Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sencor SMP-900PRO - jaké je?

the_miracle (15)|7.12.2012 13:09
Máte někdo Sencor SMP-900PRO? Je to asi celkem novinka, ale vypadá pěkně. Jaké je? Díky!
the_miracle (15)|11.12.2012 09:26
To ho fakt jeste nikdo nema?
the_miracle (15)|17.12.2012 09:20
Tak jsem ho objednal. Po Vánocích dám vědět.
the_miracle (15)|19.12.2012 20:04
Podle tohoto to vypada na dobrou volbu. Uz se moc tesim, az ho pod stromkem vybalime.

https://www.tvfreak.cz/recenze-sencor-smp-9000-pro-pod-stromecek-to-nejlepsi/4980
kuko61 (257)|21.12.2012 12:37
Nemusi to byt zly prehravac. Kedze je vsak zalozeny na Realteku RTD1186DD, nemyslim si, ze bude medzi nim a Xtremerom SW3 ci eGreatami nejaky podstatny rozdiel.
Jedine, kde by mohol mat oproti nim navrch je vyssia rychlost cez 1GB LAN, ale nemyslim si, ze to tak bude. A v recenzii merania rychlosti po sieti nie - je to asi najvacsi nedostatok prehravacov
s RTD1186 a 1GB LAN a keby som dostal do ruky nejake nove MMC, bolo by to prve, co by som zmeral.
Prehravac to bude dobry, MMC s realtekmi problemy s roznymi video a audio formatmi nemaju. A ak bude fw naozaj stabilny, myslim, ze s nim budes spokojny.
Aj cena je na urovni XTR SW3 a eGreat EG-R160S Pro a EG-R200S, takze pri vybere medzi nimi je najvaznejsim faktorom asi dizajn.
No a proti Sencoru moze asi zavazit to, ze nie je k dispozicii rozsirenie alebo alternativny fw s CZ a SK TV archivmi. Aspon v recenzii nic take spominane nebolo.
A to by mohlo niekomu, kto je na archivy zvyknuty z Xtreameru ci eGreatu, chybat.
Ale kedze je tam standardny Realtek firmware, predpokladam ze pri troche snahy by tam XliveCZ islo dostat...
stedyn (13)|14.1.2013 00:06
Tak jsem MMC koupil, rozbalil, zapojil...
A zatím funguje vše tak, jak má.
Jen jak už bylo řečeno výše, i když je tam Android, tak se mně zatím žádným způsobem nepodařilo rozjet ivysílání ČT. No mám ještě pár dnů na vyzkoušení. (Ivysílání už jsem měl mít i u TV, tak bych nerad zůstal zase bez něho.)
killerman27 (871)|14.1.2013 07:27
muzes zkusit tuhle upravenou pro evolve: ftp://ftp.evolve.cz/multimedia_player/solaris_andr_10/aplikace/Archiv_Ceske_televize_pro_EVOLVE_Solaris/EVOLVE_Solaris_iVysilani_Ceska_televize.zip

me se to na xtreameru prodigy nepovedlo v tom androidu ale mozna budes mit na sencoru uspech
stedyn (13)|14.1.2013 07:55
[QUOTE=killerman27;440900]muzes zkusit tuhle upravenou pro evolve: ftp://ftp.evolve.cz/multimedia_player/solaris_andr_10/aplikace/Archiv_Ceske_televize_pro_EVOLVE_Solaris/EVOLVE_Solaris_iVysilani_Ceska_televize.zip

me se to na xtreameru prodigy nepovedlo v tom androidu ale mozna budes mit na sencoru uspech[/QUOTE]

Bohužel se mně to nepovedlo rozjet ani na Sencoru. Píše mně to, že se nepovedlo připojit ke streamu.

Kvůli archívu ČT jsem přemýšlel nad EVOLVE Infinity TwinCorder HD, ale tam mně zase odrazuje aktivní větrák.
marat_tvf (32)|18.1.2013 18:30
Tak pokud to někomu pomůže, zde jsou moje poznatky.

Já tento MMC zvolil kvůli recenzi, kde uváděli stablitu a bezproblémový chod (dříve jsem měl Aušus Oplay HD2). Navíc jsem chtěl gigabitovou síť, DLNA, poslední verzi HDMI a hlavně pasivní chlazení.

Velmi jsem váhal nad mmc Egreat, kvůli možnosti přehrávat archivy televizí atp, ale hardwarově mi připadají zastaralé a mají větrák.Xtreamer jsem, kvůli velkému množství stížností neriskoval.


Zatím jsem našel pouze jedinou vadu.....Sencor sám nepozná typ kódování titulků a musí se ručně přepínat. To se dá přežít, vzhledem k jiným možnostem nastavení velikosti, barevnosti a umístění titulků.

