naladit cez spominany Transedit (kde skontroluj aj ostatne parametre TP, ktore musia zodpovedat realite).
MONYS (460)|18.12.2012 19:56
A nebude problém v daném ci modulu? Nezminujete jaký modul používáte v dekodování.Tyto prog totiž přešly na vyší symbol rate a některé moduly to nezvládají. Doporučený modul je právě irdeto smith. Podobné to bylo u mě na DIABLO2 tyto prog. prostě nechodily.
vivid.sk (11472)|18.12.2012 20:06
To, ci to je v dekodovani, to je vidiet (kanaly su naladene, svieti nejake percento kvality signalu).
Takisto, ak vidis data /kanaly/, ich bitrate cez Transedit - bude to naladene dobre.
matkosk (3)|19.12.2012 10:35
Mam ten isty problem. V mojej kombinacii SS2 HD + Technisat CI + CAM Cryptoworks SMIT + dbviewer pro + Win7 64b naladim cely trans. 12207, ale okrem EPG sa nezobrazi nic. Skusal rozne kombinacie pri ladeni cez Transedit, nepomohlo. DVBviewer hodi hlasku (priblizne): "sorry you cannot receive this program". Doteraz som naladil bez problemov vsetko. Pouziva tu niekto tento cam od Mascomu http://www.profisat.sk/cam-dekodovacie-moduly/ca-modul-cryptoworks-irdeto-mascom-v1-23/ prip. nejaky iny, a mohol by to otestovat? Alebo je to ten isty, ktory uvadza martind na prvej stranke tohto vlakna: Mascom Twin easy.
Ak su rovnake a nenajde sa nejaky na ktorom to bude fungovat mam smolu (a urcite nie som sam), mozem sa obzriet po nejakej inej hw kombinacii. Zivotnost SS2 HD u mna slabych 19 mesiacov, no nekup to:(
Wintermute (265)|19.12.2012 22:16
Taky jsem nikdy neměl s SS HD2 + DVBV + Softcam problém co se týká ladění a příjmu HD v SkyLinku. Dokud krátce po záruce úplně neumřela, poté jsem měl problém pro změnu trvale ;)

Zkus kartu prvně otestovat a proštouchnout v stolním sat přijímači, třeba jen vypršela platnost oprávnění a nové na kartu z nějakého důvodu nedošly/neprošly (zkontroluj na zákaznickém webu skylinku).
vivid.sk (11472)|19.12.2012 23:28
[QUOTE=Wintermute;436854]Dokud krátce po záruce úplně neumřela[/QUOTE]
vitaj v klube :)
martid (4)|23.12.2012 18:42
Uvedený modu je SW shodný, Twin umožňuje vložit 2 karty (standardní a formát SIM)
martid (4)|23.12.2012 18:49
Zdravím, mám tady pod stromeček řešení, ale úplně Vás asi nepotěším.

1) Nejprve ke zmiňované možnosti nefunkčního modulu a nebo neaktuálních zápisů na kartě:
Modul Mascom Twin s kartou funguje ve 3 dalších přijímačích (testováno vč. DMB) naprosto korektně.

2) Přistoupil jsem k výměně karty Sksytar HD2 + CI za TBS 6991 - http://shop.olmi.cz/oddeleni/8-pc-karty !! POZOR, jiný typ slotu PCIe (ovladače z webu výrobce) - vše chodí na 1. pokus, nebylo nutné nic ladit, stačilo v DVB Vieweru detekovat nový HW.


Ještě upozorňuji, že se s původní Skystar HD2 + CI nefunguje většina nových Irdeto modulů (měl jsem jich asi 5, ani jeden nefunguje). Je to již zastaralý kus HW....
ComaR (7)|12.1.2013 13:08
Tak co, máte někdo řešení? :-) Pokud se někomu už podařilo sprovoznit, napište prosím jak .. Nikde žádné řešení nemůžu najít. Pouze jsem někde zahlédl, jak to někdo vyřešil úpravou(opravou) oscilátoru.
matkosk (3)|12.2.2013 21:07
Zatial jedine funkcne riesenie bez toho aby ste museli menit zelezo je cccam, resp. oscam.
pomerantz (1)|30.3.2013 15:45
[QUOTE=ComaR;435394]Zdravim. Mám Doma HTPC s Skystar HD2 + CI. Signál směřuji pomocí DVBLogic do windows media centra. Zde fungují i zakódované programy. Ovšem některé programy, konkrétně NatGeo Wild HD, NGC HD a Viasat HD neběží. Pokud je tam přepnu, vidím jen černo. Signál na tyto kanály ale jde, protože pokud otevřu nastavení DVBLinku a spustím stream, vidím přenosovou rychlost, nabíhající kb a další údaje. Navíc pro tuto jednu parabolu máme zdvojený přijímač a na na tom druhém přijímači tyto programy běží.

Používají výše jmenované kanály nějaký speciální kodek? Vypadá to totiž, že si jen WMC neumí poradit s tímto typem streamu. Jiné programy jako Spektrum HD apod. jdou bez problému všude.

Dík ;)[/QUOTE]
SkyStar USB2 HD CI,CA Smart TV irdeto cryptoworks,DVBviewer PRO,karta vymena Skylink,flexi 7
mam stejny problem ,myslel jsem na vymenu modulu technisat ale zarazilo me u prodejce toto-
CAM modul Technisat TechniCrypt IRDETO CI+ Skylink
Upozornění: Dekódovací modul obsahuje již nové rozhraní CI+, proto mohou být u některých přijímačů problémy ve spolupráci s tímto modulem. Modul nepracuje s PCI/USB satelitními kartami TechniSat.
satmario2 (2)|31.7.2013 13:55
Zdravim,

rad by som sa opytal tych, co pouzivaju DVBlink / WMC, ci vam ide HBO HD / Filmeurope. Mne ide vsetko OK, az na spominane HBO HD, kde je obraz zeleno / cierny a u Filmeurope ide iba zvuk. Pokial to pustim cez VLC / Xbian / iOS, tak ide aj HBO HD / FE bez problemov. Blbne to len vo WMC a uz fakt neviem co nastavit / prestavit...

Dik :)
vivid.sk (11472)|31.7.2013 18:35
WMC pouziva interne kodeky (dekodery), takze sa obavam, ze tam toho vela nevymyslis. To je achilova pata vsetkych M$ aplikacii.
satmario2 (2)|31.7.2013 23:07
no skusal som aj externe kodeky cez SharkCodePack, ale ziadna zmena...