Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PIONEER VSX-420-K nebo ONKYO HT-R558 nebo Pioneer VSX-521 nebo jiný ?

faktotum (42)|8.12.2012 10:57
Zdravím.

Potřebuju nějaký slušný AV receiver na 5.1 domácí kino a nějak se nemůžu rozhodnout. Byl by někdo tak hodný a poradil mi. Doplnim, že na receiver bude připojeno PC, DVD přehrávač a jako zobrazovač projektor přes komponent video. Pořebuji to za slušné peníze, tak se rozhoduji mezi PIONEER VSX-420-K nebo ONKYO HT-R558 nebo Pioneer VSX-521. Klidně i nějaký jiný v podobné cenové hladině. Děkuji za odpovědi a názory.
vivid.sk (11472)|8.12.2012 16:36
[QUOTE=faktotum;435274]Potřebuju nějaký slušný AV receiver[/QUOTE]
tak potom si si pomylil tipy. Lebo to co si nalinkoval nieje hadam ani entry level (onkyo zacina s radou 3xx, konkretne 313). Takze v tejto cenovke je to uplne jedno, co si kupis, rozhodni sa podla funkcii a osobnych sympatii.
faktotum (42)|8.12.2012 18:25
[QUOTE=vivid.sk;435311]tak potom si si pomylil tipy. Lebo to co si nalinkoval nieje hadam ani entry level (onkyo zacina s radou 3xx, konkretne 313). Takze v tejto cenovke je to uplne jedno, co si kupis, rozhodni sa podla funkcii a osobnych sympatii.[/QUOTE]

O.K. tak mi, prosím, doporuč nějaký " slušný receiver " za co nejlepší cenu. Nepotřebuju žádné rádio, žádné přiblblé fce. Jen zvukove dekodery. Chci pouze kvalitní zesilovač na 5.1 do myslím slušných repro co mám. Na hudbu mám stereo zesilovač. A stačí mi komponent analog výstup do projektoru a hdmi vstup z DVD přehrávače. Uvědomil jsem si, že PC nechám zapojené do sterea, páč to používám stejně jen na hudbu.



Díky
vivid.sk (11472)|8.12.2012 18:36
[QUOTE=faktotum;435333]O.K. tak mi, prosím, doporuč nějaký " slušný receiver " za co nejlepší cenu[/QUOTE]
Co to je co najlepsia cena? Lebo pre niekoho to je 200 euro, pre niekoho 2000 euro. Pokial ti ide primarne o pomer cena/vykon, urcite zober nejaky bazarovy kusok, napriklad
faktotum (42)|8.12.2012 18:45
[QUOTE=vivid.sk;435334]Co to je co najlepsia cena? Lebo pre niekoho to je 200 euro, pre niekoho 2000 euro. Pokial ti ide primarne o pomer cena/vykon, urcite zober nejaky bazarovy kusok, napriklad[/QUOTE]

Upřímně to je nad rozpočet. Fláknul mi v létě blesk do baráku a komplet mi vyhořela domácnost. Je toho hodně co jsem musel a ještě musím koupit. Opravit se podařil jen projektor za bratru 7k. 7.1 je zbytečné a jak jsem psal, potřebuju jen slušné 5.1 bez zbytečných serepetiček.
Tohle jsi myslel že je slušné ? ONKYO TX-SR313
vivid.sk (11472)|8.12.2012 18:59
To riesi bytova poistka (ale ked ju mas, tak blesk ti uz nikdy nic neodpali - Murphyho zakony).


[QUOTE=faktotum;435335]Tohle jsi myslel že je slušné ? ONKYO TX-SR313 [/QUOTE]
Nie, to nieje slusne, to je zakladny model /entry level/.

Za slusne AVR od Onkya sa da povazovat stredna trieda 717 / 818 a vyssie. Kedze je to mimo tvoj rozpocet, vyber si nieco z druhej ruky, ako som pisal. Najdes tam urcite nieco za tvoj rozpocet (ktory si nenapisal).
faktotum (42)|8.12.2012 19:43
[QUOTE=vivid.sk;435341]To riesi bytova poistka (ale ked ju mas, tak blesk ti uz nikdy nic neodpali - Murphyho zakony).



Nie, to nieje slusne, to je zakladny model /entry level/.

Za slusne AVR od Onkya sa da povazovat stredna trieda 717 / 818 a vyssie. Kedze je to mimo tvoj rozpocet, vyber si nieco z druhej ruky, ako som pisal. Najdes tam urcite nieco za tvoj rozpocet (ktory si nenapisal).[/QUOTE]

Pojistku jsem měl. Pojišťovna dala 1/3 škody, odvolal jsem se, dala 1/2 škody.