Síťová karta je opravdu Gigabit....., ALE pokud si mmc namapujete přes Sambu jako disk, tak rychlost kopírování je kolem 11Mb/s. Ale pokud přehráváte film ze síťového úložiště, tak rychlost udávaná Sencorem je mezi 70-110Mb/s. Zkoušel jsem ze sítě přehrávat Oceanic, který má údajně 40Mb bitrate a ani neškubnul. Náročnější video neznám.
Nastavení síťového úložiště byl trochu oříšek.....mmc po zadání správného loginu a hesla ohlásila Login Failed a nedala si to vymluvit. Závada byla kuriózní....zjistil jsem, že mi špatně funguje integrovaná GB síťovka. Běžela pouze na 100Mb a dva páry byly ve zkratu přímo v konektoru na základní desce. Vyřešila to koupě nové síťovky. Mmc už si login pamatuje a nejjednodušší přístup na NAS je, pokud si sdílený adresář přídáte do Oblíbených.

Fantastická je stabilita, zejména pro bývalé majitele Asusu. Mám v Sencoru starší disk, který dost hřeje a ani po 12 hodinách přehrávání nedojde k zamrznutí nebo zpomalení.

Android jsem vypnul. Dost to zrychlý start Sencoru a je to pouze módní záležitost.
crysis81 (91)|19.1.2013 11:08
Chcel by som majiteľov Sencor SMP-9000PRO poprosiť o odskušanie prehrávania rádií z http://www.shoutcast.com a videí z http://www.dancetrippin.tv .TV ani PS3 to nezvládajú,tak ma napadlo že na to kúpim MMC,len tieto 2 služby sú pre mňa základné kritérium pri kúpe.Ďakujem.
Eddy 82 (8)|23.1.2013 22:33
Dnes som MMC doniesol domov tak sa môžem podeliť o moje prvé dojmy. Mám ho inštalovaný bez HDD, keďže mám NAS, do siete zapojený cez kábel.

Moje dojmy sú zatiaľ prevažne pozitívne, bezproblémovo prehráva všetko možné po sieti aj z USB, čo chválim obzvlášť je prehliadanie fotografí, najmä ich rýchle načítavanie. Doteraz som používal prehrávanie Samsungu, či už domáceho kina, alebo televízora a musím povedať, že ovládanie a kompatibilita tohto MMC je ako z inej dimenzie v porovnaní s tým na čo som zvyknutý. Ovládanie je vynikajúce,diaľkový ovládač je perfektne ergonomicky navrhnutý . Správa súborov mne osobne najviac vyhovuje prostredníctvom klasických priečinkov, čo oceňujem je možnosť robenia záložiek na jednotlivé priečinky na sieti, oveľa to zjednoduší prístup.

Pripojenie k sieti cez kábel prebehlo absolútne bezproblémov, jedine keď som vypol a znova zapol NAS, tak ho nenašiel, musel som MMC resetnúť. Ale ak bol NAS v spánku tak nemal problém ho nájsť a znova sa k nemu pripojiť. Ale aby som len nechválil, čo mi trocha prekáža sú občasné neskoršie reakcie systému a jeho pomalosť, čo je ale vzhľadom na výkonové parametre odpustiteľné. Za tie peniaze to považujem za slušnú mašinku, ktorá má predovšetkým veľmi komfortné ovládanie a svojím vzhľadom neruší v obývačke.
crysis81 (91)|26.1.2013 14:34
[QUOTE=crysis81;441655]Chcel by som majiteľov Sencor SMP-9000PRO poprosiť o odskušanie prehrávania rádií z http://www.shoutcast.com a videí z http://www.dancetrippin.tv .TV ani PS3 to nezvládajú,tak ma napadlo že na to kúpim MMC,len tieto 2 služby sú pre mňa základné kritérium pri kúpe.Ďakujem.[/QUOTE]

Chlapi,obetujte mi 5 minút a vyskúšajte či to ten Sencor zvláda.Nemám to ako inak vyskúšať a kupovať niečo naslepo nemá význam.
Eddy 82 (8)|26.1.2013 15:40
No skúsil som to cez browser, stránku načítalo, ale ďalej sa to nechcelo pohnúť. Bola tam možnosť inštalovať winamp pre android, ale to som neskúšal, takže asi ťa sklamem.