O.K. rozpočet do max 10k. Ale jak jsem psal, nepotřebuju žadne fce. Čistě 5.1 zesilovač s dekoderama, nic víc. Ale ono asi nic takove neexistuje.
vivid.sk (11472)|8.12.2012 19:47
Presne tak, neexistuje. Cim ides vyssie, tym viac funkcii, tym viac kanalov.
Ak by si nepotreboval HDMI, tak by si to mal lahsie, inac pohladaj nieco na bazarovych strankach.
faktotum (42)|8.12.2012 20:03
Díky za rady...asi opravdu koupim nějaký bazarový kus, který bude " slušný "
vivid.sk (11472)|8.12.2012 20:15
Zial, to je jedina moznost, ako sa dostat k slusnemu zvuku za menej penazi. Inac niet sance to zaplatit.
faktotum (42)|8.12.2012 20:24
ještě teda, kukal jsem na ten bazar..co tohle
vivid.sk (11472)|8.12.2012 20:44
To je slusny kusok, Ak uz zvazujez toto, co tak si doplatit za 905-ku, ktora je hned vedla. Ma toroidne trafo, top model. (neskor sa zacali robit stvorciferne modely a nasrali ich plny katalog - je ich tusim 9! Ked som kupoval prvy AVR, boli 4 modelove rady + vlajkova lod Integra).
faktotum (42)|8.12.2012 22:53
[QUOTE=vivid.sk;435365]To je slusny kusok, Ak uz zvazujez toto, co tak si doplatit za 905-ku, ktora je hned vedla. Ma toroidne trafo, top model. (neskor sa zacali robit stvorciferne modely a nasrali ich plny katalog - je ich tusim 9! Ked som kupoval prvy AVR, boli 4 modelove rady + vlajkova lod Integra).[/QUOTE]

To vypadá moc dobře....ale těch prachů...ptám se sebe, potřebuju vůbec takovou mašinu...mno...vážně o tvém posledním tipu uvažuji...ale co na to moje bedny Mission m74 ?

specifikace tady:

Construction 2-Way

Technical Details
Peak Power Handling 150 watt
Nominal Power 25 watt
Frequency Response 44 Hz - 20 kHz
Impedance 8 ohm
Sensitivity 91 dB
Magnetic Shielding Magnetically Shielded
Connectivity Wired


Jo a jak bude zvládat stereo na hudbu ? Že bych ten stereo krám od Sony co mám hodil po psovi. A poslední, má dekodér na mm přenosku gramofonu ?

Děkuji ti za čas... :-)
vivid.sk (11472)|8.12.2012 23:40
Stereo bude zvladat slusne, adekvatne stereo zosilnovacu za 20-30k (predpokladam), pre ktory sa rozhodnes je na tebe (musis si zvazit financie).
Vstup pre phono maju vsetky verzie od 7xx vyssie. Cize aj tento model (pozri si ale specifikaciu pre phono vstup, ci je to ok).
faktotum (42)|9.12.2012 09:44
[QUOTE=vivid.sk;435375]Stereo bude zvladat slusne, adekvatne stereo zosilnovacu za 20-30k (predpokladam), pre ktory sa rozhodnes je na tebe (musis si zvazit financie).
Vstup pre phono maju vsetky verzie od 7xx vyssie. Cize aj tento model (pozri si ale specifikaciu pre phono vstup, ci je to ok).[/QUOTE]

Rozuměl jsem tvé odpovědi správně, že bude TX-NR905 zvládat stereo adekvátně jako jiný stereo zesilovač kolem 20 - 30k ? A vstup pro phono jsem koukal že má, ale jestli dekoder na mm přenosku nevim kde zjistit. Jde o to, jestli bude potřeba předzesilovač. A v poslední řadě, jak to vidíš s těma sloupama co mám Mission M74.

Ještě přemýšlím, jestli nebude stačit tento ONKYO TX-SR875E.

Díky
vivid.sk (11472)|9.12.2012 20:27
1) Ano.
2) phono - znamena naviac len preamp, oproti inym vstupom (aspon predpokladam).
3) Ved repro si riesit nechcel (konstanta). 2-pasmove stlpiky, na ne postacuje rada 8, ale osobne by som bral 9xx, ten tak skoro nevymenis (jedine ze sa pokazi). Nie je totiz adekvatne ani za co.