BTW skúšal som naučiť diaľkové ovládanie na môj televízor a po pár pokusoch sa mi to podarilo a musím povedať, že je to super. Domáce kino mám spojené cez Anynet s televízorom takže keď pozerám film bohate mi stačí jeden ovládač. Ako som už predtým písal zaraidenie je výborné, spĺňa všetko čo som od neho chcel. Snáď jedine by nemuselo mať šuflík na HDD a mohlo byť o čosi menšie a lacnejšie, ale to sú už len detaily :D
crysis81 (91)|26.1.2013 17:15
Ďakujem za odskúšanie,no nepotešil si ma.Dúfal som že aspoň MMC to zvládne keď sa o nich píše že zvládajú internetové rádiá.Takže prejdem na plán B a na shoutcast.com kúpim blu-ray PANASONIC DMP-BDT220 keďže má shoutcast v ponuke Panasonic apps. a kvôli dancetrippin.tv zruším UPC a prejdem na Skylink.Hold MMC malo byť jednoduchšie a lacnejšie riešenie.
Eddy 82 (8)|26.1.2013 17:34
[QUOTE=crysis81;442690]Ďakujem za odskúšanie,no nepotešil si ma.Dúfal som že aspoň MMC to zvládne keď sa o nich píše že zvládajú internetové rádiá.Takže prejdem na plán B a na shoutcast.com kúpim blu-ray PANASONIC DMP-BDT220 keďže má shoutcast v ponuke Panasonic apps. a kvôli dancetrippin.tv zruším UPC a prejdem na Skylink.Hold MMC malo byť jednoduchšie a lacnejšie riešenie.[/QUOTE]

No ak chceš MMC hlavne na prehrávanie Net rádii, nebolo by lepšie nejaké HTPC poskladať? Mne osobne dáke internetové rádiá fungujú cez SMART na Samsungu, ale keďže to je pre mňa marginálna záležitosť nevenoval som tomu nikdy väčši pozornosť.
kuko61 (257)|26.1.2013 20:28
Co sa tyka Shoutcast, zalezi na MMC - na eGreate je aplikacia na prehravanie, ked som mal starsi Xtreamer, bola aj tam.
Samozrejme ako doplnok od komunity v alternativnom fw. Nepredpokladam, ze by mal Sencor taku siroku komunitu,
ze by vzniklo vela podobnych komunitnych doplnkov, ako ma xtreamer a egreat.
crysis81 (91)|26.1.2013 21:47
Rádia su dosť veľkou prioritou,aplikáciu shoutcast som používal 2,5 roka na plazme Panasonic a teraz po kúpe novej TV Sharp mi dosť chýba.Myslel som že to rozchodím na nej keď už má"plnohodnotný"browser ale mýlil som sa.SK,CZ hudbu ani rádia nepočúvam a na shoutcast sa mi páči práve triedenie zahraničných internetových rádií podľa žánrov,žiadne kecanie,reklamy,len nonstop hudba podľa vlastného výberu.No vyzerá to tak,že Sencora kúpim aj tak kôli prehrávaniu filmov z HDD,ten BD Panasonic má dosť slabú podporu prehrávaných formátov,takže bude slúžiť asi len ako internetové rádio.
Fenous123 (2)|27.7.2013 11:16
Zdravim,
provozujete v tomto MMC nekdo HDD vetsi nez 2TB?
Diky
Vasek
Sorge (8)|21.9.2013 18:14
3 TB ano, takto postupovať:

- vložit naformátovaný disk (bývá z výroby) do SMP
- připojit zadním USB k Windows (jako óobrovskou USB klíčenku)
- provést na připojeném disku CHKDSK
- regulérně odebrat z Windows a odpojit od PC

a používat.
tomasenkoslav (64)|2.10.2013 10:22
mal som ho (SMP) tri mesiace. z toho bol dva mesiace na reklamaciach. reklamacie boli dve. od nova mu nesiel displej - to opravili. druha reklamacia bola ta, ze SMP nechcel nacitat HDD. bol som podpisat doklad o odstupeni od kupnej zmluvy a mali by mi vratit peniaze.
pocas tych par dni co som ho pouzival, tak mi SMP par krat zamrzlo. mal som tam disk WD20EURS.
ja som vahal nad kupou dlho. precitaval som si diskusiu na konci recenzie a kupil som ho az po "vyrieseni" problemu s HDD. no aby som sa nerozpisoval - ja som na zaklade "ospevu SMPčka" z recenzie a nasledne vlastnej (negativnej) skusenosti velmi sklamany.
kawamiro (2)|10.11.2013 23:58
Ahojte, nevie mi niekto pomoct?
Pri zapnuti - zabezpecenie Bittorrent a Samba nikde neviem najst, kde sa zadava uzivatel a heslo. Pri pripojeny cez web IP adresu je potrebne zadat meno a heslo, ake je defaul?

Dakujem
[ATTACH=CONFIG]25336[/ATTACH]

Nasiel som v diskusii zmienku: ADMIN a 123
https://www.tvfreak.cz/recenze-sencor-smp-9000-pro-pod-stromecek-to-nejlepsi/4980/diskuze#discussion-ansv-focus

Snad pojde, otestujem.
prt scrn.png